Jagode-opšta tema

Pocela mi sezona, juce sam zatvorio plastenik i tunele.Ako mogu da budem prvi i odvalim dobru cenu...::novac:::veseljak::

 
Sta da ti kazem drugo nego neka je sa srecom. Kod nas malo severnije zima nije jos ni pocela.
Reci mi kako si pravio ove male tunele?
 
Nije neka filozofija, samo sam hteo i da lepo izgledaju. Ovo im je treca godina, najverovatnije u letu cu da ih menjam.
 
Jel ovo armatura? Ma bitno da funkcionise
Kako ti se pokazao ovaj sistem sa tri reda jagoda na foliji?
 
Auh meni one jagode sa slike deluju kao fotoshop:haha: Zamisli odes da kupis plavu ili zutu jagodu, majko moja mila sta sve nece da smisle:haha:. Ovo vreme mi se nikako ne svidja, ako ovako nastavi, ebasmo cvorka za vodu:sjasi:
 
je3enure.jpg


Aco, ovako nešto si napravio?
 
Sad kad vidim ovu sliku,ima kod mene na jagodama ovakvih crvenih listova,isto na foliji,bas sam hteo da postavim sliku i da pitam u cemu je problem i kako ga resiti?
 
Crveni listovi su sasvim normalna pojava, pogotovo u ovo doba godine. Ima ih i na jesen. Jednostavno listovi imaju svoj zivotni vek i posle toga propadaju.
Nego ja kad videh ovu sliku setih se da je kod mene korov sasvim fino napredovao za ovih lepih dana. Izmedju redova imam pravi tepih od misjakinje (ledena trava, ili kako je sve zovu) i ozbiljno razmisljam da poprskam totalom. Izgleda ludo ali trebalo bi da bude efekta. Ako je ostavim do proleca bice cupavo :)
 
Znaci nije opasno. Pomislio sam svasta,da ih nesto ne napada,a ne vidim ni sa lupom nista. A listovi crveni. Hvala. A cime i kad da ih prihranim,cime zastiti,imam 5 ara ove jagode? Zaboravi sam da pitam,jel treba kidati te listove i kada?
 
Poslednja izmena:
Rano je jos. Kad vreme dozvoli, tamo u martu, onda skidas stare listove i prskas bakrom. Kad se malo ustale temperature, kreces i sa prihranom. Prelistaj malo forum sve je vec napisano pa da se ne ponavljamo. Ima dosta strana ali zima je pa se ima vremena. A ima i pametnih stvari :)
 
@radashin

Tako nekako samo dosta veci banak, ako sam ja dobro izmerio, mislim da je preko 30cm. Videcemo kako ce se ova tehnologija pokazati.:ppozdrav:
 
Pozdrav Jagodari,nov sam na forumu i nadam se od leta i vas kolega,pratim duze vreme desavanja na forumu i u nasoj zemlji.Pa sam odlucio da otpocnem sa prozvodnjom Jagode na foliji.Posebno pozdravljem one nazasluznije sa vec dobrim iskustvom na nasebicnom pomaganju novih proizvodjaca i smatram da su isti oni najzasluzniji u opstanku ovog foruma .Da napomenem da sam sve teme u vezi prozvodnje ovog voca prelistao najmanje po pet puta zadnjih 2god.Ali posto je definitno dosao momenat da hocu da budem SVOJ NA SVOME,resio sam da budem aktivniji clan foruma,razmenjujem iskustva i prihvatim savete ovog izuzetnog foruma.
Hvala vam sto ste mi otvorili oci!!! :):ideja:
Gale
 
Dobro nam dosao. Drago mi je sto si nesto naucio sa foruma. Valjda ces i ti nesto podeliti sa nama :)
Naravno drug,samo reci sta, koja te jos muka muci osim ovog lepog vremena napolju i temp.od 15c :).Vidim da si jedan od najaktivnijih clanova,pored Boomsyte,mojalova,rekreativca i ostalih.Dosta ste doprineli mojoj odluci da se vrnem u Otadzbinu,nadam se da se nisam zaebo :)
jedino ako hoces da vam posaljem ono malo snega sto je provejao jutros u Becu i naravno malo zime:ppozdrav::kisa:
 
A joj, ti se vratio u zemlju. Ne, ne, ne, necu ja da budem kriv za tvoj povratak :)
Salim se. Nadam se da si dobro razmislio :) Tu smo ako sta zatreba
 
GaleLela prijatelju ako si pred penziju nisi se zaje.. ako nisi kajaces se sto si se vratio mnogi tako kazu pa se zale posle ..e sto nisamm.nek ti je sa srecu
 
mesec dana nisam listala forum, pa hajd da vidim sta rade jagodari, odusevila sam se kada sam videla da neko zeli da proizvede jagodu iz semena. Ja sam imala istu zelju da probam. Kupila sam seme samo jednu kesicu u nasim polj.apotekama cito da probam. Prosle godine mi je uspelo, neki 60-70 biljaka, koje sam odrzala u saksijama. Ja sam pozajmila malo humusne zemlje za proizvodnju cveca od komsinice koja ima staklenik i radi cvece, to je bilo oko 1.aprila 2013.god. Za desetak dana pocele su da nicu, a kada su biljkice porasle da mogu da se presade u kontejnere, presadila sam ih u sumsku zemlju, a posle mesec dana u saksije, vrlo brzo su se razvile i pocele da cvetaju i radjaju, brzo se i bokore tako da su sada saksije ispunjene. Sto se tice sorte, sada Moja ti je preporuka da se posavetujes sa nekim u blizini ko ima staklenik i tamo ih posejes do nicanja jer im za nicanje ipak treba toplota, sterilna fina humsuna zemlja poput duvana.
 
Nazad
Vrh