IMT

Nemogu naci tog Bubua medju clanovima ali u svakom slucaju hvala.....
 
@vladow

Ne mogu da garantujem ali 99% se problem krije u saltarici tj. jabucici saltarice. Majstor koji ti je radio menjac je vrlo verovatno skidao i saltaricu i nije potrefio kako treba da stoji pa pod pogresnim uglom pipak od saltarice ukopcava brzine. Skini zastitnu gumu i pogledaj kako stoji elasticna civija u saltarici, mora da stoji pod uglom od 90 stepeni u odnosu na pravac kretanja traktora. Inace, zupcanici 2. i 3. brzine su spareni i jedna viljuska ih pogoni.
 
Bas te zupcanike sam i menji dva zajedno slivena...... hvala ti puno.....I jos jedno pitanje kada su mi radili menjac nasli su mnnogo opiljaka licili su kao raspadnuti valjkasti lezajevi medjutim svi su bili ok...dali hidraulicna pumpa ima takve lezajeve ili oko nje nesto,posto je tamo bilo najvise opiljaka a u samom karteru je bilo malo manje ???
 
Poslednja izmena:
Danas bio kod prijatelja da mu nesto pomognem.. Isteramo mi 560 iz garaze i on jednom zakoci i kraj!!!!!! Desni tocak vise nece da mrdne!!! Napred moze ali uz jako veliki gas cak i prvom brzinom samo par metara!! A unazad ni milimetar... Pokusavali smo da ga odblokiramo (trebao nam traktor) pa smo odvili i cev za ulje i onu cevcicu sto se odvrce prilikom izbacivanja vazduha i nista!! Ima li neke pomoci tu ili mora da se rastura???? Sta tu moze da bude problem?? Ima li neko sliku na kojoj bi mogao da vidim sta tu nije uredu... Nikad do sad nisam radio kocnice na 560... Ako neko ima neku sliku na kojoj je traktor rasturen da vidim redosled skidanja i sastavljanja... Unapred hvala...
 
Skines na tom tocku cijev za dovod ulja .Zatim skines poklopac cilindra.Tad uzmes neki duzi predmet naslonis na diskove i izudaras cekicem .Pozeljno bi bilo prije toga izvaditi cilindar van.
 
Da izudaram cekicem to??? Skinuli smo bili i cev i poklopac i cilindar deluje da nije zaglavio... A sto se tice reduktora nije smrvljen siguran sam jel pocne da smrdi na paljevinu kad ga tako vozis na silu...
 
To se desavalo cesto kod rodjaka na 560 kod njega je vecinom blokiro lijevi tocak nekad nemoze ici naprijed nekad nazad kod ovog cim ostane preko noci ujutru mu zablokira kocnica, kod ovog cim ga malo provozas i istrzas otpusti kocnica, nekad isto ko u tog tvog sto je bilo.
 
Mozda je zato sto je stajao traktor malo i zato zablokirala... Ma nema vise nista od voznje mora da rasturamo kad odluci moj drug... Traktor nije moj.
 
Sto se tice tih kocnica ja sam totalni laik ali sam se navozao 558-560 i ni u jedan u koji sam seo nisam mogao da zakocim kao covek... Ili mi vlasnikkaze nema uopste kocnice pa pazi ili mi kaze ima kocnice ali blokiraju... Ja mislim da te kocnice kod dobrih domacina rade besprekorno jel ljudi namestaju... A ovi sto nikad nisu pipnuli kocnice kazu da nevalja resenje a nisu otvorili kocnice od kad su kupili nov 558... To ja ne razumem....
 
Pa ciro jel si zaboravio sta sam ti rekao za rusa i kocnice :haha: sipaj malo benzina unutra pa kreci napred nazad odpustice,kakvi zupcanici coveku stajao traktor u supi!Imas dola dve rupice na spoju cizme i difa,tu zaglavis drvce i sipas benzina kroz otvor gde je cilindar i bukvalno isperes lamele,jer tu unutra samo sto nema mrtvih konja ovo ce pomoci za prvu ruku ali nije trejno resenje!
 
Grunt druze od kad sam to uradio ja sam se zaprepastio... Sad 820 koci kao auto... Stvarno hvala ti za savet... Ma odustali smo od tog 560 i otisli sa moj traktor po neke bale i sa Rakovicom od tog mog prijatelja,a 560 sad stoji u dvoristu ceka kad ce vlasnik da skupi ::novac:: pa da ga popravi.. Treba tu 200e siguran sam.. Ma sto se tice reduktora poluosovine i toga to nije 10000% jer je traktor orao,tanjirao i parkiran u garazu i kad da krene nije hteo da upali ja ga cimnem da ga upalimo i kad on da zakoci kraj price... :osmeh:

- - - - - - - - - -

Kad sam kupio 820 on stojao dosta i samo povremenao paljen i premestan sa mesta na mesto (skoro bez koriscenja kocnica) i ja kad sam poceo da ga vozim kad pipnem kocnice ono da razbijem soferku glavom.. Sipao malo benzina i vozio ga putem a rukom drzao kocnice malo pritisnute i od tad nema vise problema... :ppozdrav:


Ali na ovaj 560 leva papuca ide dosta nize od desne,desna nemoze ni 1cm da ide na dole?? Zasto to??? :sta:
 
Juce mi se ugasio 577,tik sto sam se popeo na nadvoznjak,sva sreca sto nije na usponu.
Spustim ga dole,upalim,ali nece da primi gas,jedva 900 obrtaja.Prvo mi padne na pamet da se kojim slucajem pokarambasala polugica gasa,ali nije.Proverim naftu,ima je.Krenem,opet se ugasi.Ubrzo dam dijagnozu da su filteri zaprljani,ali mi nije bilo jasno kako na 75rc da se toliko zaprljaju.
Dodjem kuci na leru,jedva nekako,promenim filtere,izluftiram,ono isto,stvorilo mi je rebus u glavi.Padne mi na pamet da proverim sito ispred PVP,kad imam i sta da vidim,gumica-sesiric,posve mala privreda se raspala i stala na izlaz cevcice za dovod goriva.
I isput,koliko nam je gorivo cisto,sa onim slinama iz nafte nih komotno mogao da odem na pecanje kad sam video filter,ali problem je sto ga ne volEm!
 
Nazad
Vrh