IMT

Cuo sam za taj problem kod 539. Treba odraditi poluosovine od nekog boljeg materijala, valjda od nekog kamiona se uzmu i preprave kod strugara, ne znam tacno.
Svidja mi se to sa filterom, ali ipak bolje sa 3 izvoda, da bi stalno imao automatsko ozracivanje. Ovako kad povuce samo malo vazduha ode u pumpu, a roto pumpi ne treba mnogo da se ugasi. Treba jedna mala rupica (0.5mm) da ide direktno u povrat. Kroz tako malu rupu ne ide znacajna kolicina goriva ali bez problema izadje sav vazduh
 
Ta vuca ako se dobro secam nema planetarce tako da su poluosovine trebale biti malo mocnije.
Ako kolega kupuje svaki put nove i ako je cena kao za 549, davno bih prodao traktor.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Продао бих га ал неће нико, пет сам купио нове, сада сам правио сам и мало су дебље. Мораћу да ово решим јер трактор задовољава моје потребе а немогу да га продао за реалне паре. Оставио сам старе носаче филтера јер на њима има 6 прикључака, само сам оставио метална дна, морао сам да правим друге матице.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Koja god mašina mi je krv pila otišla je u novine
Evo sada u dvorištu ima 4 traktora kombajn i oko 25_30 priključnih mašina

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Продао бих га ал неће нико, пет сам купио нове, сада сам правио сам и мало су дебље. Мораћу да ово решим јер трактор задовољава моје потребе а немогу да га продао за реалне паре. Оставио сам старе носаче филтера јер на њима има 6 прикључака, само сам оставио метална дна, морао сам да правим друге матице.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
Stavi mu komplet vucu od UAZ-a :osmeh:
 
Stavi mu komplet vucu od UAZ-a :osmeh:
То људи раде, ишао сам код мајстора у Краљево, он прави комплет предње вуче за ИМТ. Користи диференцијал од заставе камиона, зглобове од неких руских возила, полуосовина ф45mm. Преносни односи диференцијала се много разликују па нисмо нашли добро решење. Ја сам касније грубо рачунао требале би ми гуме напред 7,50-20 што би било добро. Човек ми се више не јавља, нешто се био разболео можда је ...... или отишао за Канаду. Решење је и бочни редуктори од 549 онда мора да се мења зупчасти пар унутра плус кт пар позади није исти..... Не знам колико би то коштало и дали има да се нађе нисам се распитивао.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Бога ми код нас су Јандрићи и Граховци фамилија.
Mi smo ekipa iz Janjskih vrleti
Gra'ovci ovi iz VOLARA i Jandrić sa POPUŽA
Isti k'o ZMAJ samo beo i bez brkova
42a6fe6b5aab403b17aa8ef8be880c26.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Isti je KT pozadi, 37/6, tj trebalo bi da bude. Mada na nekim 539 su se nalazili i 34/6, kakvi idu na 5106-5136.
Ma dajte ljudi valjda je moguce napraviti poluosovinu u kvalitetu, gde da se menja ceo most. Pa poluosovine te debljine nose kamioni od 5t pa retko puca. Prednji most na 539DV ako nosi 600-700kg maks, ne moze on tu da ima neku ogromnu trakciju. Znaci morao bi da proslajfuje daleko pre nego da pokida bilo sta, pogotovo sto su tockovi 16 cola pa je moment na osovinama manji, pa i 20 cola bi trebalo da bude ok.
 
Не знам који је квалитет, али је танко28mm, још су урезани жлебови(нутови) на 22мм што је танко. Једноставно се упреде. Много мајстора неће или не може то да ради.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Не знам који је квалитет, али је танко28mm, још су урезани жлебови(нутови) на 22мм што је танко. Једноставно се упреде. Много мајстора неће или не може то да ради.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
Zovi kod Baculovog u Zr.
 
Te 20
Bio je benzinac 1967 je bio u Dobanovcima na remontu imam sve papire
Kupio da se zezam a nikako da stignem da ga restauriram
Uglavnom ima sve delove pali radi
Imam njegov originalni plug
Tako ponekad upalim, nosio sam sunce grablje i jednoosovinku ništa više
A Staljin 52 je 1966g, on je venčan za kašiku i dobro je nosi!! Iznenadjujuće dobra 52 sa sve novim tipom prednje vuče kupljen zbog kašike plaćen 1000e

Sent from my moto e5 using Tapatalk


jel se negdje može nabaviti taj benzinac
 
Nazad
Vrh