Jagode-opšta tema

Добар дан, здраво-живо, dobar dan, добар ден, bok, jo napot i ostali pozdravi naroda i narodnosti prisutnih na ovom forumu. Ako ima i neki stranac - Hello!
Ja sam posadio jagode letos. I sad bi da ih dobro odgajim do branja.
A nisam siguran da dovoljno znam kako.
Saveti su dobrodošli.
Pozdrav svima!
 
Dobro nam dosao
Prelistaj malo forum, videces da vec ima dosta napisanog sto ti moze koristiti. Ako negde zapne, tu smo da pomognemo ako mozemo
 
Pozdrav Jagodari. Nije me bilo duze vreme, a vidim da ste vi vec odavno aktivni. Posto sam malo neiskusan u proizvodnji jagoda interesuje me da li vec treba stavljati najlon na plastenik i koliki je okvirni period za cvetanje jagoda nakon postavljanja najlona. Nisam se usudio da do sad postavljam najlon, ali mozda je vec vreme. Inace jagode su proslogodisnje, prolecna sadnja, frigo sadnice.
Unapred hvala
 
Ista situacija i kod mene!Mislim da treba sacekati kraj februara tj da se malo stabilizuje temperatura.Inace planiram neke mini tunele da postavim.
 
Ja sam postavljao foliju (Veroneze tuneli) poslednje 4 godine od 01. do 05. marta i bilo je u redu. E sada, kako će biti ove godine, ne znam ni sam.
 
Sta mislite o sisanju jagode trimerima.U pitianju je 1h.Bankovi su poprilicno dobri.Letos sam probao trimerom malo i cini mi se da je lepo odradilo.Ako je to moguce zasto bacati silan novac na dnevnice.
Takodje koja je vasa preporuka kako sisati jagodu za ovu godinu?Ove godine ulazim u drugu godinu zasada.
 
I ja sisam trimerom vec godinama. Samo pazljivo, zbog folije

Da ,da naravno oprezno.Probao sam ja letos i sobzirom da su mi bankovi ok ,nema udubljena i slicno uvideo sam da to mogu da uradim
E ,sad samo je poenta sto sa trimerom moze jedino da se obrije skroz ,a ja sam prosle godine sisao i ostavljao sam malo ,tacnije nisam skroz do kraja sisao.A kazu da slobodno mogu da je osisam do karja.
Ja sam prosle godine sisao 7 i 8 marta ,a sada kako vidim bice malo ranije kako vreme ide.Opet videcemo....
 
Da ,da naravno oprezno.Probao sam ja letos i sobzirom da su mi bankovi ok ,nema udubljena i slicno uvideo sam da to mogu da uradim
E ,sad samo je poenta sto sa trimerom moze jedino da se obrije skroz ,a ja sam prosle godine sisao i ostavljao sam malo ,tacnije nisam skroz do kraja sisao.A kazu da slobodno mogu da je osisam do karja.
Ja sam prosle godine sisao 7 i 8 marta ,a sada kako vidim bice malo ranije kako vreme ide.Opet videcemo....

Pozd....! gosp. Puno srece i ubedjenja sam da ce to biti i ove god, NAJ Jagodnjak u Macvi.
 
Pozdrav prijatelji! Osim sisanja jagode, dali radite I proredjivanje bokora? Mi svake godine proredjujemo, pa me interesuje kakvi su prinosi I kvalitet kod proizvodjaca koji ne proredu bokore?
 
Jer bas sisate ili samo skidate staro lisce,da napomenem da sam jesenas odradio sisanje a sad sam mislio samo ono staro,crveno lisce da poskidam?
 
Nazad
Vrh