Jagode-opšta tema

pustio sam perfektion pre dvadesetak dana videcu na prolece
ili stotinak spojnica na prolece mozda i vise
 
Kada je rec o foliji, sa ponosom mogu reci da od prosle godine organizujem uvoz direktno iz Italije po ZNATNO POVOLJNIJOJ ceni nego sto se mogu kupiti bilo gde u Srbiji. U pitanju je Eiffel-ova folija, pretpostavljam vecini poznata. Izuzetno smo zadovoljni. Osnovni motiv je naravno usteda jer ne biste verovali koliko distributeri kod nas zaradjuju lupajuci svoje marze. Radila sam uvozne u poslove u jednoj firmi tako da smo prosle godine dosli na ideju da se organizujemo, skupimo porudzbine i vidimo koliko bi nas to kostalo u sopstvenoj reziji. Kada smo ukalkulisali sve troskove, razlika po kg je bila skoro euro! Proizvodnja u backom kraju raste, kao i interesovanje za jagodu pa smo sa proslogodisnje 3 palete ove godine uvezli 7 paleta x 14 rolni po paleti...sto dokazuje da se itekako isplati. Foliju od 50 microna prosle godine su jagodari placali 280 din, a ta ista folija na nasem trzistu je kostala oko 370 po kg. Ove godine smo se odlucili za onu od 40 microna, zadovoljava potrebe, kilaza po rolni je manja pa samim tim i cena rolne, a kostala je 300 din dok je na trzistu cena bila 400 din/kg za tu istu foliju! Moja porodica i ja uzgajamo jagode na povrsini od 5 ha, ozbiljni smo proizvodjaci i trudimo se da okupljamo jagodare prilikom vecih nabavki zbog popusta koje ostvarujemo na kolicini. U procesu smo osnivanja zadruge i nadam se da cemo ideju sprovesti u delo ubrzo. Uglavnom se posle berbe prave planovi za sledecu sezonu i tada narucujemo prvo foliju koja nam stigne pred sadnju. Bilo ko od vas mi se moze obratiti, stojim vam na raspolaganju. pozdrav!
 
cujemo se na prolece posto sam u planu prosiriti na jos 3 hek. i ovo ti nije lose za udruzivanje posto smo blizu navraticu do pocetka berbe, pozdrav.
 
Ma kakvi misevi nisu uopste problem, meni su napravili malu stetu od oko 100000e, sistem mi sad zaliva nikad bolje curi na sve strane i pod garanciju ne moze da zapusi:haha:. Poceo sam da postavljam nova creva, koja navodno u sebi imaju anti insekat i misevi ih ne grizu, videcemo kako ce biti kad pustim sistem na prolece:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Agromarket ih uvozi, mislim da su iz uvezena Turske, sunset se zovu, imaju solidne kapljace i navodno taj anti insekt. Postavljao sam ih jednom coveku letos i ni jednu rupicu nije imao do zime, a na 150m od njega su stavljali neke obicne trake i stavljali su par spojnica. http://www.agromarket.rs/srb/garden udji na apotekarski katalog 2013 i tu ces videti sistem. Ja sam ih dobio ispod 6 dinara.

- - - - - - - - - -

NArode srecna Vam nova 2014 godina, zelim Vam puno zdravlja, ljubavi i srece i minimalan rod po zivicu 2kg i cenu 3e/1kg:ppozdrav:
 
U kakvom su stanju vase jagode..?
Moje sve pocrvenele.
Valjda nie strasno.

11012014869.jpg



11012014868.jpg
 
Pravo da ti kazem ja moje nisam gledao od prosle godine :) To sto cvetaju ne valja ali sta je tu je
 
Ja mislim da je kod nas jos rano za plastenik. Vidis kakvo je trenutno vreme, poterace je, a zima nije jos ni pocela. Ako u februaru zazimi kako zna moze biti svasta
 
Kakvo vam je stanje u jagodnjacima ,ja se plasim da ce ovo toplo vreme da ih pokrene,a posle ako bude mraza bez snega bice kuku lele!
Kod mene spolnji veci listovi su poprimili neku crveno ljubicastu boju,da li je to normalno ,jer znam da ce se vecina lisne mase osusiti do proleca?
 
ovde kod mene, skroz dole uz dunav, ima plantaža sa 18000 sadnica. svi spoljni listovi su crveno narandžasti. lik je u septembru 2012 iskrčio šumu i posadio te jagode. pod foliju sa kap-po-kap navodnjavanjem. vuče pumpom vodu iz dunava. celu zimu 2012-2013 je ta parcela pažljivo i detaljno održavana. nakon berbe je ostavljena da zaraste u korov i travuljinu i sad je takva musava i zarasla. ne znam u čemu je fora i gde je tu logika. nakon jedne berbe zapustiti plantažu! meni je to van pameti.
 
Naručio sam sjeme ovih 9 vrsta jagoda kao što je na slici, sjeme je stiglo i sada me zanima kako ih i kada zasadit dali je isto kao i sa rasadom povrća.
Ako je neko sijao iz sjemena bilo bi dobro da napiše postupak sadnje u kontejnere i koje vrijeme bi bilo za sijanje sjemena najbolje.

Jagode sam razmnožavao iz stalonea a nikad iz sjemena.

Evo slike od Jagoda.

 
E moj druze. I ovako mnogi misle da su nam jagode gmo. Sa ovim sortama ti si na..bo :)
Nisam nikad radio iz semena
 
Nazad
Vrh