Jabuka

Stupio je na snagu pravilnih o izvozu tehnološki zrelih plodova, odatle kratka pauza u otkupu i zastoj u exportu.
 
Dnevna smena i nocna smena
4cc688dd5c1b7dcf252e3279fd2c0363.jpg
c234c8db3a1500f439ba8eaf258f7cf3.jpg


Послато са 5023F помоћу Тапатока
 
Pozdrav svim voćarima.
Ne bih da protivurečim gospodinu pod nadimkom Bećarina pusta, već bih samo dodao da je sorta granny smith generalno najboljii oprašivač za jabuke. Razlog tome je sto dugo cveta, tolerantniji je na niske temperature, nije sklon alternativi (sto je jako bitno kod oprasivaca), a daje i upadljivo krupnije plodove (pod uslovom da se ispravno uradi sva pomo i agrotehnika u zasadu.
 
Iskustveno kod jabuke je veci problem visak plodova nego manjak. Ali je tacno da greni dugo cveta i da je univerzalni oprasivac. Takodje za Jonagold grupu je potrebno vise od jednog oprasivaca pa greni i tu dobija na znacaju. Jednostavan je za zastitu. Ne napada ga pepelnica, nema problem sa alternativom kod radjanja. Mana je jedino sto radja na krajevima grana pa treba krosnju stalno drzati blizu vodilice. Chalenger ima crvenu nijansu a to hladnjace smataju nepozeljnim, pa ispada da je obican greni bolje resenje. Ima jos manu sto je potpuno identicne boje kao list i prilikom berbe najvise ga ostane u krosnji jer beraci ga ne vide. Probao da i sam berem i preskocim kao i oni. Jos dobre osobine su sto ne opada i sto moze da se bere bilo kada.
 
Oglas s neta
cf1681d83bcf4cb148c1d12df2757bd0.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Najinteresantniji detalj sa oglasa je PLACANJE AVANS to mu dodje kao kada bi nekoj dami prilikom seksualnog cina PRISLONIO PALAMAR i rekao BICE RESTO ZA PAR MESECI NEMOJ DA SI NESTRPLJIVA pa ja mislim da ovo ne postoji nigde u svetu ovakva sprdacina PLACANJE AVANS kakva smo mi NAPRDNA KURTON DRZAVA da je to BRUKA voze se dzipovi od 30 000 eura sve menageri i biznismeni a ovamo DODJEM TI KINTU JEDNOG LEPOG DANA ali se moli za moje zdravlje svake nedelje u crkvi jer ako me neko likvidira nema nista od love nego i to je bitan napredak jer prosle godine je bilo UZIMANJE ROBE BEZ LOVE A SADA SE VIDI ZNACAJAN NAPREDAK U POSLOVANJU i sada nastipaju novi trendovi i PLACANJE AVANS
 
Ima li neko predlog kako da resavam crva u buducnosti?
U pitanju su jabuke, prva godina, danas nasao na sest komada. Nesto sam isekao skroz, one gde su grane u pitanju ili gde je malo usao sam ostavio.
Ako ne gresim crv je zeuzera pyrina?
Video sam da ga ima i na jednoj starijoj jabuci, prilicno oronuloj, nju ionako planiram da isecem, skoro se osusila.
3d08e7f24c0ec790a8db2dcc9169d766.jpg
592b94213cd99cdb77d80bffbeb802f8.jpg


Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Najinteresantniji detalj sa oglasa je PLACANJE AVANS to mu dodje kao kada bi nekoj dami prilikom seksualnog cina PRISLONIO PALAMAR i rekao BICE RESTO ZA PAR MESECI NEMOJ DA SI NESTRPLJIVA pa ja mislim da ovo ne postoji nigde u svetu ovakva sprdacina PLACANJE AVANS kakva smo mi NAPRDNA KURTON DRZAVA da je to BRUKA voze se dzipovi od 30 000 eura sve menageri i biznismeni a ovamo DODJEM TI KINTU JEDNOG LEPOG DANA ali se moli za moje zdravlje svake nedelje u crkvi jer ako me neko likvidira nema nista od love nego i to je bitan napredak jer prosle godine je bilo UZIMANJE ROBE BEZ LOVE A SADA SE VIDI ZNACAJAN NAPREDAK U POSLOVANJU i sada nastipaju novi trendovi i PLACANJE AVANS
Ove godine je trazna pa roba se placa. Dogodine ako rodi koliko je prosecan prinos bice opet na dodjem ti ili pola platim pola cekaj. A o tome kakav vozni park imaju hladnjace je suvisno pricati. Dodje kod mene sa Merc GL od 100k evra i cenka se za pola dinara po kili.
 
Nazad
Vrh