Jagode-opšta tema

Zbog obaveza nisam stigao da poskidam stolone koji su se pojavili zadnjih 15 ak dana, da li da ih secem sada, ili ce zima to sama da odradi?
 
ajd odgovorite na petart,a i meni,vadio sam ziviće i sadio,zivić ima razvijen koren duzi od šaku i dosta razvijen,kratio sam ga makazama na širinu šake,nisam li pogrešio što sam ga kratio i kakav mu je rodni potencijal onako odokativno,ima jedna ili dve glavice.
 
Zbog obaveza nisam stigao da poskidam stolone koji su se pojavili zadnjih 15 ak dana, da li da ih secem sada, ili ce zima to sama da odradi?

Neće priroda njih da skine, ali sada je vegetacija stala, tako da ti je svejedno uradio to sada, ili na proleće (pred kretanje vegetacije, kada budeš skidao suvo lišće). Svakako je bilo najbolje da si to odradio na vreme, ali ako joj od kretanja vegetacije do branja odradiš sve kako treba, nećeš imati problema.
 
ajd odgovorite na petart,a i meni,vadio sam ziviće i sadio,zivić ima razvijen koren duzi od šaku i dosta razvijen,kratio sam ga makazama na širinu šake,nisam li pogrešio što sam ga kratio i kakav mu je rodni potencijal onako odokativno,ima jedna ili dve glavice.

Nece puno roditi sve zavisi kako je koji razvijen, oko tri do pet sest jagoda. pun rod ti je tek 2015 i to zavisi kako ih odradis
iduce godine
 
Sta se desava u vasim zasadima kolege jagodari? Ja sam se bio uplasio da ce mi smrznuti jagode,s' obzirom da je od zadnje prihrane do prvog snega proslo deset dana,mada mi se za sad cine u redu. Nisam stigao da ih preprskam bakrom pre snega,nadam se bez posledica.
 
Pa stane toliko jer idu na 20 cm u redu. Ima ovo prednosti, bolje je provetravanje (a znamo sta to znaci), a bolja je i osuncanost, nema lezanja vode na foliji, laksa i bolja zastita, laksa berba... Kao manu vidim vece ulaganje u startu.
I mene zanima sirina folije, ali mi se cini da je od 1m
Kao i do sad, cekamo izvestaj od Ace na prolece :)
@ losovac
Bilo bi bolje da si oprskao bakrom, ali nije katastrofa ni sto nisi. Na prolece ide ciscenje i prskanje
 
Kao prvo jedino je vece ulaganje vise sadnica, sve ostalo manje ide.:ppozdrav: Folija je metarska a rupe su na 18cm, mozda je moglo jos malo blize, da se postave bankovi ali ni ovo nije lose. Prednosti su sigurno, bolje provetravanje, svaka jagoda dobije jednako svetlosti, laksa zastita i berba , a mane koje ja sad vidim mogu da budu, da ako se ponovi ona vrela godina, vise ozegotina ce biti na jagodama i vrlo je lako moguce da krace traje berba, da brze zre,sto bi za neke koji imaju ranu jagodu znacilo vise novca, i ako su kise mislim, da ce i one biti malo vise ostecene, od direktnog udara kapi. Jagoda bi trebala, ovako nekako da izgleda u berbi http://prntscr.com/2d75aw,

A cena folija je standardna, isto ide na kilogram(380-400din/1kg) a u 1kg staje negde oko 26-28m a to pricam o 50 mikrona. I manje ide kap po kap, posto ide 1 red:ppozdrav:
 
Pa ne ide ti trake vise. Onako je islo dve trake na foliju, t.j. traka na red, a i sad isto imas traku na svakom redu.
Bolje je zagrevanje ovakvih bankova, sigurno, sto je dobro za ranije stizanje. Jedino sto smo mi nekako navikli na duple redove. A i vecina masina je pravljena za foliju 120cm
 
Ma ja sam zeleo da probam zbog lakse berbe i zastite a iskreno i skoro 15000 sadnica vise stane na 1h, tako da videcemo, valjda cu nesto uspeti od ovih eksperimenata:ppozdrav:
 
Xaxaxaxa i ja se nadam, ma prolecna sadnja je ok po meni, ali meni je sve ostalo bilo problem :haha:, sad su jagodice relativno u top formi pa ce da vidimo sta ce biti sledece godine:ppozdrav:
 
Meni deluje zanimljivo ovo jednoredno sadjenje. I verovatno cu i ja na leto da probam takvu vrstu sadnje, samo da nadjem nekog ko ima takvu masinu. A koliko vidim na snimku da je masina ista nego samo se podesi za jednorednu sadnju. Boom da li sam upravu?
 
Ma ja sam zeleo da probam zbog lakse berbe i zastite a iskreno i skoro 15000 sadnica vise stane na 1h, tako da videcemo, valjda cu nesto uspeti od ovih eksperimenata:ppozdrav:

60.000 i do 90.000 stane na ovaj nacin gledao sam negde ...a mislim da ima i u Komiricu kod Osecine:ppozdrav:

Da to je buducnost ...potpisujem...Bankove rade od 80-100 cm ukup. A u italiji imaju folije na 15 cm pa manji razmak ...valjda zavisi od sorte..??
 
Vladam, da ista je masina, mogu da postavljam foliju od 60-120cm, tako je brat od samog pocetka kostruisao, da moze da se steluje. Dok u okolini Sabca su ljudi pravili nove masine:cool:

Pole, mnogo je na 15cm, cak i ovo na 18cm ce biti mozda gusto al aj da probam pa sta bude:haha:. ALi i da se dobije 50000 sadnica po hektaru je sasvom ok, veci prinos sa iste povrsine:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh