IMT

Pokrece ga el motor 22 kw. 4 klipa alup glava 2700 lit u min.
Jel si ga probo kako jeste? možda mu bude dovoljno i tih 540 obrtaja.
Ako ne, napravi ili kupi negde najbolje kutiju sa zupčanicima odnos 1:2. (Možda postoji nešto slično što se montira kod izlaza kardan na traktoru.) To je bolja opcija nego preko remenica kod kojih bi morao bar 3 kajša min 15mm širine.
 
@duleboss
Tvoji tehnički predlozi su toliko 'inovativni' da sam siguran da bi te Elon Mask primio u neku od njegovih firmi i bez konkursa..
Trenutno mu u SpaceStar-u treba tehničkih lica tvog tipa..
Nećeš se ljutiti kao i do sada, zezam se malo jer su mi stvarno simpatični tvoji predlozi..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Zna li neko imt 539, pri 1500 obrtaja koliko km/h ide prvom brzom a koliko drugom oko 1300-1400? Zanima me zbog prskanja.
 
Nisam proba. Tek planiran nabavku kompresora. Ovom treba 1000 obrtaja da bi imao pun kapacitet.
 
Ako ti kompresor zahteva 22kW pri 1000 obrtaja, onda ti to moraš terati na visokim obrtajima gde imaš tu snagu na priključnom vratilu.
I ne pomišljaj da ćeš taj kompresor terati lergasom pri punom opterećenju.
Tako da za početak isprobaj kako ide sa sadašnjim stanjem, ako bude sporo, najjeftinije ti je ići multiplikaciju remenicama. Prema snazi se bira širina PK kaiša i odgovarajući kaišnici. Ja najčešće nabavljam u Fulltech-u.

 
A sto ispljuva dulebosa kad si mu ti sad Isto predlozio

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Da bi ti mog'o da me potkačiš, jer to ti je duhovna hrana, zar ne..
I sad bi neko trebao da zaista pomisli da sam predložio identičnu stvar jer to ti tako tumačiš..
Takođe, bi neko lakoveran zaista pomislio da sam čoveka ispljuvao, kao što ti pljuješ koga ti se ćefne bez pardona..
 
Mozda i nema pravila, ja imam tri otvorena sa tamica, svi su 98, par drugara koji su otvarali tamiceve motore tvrde da je isto 98.
Od jednog dobrog mehanicara sam cuo da je na traktoru obicno 101.
Živ je Lule umro nije!!!! Nego tel me zeza a komp ne koristim to mi je protiv vere!!!!
Što se tiče te korone toga se nešto ne bojim!!!!
A znam ih par što su dooooobro nahebali
Dule bos dobro ti na brzinu izračuna koliko remenja treba i kojih
Obuj cipele Dule 'ladno je nogami!!!!



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Imaš i tamića sa 101mm


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozel ona zezat tako....vecinom radi dobro i odjednom dobije gas i sam smanji a ponekad ja moram smanjit i poslije normala
 
Verovatno kao Branko Kockica
Tataratira tataratira tataratira tataratira tataratira tataratira tataratira tataratira

Šalu na stranu povučeš ručicu za gašenje a holender gde ide Venturi cev začepiš prstom i mora da drži vakuum !!!!!!
Ako ne drži nije dobro
Druga stvar pojede se osovinica na koju se kači membrana
Nastružeš novu!!!!
Borio se Lule sa njima i prokletim lancem
Imam još jednog MF sa IM33 motorom iz 1951g jedan menjač 1 ručka za hidrauliku


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh