Jagode-opšta tema

Pozdrav kolege interesuje me da li ste počeli sa prihranom na otvorenom da li je još rano ili ne ovo mi je prva godina pa nemam iskustva?
 
@kuree
Koliko se secam, ti si pricao da hoces da forsiras jagode i za kasnu letnju berbu posle prolecne, znaci 2 puta godisnje. Kako ti je taj plan prosao?
Preprosle godine kada sam tek zasadio frigo sadnicu pocetkom jula odmah sam pustio u rod.Stiglo mi je negde polovinom avgusta i imao sam negde oko 2t ,malo vise.prodavao po ceni od 2e.Jako sam zadovoljan time.Posle toga u prolecnoj berbi nisam osetio nikakvu razliku u prinosu.
 
Pozdrav forumasi.Rekli su mi da isprskam jagode talstarom I rodomilom.Da li smem da Ih pomesam I isprskam od jednom.
 
Pmilos

Naravno da smes, vidi i neki akaricid ubaci za grinje posto je slaba zima bila, tipa, abastate ili vertimec
 
Ja sam mojoj jagodi danas dao vec trecu prihranu preko sistema kap po kap , a preko lista sam dao jednom! Znaci 4 puta vec ove godine u poslednjih mesec dana! Rokam samo KSC I, za sedam dana prelazim na KSC II
 
Vertimec kosta oko 1400 din 100ml,ne znam koliko kosta taj abstate jer ga nisam koristio.Sto se prihrane tice,ja sam dao jednom 10-40-10,drugi put 20-20-20 i po vasem misljenju sta da dam sada kroz sistem,napominjem da jagoda cveta?
#Janosh,cuo sam da kod vas u Sapcu postoji neka hladnjaca koju drze Italijani,pa me zanima kakvi su uslovi otkupa,mozda si saradjivao sa njima?
 
Poslednja izmena:
pozdrav za sve aktivne clanove.

[h=2]pozdrav za sve aktivne clanove.[/h]
Mene ova tema jako interesuje jer se slabo razumem a volela bih kad bi mi neko malo bolje pojasnio ili napisao neku semu prskanja i prihranjivanja? I preporuku najefikasnijih proizvoda. p.s Znam da mi neiskusni smaramo vas iskusne u ovome i da vam je mozda vise i dosadno da pisete, ali nama pocetnicim abi nam vasi saveti jako dobrodosli. Unapred zahvalna​
 
Majo ako te interesuje, onda prelistaj temu ispocetka ako imas vremena jer je to sve vec napisano xxx puta, da se ne bi ponavljali stalno:ppozdrav:

Svi kazu da nemaju grinje, ali bolje spreciti nego leciti, zima je bila izuzetno slaba i veoma povoljna za njih, zato bolje uraditi preventivu nego posle da razmisljamo sta i kako kad krene u berbi:ppozdrav:
 
Svi kazu da nemaju grinje, ali bolje spreciti nego leciti, zima je bila izuzetno slaba i veoma povoljna za njih, zato bolje uraditi preventivu nego posle da razmisljamo sta i kako kad krene u berbi:ppozdrav:[/QUOTE]

Evo ja prekjuce gledao i nisam primjetio a danas sam pogledao i vidio da ima par listova ufrkanih prema dolje , znaci ima i grinje , sutra ce ici zastita za svaki slucaj , ujedno sam planirao i da prihranim folijarno pa me zanima dal se moze vertimac mjesati sa prihranom, ili bolje da idem posebno za svaki slucaj.
 
Mojalova jel mozes da slikas taj list ufrkan prema dole,da vidim kako izgleda kad napadne grinja?
 
Poz drugari. Hteo bih da cujem vas savet koju sortu da posadim za sebe da imam, znaci da je slatka, dobrog ukusa i da nije previse osetljiva jer sigurno necu raditi punu agrotehniku a imace zalivanje kpk.
 
Ih sad ste resili da se ne ponavljate kad ja pitam . :osmeh: OK, valjda ce se nacii vremena od dece, Hvala na odgovoru boomsyte inace pozdrav za sve Blacane, meni je baba iz tog kraja , konkretno iz Muzaca.
 
Nazad
Vrh