Jagode-opšta tema

Crni cvetovi su od hladnoce. Mislim da su to cvetovi koji su napupili prosle jeseni.
 
Druze ti cvetovi su krenuli u januaru, luda godina, nikako nemoj sad da prskas bakrom jer imas i mladih cvetova. Ocisti samo ovo staro lisce i udri ridomil i neki insekticid i akaricid za grinje
 
E ovo zelim da te pitam jos,kad vec pomenu insekticid,prosle godine su mi ono malo jagoda koje sam imao,sve nesto izgrickalo,jagode mi bile ojedene a sem mrava i one crvene bube senice nista nisam primetio.Danas dok sam cistio jagode primetio sam na jagodama na stablu mravi prave mravinjake.Prosle godine sam prskao sa Dimetogalom,ali nisam nesto sa njim zadovoljan.Koji mi preporucujes?
I da li ridomil gold i neki insekticid i akaricid smeju da se pomesaju svi zajedno pa da se preprska?
 
Ljudi trebalo bi da prskam jagode sa Boroplus ali neznam da li smem da ga mesam sa drugim ppreparatima npr signum pressing switch.
 
Bor se meša, gvožđe ne bi trebao mešati, ako ti je negde potrebno. Meni se čini da je još rano za bor, ali zavisi u kom su stadijumu razvoja tvoje jagode...
 
pa u stadijumu da su 30 posto cvetale.Ali mi je problem sto sam primetio da je jagodu uhvatila neka trulez koju prvi put u zivotu vidim.Kada skidam to sto je trulp kao da se nahvatala neka prasina i to sto je zahvatilo je krhko trosi se.znaci zahvatilo mi i mlade pupoljke i siri se po celoj jagodi.Da li je moguce da je to siva trulez.Ako je neko video kada na povrsini dzema uhvati ona budj e na to mi lici.
 
drugari jagodu sam prekrio agrilom pa me sada interesuje dali je potrebno otkrivati preko dana zbog oprasivanja
 
Ja sam jagode borom prskao prije 11 dana iako mi Clery poceo cvjetati prije par dana, Sorta jagode Maya je tek sad pocela da formira pupoljke, znaci kasni za Clery jedno 15-ak dana. Ono o cemu razmisljam je da sutra ponovim bor. Mada iskreno, u dilemi sam, da li se moze borom pretjerati, u literaturi pise da se Fe moze pretjerati, za Bor nije precizno receno. Fe sam poprskao jer mi se javilo na nekoliko biljaka zutilo lista i poprskao sam sa 1/2 preporucene kolicine. Dok je Bor neophodan za kvalitet ploda, a to vidis tek kada dodju polodovi a tada je kasno za tretman.
 
Jel ima neko da ranijih godina nije uklanjao staro lisce iz jagode na prolece? mislim hoce li smetati jagodi ako je ostalo staro lisce?
 
Izbice ona I neosisana iz sredine nov list, ali je daleko podloznija bolesti. Mi praktikujemo skidanje 100 % lista, tada cak ni bakrom nema potrebe tretirati. Znaci na njoj ne ostale ni jedna stara liska, a pored da ne govorim.
 
pa u stadijumu da su 30 posto cvetale.Ali mi je problem sto sam primetio da je jagodu uhvatila neka trulez koju prvi put u zivotu vidim.Kada skidam to sto je trulp kao da se nahvatala neka prasina i to sto je zahvatilo je krhko trosi se.znaci zahvatilo mi i mlade pupoljke i siri se po celoj jagodi.Da li je moguce da je to siva trulez.Ako je neko video kada na povrsini dzema uhvati ona budj e na to mi lici.

Postavi neku sliku.

drugari jagodu sam prekrio agrilom pa me sada interesuje dali je potrebno otkrivati preko dana zbog oprasivanja

Apsolutno je neophodno.
 
društvo da vas pitam.kad cveta zenga zengana.u zengu imam i nekoliko korena ovde onde šzo su pustili cvetiće,i bunime dal je zenga il neka druga vrsta,i još nešto rutava buba počela sa svoj rad samo tako.
 
Ma obicna folija ,sto ide za jagodu.samo sto sam se zeznuo i uzeo od 30mikrona.Jbg neiskustvo.
 
Nazad
Vrh