Jagode-opšta tema

Interesuje me dali je neko radio sortu Pokahontas, i kakva su iskustva s njom. Nude mi sadnice ali ne znam dal da uzmem?
 
@ riciboy
Nisam je ni probao ni video a ni pričao sa nekim ko je gaji. Imam u knjizi nešto o njoj, ako ti šta znači.

@ jagoda malina
Zavisi koliko sabiješ supstrat. Moje iskustvo je da to uvek bude više od zapremine kontejnera. Taj kontejner bi trebao da ima zapreminu oko 3 litre. Ta pakovanja od 60-70 litara su relativno skupa. više se isplati uzeti bale treseta od 200-300 litara. Recimo, džak klasmana od 70 l je preko 1000 din a bala od 225 litara je oko 1800 din.
 
Koliko moze da s napuni kontejnera od 45 rupa od jednog dzaka supstrata od 60l?

Mi koristimo takozvane table sa 45 rupa , gde jedna rupa sadrzi oko 200 kubnih centimetara (duzina x sirina x visina), ili to je 9 litara jedna tabla. Znaci , sa 70 litara supstrata mozes napuniti oko 7-8 table.

nebojsa, imam i ja literaturu, ali me zanima neko ko ju je gajio da kaze svoja zapazanja.
 
Ja kontam da su to oni standardni kontejneri 42-50 rupa gde je prečnik 4-5cm i dubina 5-5,5cm. Takve mi ovde koristimo za jagode. Primer Teku od 42 rupe ima zapreminu rupe oko 70 cm3. Nema potrebe da budu veći otvori
 
Pa ti supstrati su ti isto treset, samo sto su manja pakovanja i kao nesto kvalitetnija i za neke odredjene namene, ovo-ono, ali ove bale su skroz ok. Jos ako imaju dodatak djubriva, ne treba ti nista vise

E da, jedino ako si videla neku od onih "zemlji za cvece". Tek to ti nije potrebno

A mozes te bale naci u, kako kazu, svim malo bolje opremljenim poljoapotekama :)
 
agril folija

pozdrav iteresujeme da li neko zna cenu agril folije i koju sirinu i gr je najbolje uzeti::pomoc:;
 
Poslednja izmena od urednika:
Аха, ево и код нас само што није...

nuhurete.jpg
 
Moze li mi neko reci nesto osnovno o jagodama, npr koliko sadnica ide po aru, koliko moze da rodi na jednoj sadnici, koja je bila okupna cena ove godine i kad stize za branje? hvala :ppozdrav:
 
Jagdari jedno pitanje:"Imam prazan plastenik,imam stalno radjajucu sortu jagoda pa me zanima dali sada smem saditi jagode u plastenik posto su mi sada u plasteniku jako visoke temperature i preko 23 stepena.Znam da je vreme mirovanja biljke ali rekoh mozda ipak nesto tu mogu uraditi posto najavljuju i dalje visoke temperature za ovo doba godine,malo bi i grejao ako to bude potrebno posto bi tu drzao i rasad cveca i povrca?"
 
interesuje me ko je vec radio jagodu ispod agrila dokle sme ostati najduze na jagodi,a da nebi skodilo na oplodnju nesto sam razmisljao sta bi se desilo ako se postavi agril na jagodu za vreme cvetanja dal je to izvodljivo ja nemam pojma posto jos nisam nikad koristio agril a problem sa rutavom bubom ogroman:sta:
 
Jagode u plasteniku u toku leta moras da osencis i bice izuzetnog kvaliteta to je moje iskustvo normalo redovna hrana i zalivanje a napolju sam pokrivala jagode agrilom radi ranijeg pristizanja i u toku cvetanja i formiranja plodova al im nista nije smetlo bar nisam nista uocila.
 
Nazad
Vrh