Jagode-opšta tema

Narode, pa godina je ranija za 15-ak dana sigurno, ako ste brali pocetkom maja bracete polovinom aprila, nista cudno, ne vidim poentu kidanja cvetova ? On ako je jesenji nece uspeti, to je tkz lazni cvet, a sta ako je normalan a vi skinete sav rod za ovu godinu ?
 
Mozeli savjet , vidio sam u jednom redu jagoda da su mi mravi napravili mravinjak , kako da ih rjesim jer mi idu an zivce kada mi sav plod ostete .
 
Mojalova i ja sam pre neki dan primetio da mi mravi prave mravinjake.Prosle godine su mi ili oni ili neke bube masovno ojeli jagodu.
Susumis,meni je parcela malo dalje od Priboja,a tu nije velika nadmorska visina.
 
Cinjenica je da bi stavljanje mravu na rep bilo delotvornije! Ozbiljan sam za so! Mada ce ih so samo rasterati ali ne i ubiti! Uzmi neki insekticid!
So tera mrave, opste poznata stvar! Ako su u mravinjaku mozes da uzmes i sprej za musice !
 
@susumis
To sa kidanjem cvetova po meni je cist promasaj, ne razumem zasto bih kidao prvi rod. Jedino ako mislis da posle neces stici da je oberes.:haha:
 
@susumis
To sa kidanjem cvetova po meni je cist promasaj, ne razumem zasto bih kidao prvi rod. Jedino ako mislis da posle neces stici da je oberes.:haha:

Zbog duge jeseni i kasne zime prosle godine postoji velika sansa da je ovaj prvi cvet ove godine zametnut prosle godine i sacuvan od mraza jos u bokoru, ako je tako njega nista nije imalo da oprasi do sada i rod na njemu ce biti zakrzljao i samo ce opterecivati jagodu i sprecavati razvoj novog cveta!
 
Po meni, cvet je cvet. Ne pise na njemu od kada je i koliki mu je rok trajanja. Ako tucak nije smrzao, cvet je ziv. Da li ce se oploditi kako treba i razviti jagoda, videcemo. Ako se ne oplodi, uvenuce i gotovo. Ne znam koliko je pametno pogadjati sta ce biti i kidati cvetove. Ja ne diram nista pa sta bude.
Ono sto mene zeza su cvetovi u proslogodisnjem zasadu koji idu ispod folije pa sad moram da ih izvlacim napolje
 
Vladam,hajde vrati se na 116 stranu postavio sam dve slike,slikano pre nekoliko dana,da mi kazes koji je to cvet po tebi?
 
@susumis
Jagoda mi je ispod agrila koji je mokar od kise i ne bih danas da ga skidam ali cu najverovatnije sutra i okacicu slike mojih jagoda.
@edward79
Po meni je to takozvani lazni cvet ili cvet koji je krenu jesenas i tokom zime opstao. Kod mene ih je bilo u pocetku, posle sisanja.
@nebojsa
I kod mene se cvetovi zavlace ispod folije isto je upitanju proslogodisnji zasad. Ponegde sam izvlacio i po desetak cvetova. Mislim da bih svi koji su zasadili jagodu prosle godine trebalo da obrate paznju na to, zato sto je jagoda rano pocela da cveta tj nije sacekala da naraste lisna masa pa tek onda da cveta
 
@kuree
Koliko se secam, ti si pricao da hoces da forsiras jagode i za kasnu letnju berbu posle prolecne, znaci 2 puta godisnje. Kako ti je taj plan prosao?
 
Ja prvi put komentarišem ali često sam čitalac.Želim samo da kažem da je ovo uklanjanje cvijeta potpuno besmisleno.Jagoda je kao i druge voćne vrste formirala cvijet u prošloj godini tačnije u 9mj. i svako uklanjanje će imati za posljedicu manje cvjetova.Ono ne može izazvati formiranje novih kao ono uklanjanje u toku jeseni pa se i gubi smisao.poz.
 
Nazad
Vrh