IMT

pitanje za forumase...
da li ima da se kupi posebno samo ovaj reducir/nastavak ili kako se vec zove za slavinu goriva IMT 539? pukao je po duzini pa izlazi gorivo...
da li je ovo fabricki ili je neko ubacio naknadno?



ako neko ima viska a hoce da proda neka se javi...
 
da li je ovo fabricki ili je neko ubacio naknadno?
Ma fabrički je, ali nije problem da se napravi što reče lisnik.
Ima dosta načina da se to sredi. Da se zavari recimo
Samo, šta njemu bi da pukne ?
 
jeste dv zaboravi da napisem jedan kra poprece spone ima malo lufta ali mora cela spona da se menja
Ne mora cela da se menja.Kupis samo jabucicu i odneses kod strugara da ti napravi navoj i sa druge strane spone i bude ti kao na rakovicama.
Cela spona ti je oko 4000,a ovako te nece izaci ni 3000,a danas-sutra,kad ti opet rikne,promenis samo jabucice i teraj,spona ostaje.
Meni se prosle godine razleteo 577DV na tanjiranju i uz pomoc clana TESLA (kod njega su jabucice sa obe strane) i zice od 3mm sam dosao kuci,drugom na leru.Hteo sam i ja to da radim,ali je bio jek sezone i nisam mogao da cekam.
 
Trebam mi savet. Moj 577 trenutno ima 35 radnih casova,na 30 je uradjen prvi servis zamene ulje i stelovanje ventila. Sta mislite dali bi ga smeo pustiti polako u ugarenje strnjike sa plugom 757.20??
 
Kad smo imali nov 577 sa 35 radnih casova orao je duboko oranje i to sa loz uljem.
Nista mu nije bilo.Posle je prodat, a motor nije diran.Inace orali smo na 30+ sa plugom od 16 coli.
Ugarenje je za njega malo teze od vozanja.Mislim da je cak preporuka da malo zapne u prvih 50 radnih casova.
 
Trebam mi savet. Moj 577 trenutno ima 35 radnih casova,na 30 je uradjen prvi servis zamene ulje i stelovanje ventila. Sta mislite dali bi ga smeo pustiti polako u ugarenje strnjike sa plugom 757.20??
Mozes,ali nemoj da ga vrtis na velikim obrtajima,ugari prvom i nemoj da se sekiras,to ti je bar moj savet,ali svi mi imamo razlicita uputstva.
Moj sada ima 75 sati,a na 25 je orao jedan hektar sa plugom 2x25 i na 25 cm dubine.
Samo osecajno,kao sa zenom prvih mesec-dva i ne okreci se! :osmeh: :haha:
 
Da li neko ima iskustva sa nemackim SM sklopovima, u rakovicinim motorima, posto sam ih neplanirano po preporuci par majstora ubacio u moj imt 560?
 
Tako sam i uradio danas, uzugario sam oko 1.5h. Dubina nije bila bog zna sta nekih 15 cm odprilike,ali je lepo slagalo i nije bilo dzombi. Prvi utisci,odusevljen sam. Lepo vuce,pun je snage,u kabini nije uopste bucan,i naravno kada se pozatvara sve nema ni trunke prasine ali onda postaje ipak mnogo vruce jer ventilacija ne moze bas dovoljno da ohladi.
 
Imam problem sa imt 577 radjen mu je menjac full svi lezajevi novi 2 zupcanika i.t.d. i od tada ponekad ostaje u 2 brzini znaci vozim drugom pritisnem kvacilo izbacim iz druge u neutralni hod,pustam kvacilo i on krece i tako ide metar dva i sam izbaci,ili nekada nece da izbaci sam pa onda ubacim u 3 i izbacim i sve je ok....bio je na reklamaciji kao nesto su namestili ali opet se greska javlja,dok nije bio kod majstora nije se to desavalo,ima li neko slicno iskustvo,smem li tako da ga vozim???
 
Imam problem sa imt 577 radjen mu je menjac full svi lezajevi novi 2 zupcanika i.t.d. i od tada ponekad ostaje u 2 brzini znaci vozim drugom pritisnem kvacilo izbacim iz druge u neutralni hod,pustam kvacilo i on krece i tako ide metar dva i sam izbaci,ili nekada nece da izbaci sam pa onda ubacim u 3 i izbacim i sve je ok....bio je na reklamaciji kao nesto su namestili ali opet se greska javlja,dok nije bio kod majstora nije se to desavalo,ima li neko slicno iskustvo,smem li tako da ga vozim???
Mislim da ti je do ti dva zupcanika.
 
Moze da bude do sipki za biranje brzina,nesto oko njih ili nije dobro uradjeno ili je savijena pa glavi kad treba da vrati viljusku sa zupcanikom.
 
Mislim da moze biti do lezajeva ili zupcanika,ali pre do lezaja,pa osovina se malo smakne i ne moze normalno da ga svuce sa tog lezista na kome se nalazi,pa ga ne svuce sa sklopa i ostaje uzupcen i spregnut.
Pitaj najbolje Bubua,taj ce ti ispisati temeljno,kao za prvi razred. :bravo:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh