Jagode-opšta tema

Gde nalazite foliju kod nas u zajecaru boru negotinu za jagodu nista
Imam i ja masinu mogu da postavljam od 60 do 160 a i visinu banka mogu da stelujem
postavicu kasnije slike ako neko hoce da je pravi. Samo sto moram da zamolim klince
 
Da li ima neko u Grockoj ili okolini masinu za postavljanje koja se steluje? Meni covek postavlja zadnje tri godine bankove ali ne moze da se steluje.
 
Gde nalazite foliju kod nas u zajecaru boru negotinu za jagodu nista
Imam i ja masinu mogu da postavljam od 60 do 160 a i visinu banka mogu da stelujem
postavicu kasnije slike ako neko hoce da je pravi. Samo sto moram da zamolim klince

Imas foliju u poljoprivrednim apotekama u Zajecar i to specijalno za jagode sa izbusenim rupama..
ja sam tamo kupovao...
 
Ima ali je silver braon od 25 mikrona postavljao sam je pre jedno 5godina
jagoda na njoj stigne jedno 5 dana kasnije, i trava ispod nje raste mora da probija svetlost.
Zato samo crna i najmanje 30mikrona. ja sam koristio izraelsku od 30 dobra je.
Ne znam kakve su italijanske nisam koristio,inace sve nabavljam u paracinu
 
Boom,gledao sam na netu da Italijani i Holandjani pri izradi bankova imaju razlicite prikljucke. Prvo jedan koji prikuplja zemlju u banak,a tek onda drugi koji postavlja foliju i creva za zalivanje. Cak ima i medjuvarijanta sa valjcima koja povalja i dotera banak. Posto si covek od iskustva i pravio si masinu za postavljanje,interesuje me tvoje misljenje. Pozdrav
 
Za uskolisne nije problem galant super-fokus ultra ali je problem sirokolisni izmedju redova total
samo sto cuvas sadnicu da ne prska i na njoj cuo sam da moze monosan ali nisam probao
inace sam masinu za bankove postavio (pravlenje gredica)
 
@losovac
PA imas mnogo nacina za postavljanje, to oni mogu da se igraju gde imaju peskovitu zemlju. Ja na smonici, ne mogu sa time da se igram, jer je nemoguce. Gledao sam ja masine, koje odmah freziraju zemlju i postavljaju bankove ali ipak je to preskupo za nase uslove, ja sam zadovoljan i sa ovim mojim bankom od 20-30cm:ppozdrav:.
@vladale.rs
Mozes sa fokus ultra ili sa rafalom da okupas jagode a izmedju mora da radi neki total, ali da nikako ne pridje jagodi. Moj ti je savet da iseces balon od 5-6l i tu da stavis brizgaljku i sa ledjnom kantom da tako oprskas, najbolje resenje
 
hvala srban.hvala boom.da pitam ponovo jel oni idu kad god mislim da treba da se prska,da ne smeta biljci pa bilo u kom stadijumu je vegetacija.mozda je glupo što pitam danas sam pitao u poljoapot.i prodavac mi kaze za neko sredstvo zove se drvan i ide pre vegetacije,što meni to opšte ne odgovara.u među redu ću kultivatorom,u svakom slučaju hvala obojici za savet.
 
Treba videti sta od tih herbicida moze ici na prolece. Znam da neki mogu lose uticati na cvetanje. Konkretno za Panteru su mi rekli da ne prskam jagodu u prolece. U letnje-jesenjem periodu mogu svi herb. za uskolisne korove ali za prolece se bolje raspitajte. Fuzilejd forte moze.
Izmedju folija -total
U prolece pre kretanja vegetacije mogu ici neki herbicidi koji deluju na seme t.j. na korove u fazi nicanja. Recimo Devrinol, Stomp... znate koji korovi su vam najbrojniji pa prema tome birate preparat.
 
pozdrav svima,imao sam letos problema sa vranama (blizu im je staniste),ustvari taj deo gde mi je njiva,svi imaju problema,konkretno (cepanje folije,vadjenje tek posadjenih zivica,kljucanje ploda).Pricao sam sa jednim drugarom koji je imao slicne probleme,a resio je tako sto je oko parcele isprskao nekim preparatom koji se koristi u kukuruzu,interesuje me vasa iskustva i saveti u vezi toga
 
Mislim da moze se koristiti Mesurol, on je repelent, sluzi za tretiranje semena najcesce kukuruza.U tvom slucaju , treba da zaprasis kukuruza par kg. i da male gomile stavis na par mesta na njivi.Vrana je veoma inteligentna, najcesce je ima u blizini gradova, smetlista, u blizini groblja.Osim vrana odbija i ostale ptice npr. vrapce, golubove......
 
što kaze vlada015.na hipodrom iznesemo metlu na njih i uperimo one ništa nereaguju,iznesemo pušku i uperimo do jednu odletiv ,inteligentne su vrane samo tako.a prizor je ko u film mrane.
 
Da li neko od vas ima problema sa misevima i kako se branite od njih.
Mislim na grickanje creva i presecanja sadnica
 
Ma jooook nemamo problema :eek:
Cuti, krpi trake, stavljaj mamce, na prolece probaj pustiti kroz sistem etiol tecni (ili nesto slicno sto ima gasnu fazu) i to je to. Nema carobnog stapica
 
Komsija mi kaze da zavisi i od same trake da li ce je u vecoj ili manjoj meri grickati misevi.Kada sam ga pitao zasto uzima tu traku, tako mi je odgovorio.
 
Nazad
Vrh