Jagode-opšta tema

Pitanje za one koji su uzimali sadnice u zelenom hitu.Kada treba da se poruce sadnice za letnju sadnju,mislim do kad nije kasno?ako bi sadio recimo u avgustu.A kada u atp-u?
U zelenom hitu poručuje se u junu i plaća se 50% ostatak po preuzimanju, mislim da najkasnije čuvaju jagodu do 6-7 avgusta što se tiče frigo sadnica.
 
Pozdrav svima
Interesuje me da li nakon sisanja jagode i polivanja bakrom treba politi nekim insekticidom preventivno ili samo ukoliko se nesto manifestuje?
Hvala
 
mojalovaa

Nemam Albu nisam je ni sadila. Trenutno ima Kleri, Marmoladu, Medenu, Patiju i Doru. A ovih dana ocekujem da mi stigne i Figaro.
 
Na koju foru otvaras i zatvaras tu jednu stranu a da nije komplikovano?Pretpostavljam da nije zatrpana zemljom ta strana koju otvaras?:sta:

Pa ne zatrpavam ih uopste vec preko lukova stavim foliju a onda sa jedne strane i sa druge strane luka zabijem stap mozda 20 cm u zemlju i spagom povezem preko luka foliju , odnosno zavezem za jedan stap , prebacim spagu preko luka i folije na drugu stranu i zavezem za stap sa druge strane , naravno malo zategnem spagu i onda mozes bez problema da podizes stranu koliko zelis .
 
Bojim se da te nisam razumeo!:sta:aj neku sliku?
Sta tu imas crtati , imas luk koji je zabijen u zemlju , i tako cjelom duzinom reda , nakon toga prebacim foliju preko lukova po cjeloj duzini i nakon toga prodjem sa obe strane lukova zabijem u zemlju stap 20 cm duzine , nakon toga prodjem recimo ljevom stranom lukova i za te stapove povezem spagu od 3 metra duzine , , prebacim je preko tog luka i folije i zavezem za stap sa druge strane luka , ali malo naspanam spagu i to je to .
 
Ja imam Albu i veoma sam zadovoljan sa njom. Evo neke slike Albe od prosle godine.
333g3fk.jpg

2eo8tox.jpg

2gyc0u9.jpg

142p7k.jpg
 
Nebojsa,pitanje za tebe. Posto sam travu u medjuredu do sada kosio kosilicom,da li uz redovno kosenje moze da bude u redu i u toku berbe,mislio sam da mi ostane ta niska trava zbog blata,ili da prskam totalom.Povrsina je 17ari.
 
U zelenom hitu odprilike pri sredini branja i ide polovina avans, za ostale ne znam

- - - - - - - - - -

U zelenom hitu odprilike pri sredini branja i ide polovina avans, za ostale ne znam
 
@ voce
Ja sam se pre 10 godina bavio organskom jagodom, zengom zenganom i koliko se secam jedina sredstva koja sam koristio su humisin, armora i Wuxal. Topli savet da se manes toga:ppozdrav:

@kosovac

Mozes da oprskas totalom, u pocetku cvetanja, total ce unistiti travu, tj nece vise rasti ali ce i dalje biti tu i neces imati blata. A posto ti je manja povrsina, moj ti je savet prekrij to slamom i nemas brige:ppozdrav:
 
Ja sam 2 parcele manje ocistio a ovu od 4,5h necu bar jos minimum 5 dana, nije jos krenula kod nas.
 
Lagnica, netreba zuriti, da stigne kod svih u isto vreme pa da pravimo zagusenje na trzistu. :osmeh:
 
Ja imam Albu i veoma sam zadovoljan sa njom. Evo neke slike Albe od prosle godine.
333g3fk.jpg

2eo8tox.jpg

2gyc0u9.jpg

142p7k.jpg

Molim te daj malo vise informacija o albi , rodnost , okus , krupnoca , kako se ponasa u 3 godini sto se roda tice i krupnoce .
Ja naj vise gledam da je jagoda krupna , slatka a ako je uz to jos i visokoradjajuca odnosno da ima dobar rod onda sve 5 za nju.
 
Evo ovako ako cemo da ocenjujemo onda:
Rodnost 5
Prosek neki bar kod mene je 750-850 g po sadnici. Mada kazu da moze i 1 kg.
Krupnoca 5
Prve godine bude malte ne od pocetka branja po do kraja ujednacena.
Ukus 4.
Naravno ovo sve zavisi od toga kako se radi i kakva je godina.
Malo je kisela.
 
da li ima negde sada kupiti frigo sadnica, zvao sam ove iz intersada i rekose mi da se sad porucuje, a jun-avgust isporuka?
meni ne treba neka velika kolicina nego svega nekih 500-600 komada....
 
Nazad
Vrh