Jagode-opšta tema

Ja sam sadio polovinom avgusta moje kontejnerske. Pustao sam stolone u prazne rupe. Sad kad smo cistili ne mogu da skontam koja je koja jagoda :)

@ radashin
Primeceno jos pre 10-tak dana po neki primerak. Ne ocekujem nista dobro posle ovakve zime
 
Kako nije tacna!? Kad se svi parametri uzmu u obzir odstupanje je +/- 0.5%
Evo ja cu da proverim prakticno njegovu kalkulaciju na 22 ara pa javljam sledece godine sta je bilo.

Prijatelju, proveri pa javi ali odstupanja ima i za 200%:ppozdrav:. Kao prvo 100 000 sadnica ne mozes da posadis po 1h pa da je sadis kao zito, cena radnika za 800 dinara:sta:, prinos 15t sa 100000 zivica, prosek 150g po zivicu :sta:, da ne idem dalje. Radashin je to u kratkim crtama sve opisao, 15000e po 1h do pocetka berbe, tu odstupanja mogu da budu 10-20%.

pozdrav:ppozdrav:

Nebojsa,
I ja sam primetio po neku bubicu da mi leprsa oko jagoda, izgleda da obelezavaju teritoriju:haha:. POsto ti imas najveci problem sa rutavom bubom, probaj jedno resenje sto sam cuo za nju, malo je duze ali ne kosta da probas. Posto ti svaki dan skupljas bube u kante, uzmi sto vecu kolicinu, samelji i potopi u toplu kolicinu vode sa kojom prskas jagode i nek prenoci 24h. Kazu da svaki insekt ima da se ne izrazim pogresno, feromone za opasnost i dok ih meljes oni ih ispustaju, i kad oprskas parcelu sa time, kazu da oni imaju upozorenje i da ne dolaze tu. Kazu da je prakticno dosta uspesno ali dok mi neko ne javi da je probao ne verujem ali ima dosta logike
 
Prijatelju, proveri pa javi ali odstupanja ima i za 200%:ppozdrav:. Kao prvo 100 000 sadnica ne mozes da posadis po 1h pa da je sadis kao zito, cena radnika za 800 dinara:sta:, prinos 15t sa 100000 zivica, prosek 150g po zivicu :sta:, da ne idem dalje. Radashin je to u kratkim crtama sve opisao, 15000e po 1h do pocetka berbe, tu odstupanja mogu da budu 10-20%.

pozdrav:ppozdrav:

Evo, sad se setih. Dok sam radio kao asistent savetodavca na terenu u selu Bapsko polje kod Kraljeva kod coveka koji ima jagode na 40 ari hteo je da ih prosiri za jos 30 ari radili smo priblizno troskove zbog one subvencije koja je bila 2012 god. Na 30 ari doslo je 2740 eura po njegovoj racunici sa potrebnom agrotehnikom koja je u uredbi stojala. Frigo sadnice narucuje sa bratom i jos par ljudi okolo da bi mu cena izasla jeftinije.

Hvala svima na odgovoru!
 
Ja sam 2012. zasadio 0.8ha i dobio povraćaj 560.000rsd. Kalkulacija koju sam napisao izuzima bilo kakve subvencije. Ukoliko dobijete neke subvencije, za iznos dobijenih subvencija uvećajte neto prihod (npr. 20.000 evra plus iznos subvencija = neto dobit ZA 2 GODINE rada po 1 hektaru).


Da ne zaboravim... Za sve napisano sam PODRAZUMEVAO odličan i veliki rad, dobar program prihrane i možda najvažnije, besprekornu zaštitu (komšiji je prošle godine istrulilo 2 tone na 8.000 živića, pa se žali kako je sadni materijal zaražen, a kupili smo ga zajedno kod Momirovića u Zelenom hit-u).

I PUUUNO sreće (mraz, grad, rutava buba...) sam podrazunevao, takođe... :D
 
Nebojsa, pa jasm samo rekao malu moju konstataciju, i ja bi na mestu italijana radio 1 godinu. Oni imaju prosek oko 3-3.5e po kg za 1 klasu, isforsiraju prvu godinu do ludila, naberu 35t po 1h i vade, sto bi se reklo uzmi cirka nekih 70-100 000 evrica i cao a mi to ne mozemo ni za 5 godina:haha:. Ma samo kazem da proredjivanje i nije toliko skupo koliko moze da doprinese, ja jagode drzim 5 godina i berem ih kakve god da su, sli se trudim da imam sto krupniju jer se tako i nadam boljoj ceni:ppozdrav:

@ janos, boomsyte
Da se vratim malo na proredjivanje. Nisam ja rekao da se ne treba raditi, vec da ko to moze da naplati neka radi. Meni se jos uvek ne isplati. A pre ili kasnje ce doci vreme da ce samo prva klasa imati prodju. Ali dotle ima jos vremena. Istina, povrsine pod jagodom raste, konkurencija se pojacava, pa cemo videti.
Na zapadu je prva klasa na ceni, ostalo nije. Njima se isplati da rade samo prvu klasu. Aco i ti si bio tamo i znas da tek oni tamo ne rade proredjivanje. Njima se isplati da je drze samo jednu berbu i cupaj napolje. A ja sam imao parcele u 4. a jednu cak i u 5. godini.

Sto se tice ciscenja... Nisam pratio prognozu pa ne znam sta predvidjaju, ali ja cu jos malo sacekati. Ima i drugih stvari za raditi sem ciscenja. Mada i da se ocisti sad, nista posebno se ne bi desilo. Ja cu ovo lepo vreme iskoristiti da poprskam medjuredove i malo prihranim misOve, pa ako ovo vreme potraje krecem u ciscenje

Ako sam dobro razumeo u razvijenim zemljama svake godine iznova sve rade (obrada zemljista, postavljanje folije, kupovina bezvirusnih sertifikovanih sadnica jagoda itd.)?
 
Ako sam dobro razumeo u razvijenim zemljama svake godine iznova sve rade (obrada zemljista, postavljanje folije, kupovina bezvirusnih sertifikovanih sadnica jagoda itd.)?

To neminovno dolazi i kod nas, taj proces se ne može zaustaviti. Ili ćeš raditi tako, ili ćeš u bankrot. E sada, za koliko vremena će taj trend stići u našu voljenu SRB, zaista ne znam. Budućnost je u udruživanju (pričam uopšteno o voćarstvu, o ratarstvu ne znam baš mnogo, jer se ne bavim njime), izbacivanju tzv. "pijavica" koje posreduju između nas i velikih kupaca. Oni uzimaju čisto 30 do 50 evrocenti za jagodu, recimo. Pa koliko je evrocenti naša zarada po 1kg? Nisu oni krivi, da se razumemo, rade ljudi svoj posao, ali smo mi proizvođači krivi zbog toga što se ne udružujemo. Pa onda lepo, posle berbe (verovatno po klasama), transport u zajednički sabirni centar u veliku hladnjaču, hlađenje na 2 stepena, kupac već čeka na utovar. Tako se i ovde dobija cena od 1.2 do 2.2 evra, u zavisnosti od klase, potpisanog ugovora itd. Neki u Srbiji već sada rade tako. Tako će se doći do jakih kupaca direktno, cena će biti sve viša i tako se dolazi do situacije sa početka priče. Doći će se do cene za I klasu od 2 do 3 evra i za onu najsitniju (loše prihranjivana, 3.-4. godina) od 0.5 evra. Tada ćemo i mi početi da sadimo jagodu svake godine. Kada - ne znam, ali ovo je jedini pravi put.

Uh, ala se raspisah, ubih vas! Pozdrav.
 
Ja sam sadio polovinom avgusta moje kontejnerske. Pustao sam stolone u prazne rupe. Sad kad smo cistili ne mogu da skontam koja je koja jagoda :)

Moj je otac išao negde oko Šapca da gleda jagodnjak koji je rasadjivan preko stolona i vlasnik mu je rekao da apsolutno nikakve razlike u biljkama nije bilo u sledećoj godini, tj ni on sam ih nije video kad je bio tamo. Ali, ne znam koju je rasadu taj čovek u originalu posadio. Ja sam tako širio samo frigo sadnice i kod mene ima prilično razlike, bar u ovoj prvoj godini.
 
Pozdrav svima.Početnik sam u gajenju jagode,mada redovno pratim forum.Pre neki dan sam na zasadu (oko 3000 sadnica)primetio nekoliko rutavih buba,pa bih zamolio nekog da mi objasni kako da ih se rešim,jer me strah da ce ih biti više.
 
E moj druze svi mi bi da nam neko da odgovor na to pitanje. Prskanje, klopke, rucno skupljanje... I ovde je pisano o tome a ima i tema "rutava buba" pa prelistaj
 
Prilikom ciscenja sadnica od starog lisca,ponekad mi malo latice opadaju sa cvetova,jer su mi jagode pocele da cvetaju.Zanima me koliko latice imaju veze sa plodom,i da li ugrozava plod kad latice sa cveta opadaju?
 
Pa po mom nekom isktustvu a nemam ga bas puno kada latice opadaju tada se jagoda trebi to znaci da ti pocinje zametanje i formiranje ploda.I koda mene cvetala i to dosta i pocela je da se trebi od cveta tj latica.
 
Branko pa sad neznam bas,jer nije sva procvetala tek neka 1/5 mozda je pocela da cveta,a ako malo drmnem biljku po neka latica opadne,nadam se da to ne ugrozava plod.
 
Ja juce posadih 150 zivica pod crnu foliju, cisto za svoju dusu da uberem neko zrno za decu....Uzeo od coveka koji gaji jagode za prodaju, pa izmedju redova ono sto isteralo dao mi da izvadim, koliko su takvi zivici slabiji po rodnosti u odnosu na frigo sadnice?
 
To neminovno dolazi i kod nas, taj proces se ne može zaustaviti. Ili ćeš raditi tako, ili ćeš u bankrot. E sada, za koliko vremena će taj trend stići u našu voljenu SRB, zaista ne znam. Budućnost je u udruživanju (pričam uopšteno o voćarstvu, o ratarstvu ne znam baš mnogo, jer se ne bavim njime), izbacivanju tzv. "pijavica" koje posreduju između nas i velikih kupaca. Oni uzimaju čisto 30 do 50 evrocenti za jagodu, recimo. Pa koliko je evrocenti naša zarada po 1kg? Nisu oni krivi, da se razumemo, rade ljudi svoj posao, ali smo mi proizvođači krivi zbog toga što se ne udružujemo. Pa onda lepo, posle berbe (verovatno po klasama), transport u zajednički sabirni centar u veliku hladnjaču, hlađenje na 2 stepena, kupac već čeka na utovar. Tako se i ovde dobija cena od 1.2 do 2.2 evra, u zavisnosti od klase, potpisanog ugovora itd. Neki u Srbiji već sada rade tako. Tako će se doći do jakih kupaca direktno, cena će biti sve viša i tako se dolazi do situacije sa početka priče. Doći će se do cene za I klasu od 2 do 3 evra i za onu najsitniju (loše prihranjivana, 3.-4. godina) od 0.5 evra. Tada ćemo i mi početi da sadimo jagodu svake godine. Kada - ne znam, ali ovo je jedini pravi put.

Uh, ala se raspisah, ubih vas! Pozdrav.
Ajd komsija da se udruzimo i kod nas ima pijavica koliko hoces.:ppozdrav:

Da li je neko pustao kroz sistem nurelle D, i sa kojom koncetracijom?
 
@ rile 75
Takvi zivici uopste ne moraju da zaostaju za drugim tipovima sadnicama. Ako su dobro oziljeni i ako se posade na vreme i neguju kako treba, bice to dobro

@ branko dj
Na koliko sadnica je pustao tih 100 ml nurela?
 
Nazad
Vrh