Jagode-opšta tema


Da li neko zna sta je ovo,primetio sam na nekoliko sadnica,biljka je odjednom polegla,kao da vene.Zbog cega je ovo?
 
Vladam,odusevljen sam tvojim jagodama,svaka ti cast majstore,ekstra izgledaju.Meni nemaju bas toliko bujnu zelenu masu kao tvoje,vec nesto slabije,al su mi vise procvetale od tvojih.
Koju prihranu djubrivima si do sada obavio?
 
Procvetale su i moje dosta nego se ne vidi od lisca. Od prihrane sam isao jednom 10-40-10 i dva puta 20-20-20 sada planiram za neki dan jos jednom 20-20-20. Ove godine koristim novalon a prosle sam koristio valagro, planta, fitofert i mogu ti reci da tu nema neke razlike. Samo ako das na vreme sta joj treba.
 
@ edward 79
Da nisu misevi pojeli koren? Ili krtica napravila kanal? Cudno mi da ovako svene "na zeleno"

@ boomsyte
I ja od prosle godine koristim Trazex. Pre sam koristio Brexil.
Ovim tvojim jagodama se ne vidi kraj. Ko zito kod nas :)

@ vladam
Potpisujem gore napisano
 
I ja sutra sadim 300 sadnica jagoda Asia, moze li neki savet sta da im radim za pocetak, sta da pustim kroz sistem, prskanje valjda ne treba odma na pocetku?
 
Nebojsa ne bih rekao ni da su krtice ni misevi,godinama ja to nisam primetio kod mene.E sad da li su neki crvi u zemlji,pojma nemam,mada sreca nije mnogo ovakvih sadnica mozda 10-tak.
Vladam,bas karaktericticna prihrana,ono sto sam ja uspeo procitati na forumu a i po savetima nekih ljudi,valjda bi trebalo 2x ici sa 10-40-10,pa onda 2x 20-20-20.Koliko vidim ti si samo jednom isao sa 10-40-10,a cak tri puta 20-20-20.Otkud ta ideja,bas me zanima?
 
Ako ima dobro izbokorenu jagodu zasto bih isao par puta 10 - 40 -10 ? Tesko da ce jagodi da se nadje neki ''visak'' elemenata. Das joj svega po malo I odlicno bude.
 
Janos,ja sam negde procitao da je fosfor izuzetno bitan za razvitak korena u pocetnom stadijumu vegetacije,i da povoljno utice na razvitak cvetnih grana.Moja zemlja je smonica,malo teska za obradu,a ona je sama po sebi,u nedostatku sa fosforom.Ja to primetim po mojim liskama na jagodama.Zato i kazem 2x 10-40-10,samo sto sam ja mozda malo zakasnio,jer nisam ocekivao ovako ludu godinu,da mi jagoda odjednom tako iz zime olista i prebrzo procveta,jer tako nije bilo prosle godine ni priblizno.Sad sam i u velikoj dilemi,dal da joj i drugi put dajem 10-40-10,ili da vec predjem na 20-20-20.
 
Jagodu kada sam je cistio u februaru morao sam da je bokorim, imala je po 8-9 bokora. I ne vidim razlog zasto bi pustao dva puta fosfor. Inace jagode su u drugoj godini sorta je alba.
 
Postoje otvorene teme o sortama, prihrani, zastiti... imamo ceo podforum!!!
Od sad pa na dalje i ubuduce:

PISATI U ODGOVARAJUCIM TEMEMA!!!

Bez izuzetaka, i bez izgovora tipa "samo nesto da pitam". U suprotnom slede opomene!!!

Sezona je i nema se vremena ni za citanje i pisanje a kamoli za premestanje postova
 
Nebojsa ne bih rekao ni da su krtice ni misevi,godinama ja to nisam primetio kod mene.E sad da li su neki crvi u zemlji,pojma nemam,mada sreca nije mnogo ovakvih sadnica mozda 10-tak.
Vladam,bas karaktericticna prihrana,ono sto sam ja uspeo procitati na forumu a i po savetima nekih ljudi,valjda bi trebalo 2x ici sa 10-40-10,pa onda 2x 20-20-20.Koliko vidim ti si samo jednom isao sa 10-40-10,a cak tri puta 20-20-20.Otkud ta ideja,bas me zanima?

A zasto lepo ne izvadis tu jagodu i ne otklonis sumnje? Videces u kakvom joj je stanju koren i znaces sta je u pitanju.
 
Bojim se da je ovo mnogo cveta... Ova ih ukupno ima (pažljivo prebrojao i one koji se još nisu otvorili) 89!?
9u8e2azy.jpg
 
Radashine,

Probaj da zuzas sto vise kalijuma, bar 4g po biljci sa izvuces sto krupniji plod, mada pitanje koliko ce ti i plodova ostati od tih cvetova
 
Boomsyte jel to preporucljivo,negde sam procitao da je preko 2 g po biljci,cak stetno.Kakvo je tvoje misljenje?
 
Nazad
Vrh