IMT

Sto se tice tih kocnica ja sam totalni laik ali sam se navozao 558-560 i ni u jedan u koji sam seo nisam mogao da zakocim kao covek... Ili mi vlasnikkaze nema uopste kocnice pa pazi ili mi kaze ima kocnice ali blokiraju... Ja mislim da te kocnice kod dobrih domacina rade besprekorno jel ljudi namestaju... A ovi sto nikad nisu pipnuli kocnice kazu da nevalja resenje a nisu otvorili kocnice od kad su kupili nov 558... To ja ne razumem....
Ja sam na 560 te kocnice stalno namestao, pa mi je na kraju dosadilo, i preradio na mehanicke, sad problema nema, a koci extra....
 
Evo jednog 577 sa kocnicama sa TAM-a kamiona.
5i6p.jpg

viex.jpg





Uploaded with ImageShack.us
 
Što se tiče mehaničkih kočnica, Moj 558 je generalno remontovan pre 4 godine i tad one rupe u pločama gde idu kugle ponovo uobličio sa malim okruglim kamenom na bušilici, stavio nove kugle i nove opruge, kočione lamele bile dobre i još uvek sam zadovoljan kočnicama. Ne mogu da napišem koliko je od tad radio u radnim časovima jer je brzo posle tog remonta prestao da radi sat (iako je stavljen nov i on i sajla) ali orjentaciono, obrađujem 5 ha zemlje u malim njivama (nisu dugačke i pravilne kao vojvođanske ::lose:spavam: a od toga je jedna od 1,2ha na ekstremnom brdu i dve manje na blagom nagibu i taj 558 odrađuje sve osim branja kukuruza i baliranja sena. Nemam berač i pesu i te radove platim ili odradim komšijama nakim drugim poslom.
A što se tiče filtera ulja i nafte menjam ih jednom godišnje a čašicu ac pumpe ispiram kad se nakupi malo mulja i tom prilikom čistim i sito iznad čašice. Pvp pumpu nisam dirao od remonta, samo jednom preštelovao ventile. Naftu sipam obavezno kroz levak koji ima sito i ipak mi se preprošle godine desilo začepljenje filtera i to u grabuljanju sena i to nizbrdo, znači totalno neopterećen traktor, sa minimalnom trenutnom potrošnjom. Meni to čudno a ljudi kažu da naiđe voda u gorivu pa uložak u filteru nabubri i začepi se. Tek mi to čudno jer je radio bez ikakvih nepravilnosti u ugasio se odjednom, bez nekog štucanja da najavi gašenje. Da je bilo toliko loše gorivo primetio bih to čim sam počeo da sipam iz tog burića (sipam na pumpi u buriće od 50 litara). Pa sam morao da zovem kući da mi pošalju druge (uvek i obavezno u garaži imam rezervne i za naftu i za ulje, kad je vreme zamene te uzimam a druge stavljam u garažu) jer je trebalo u tu njivu da krene komšija sa presom i on mi i poneo. Inače ne biram mnogo marku filtera, nekad kupim i na pijaci.
 
ja sam na svoja dva 577 stavljo oprugu na diskove,i nemam nikakvih problema s tvornickim kočnicama,nikad me jos nisu zaje*ale, isto ih vrtim ko šestare :D
 
Ljudi jel na ovom novom tipu 577 rezervoar isto 90l? Ako jeste prosto ne mogu da verujem da sam ugario 8k.j sa jednim rezervoarom goriva. :sta:
 
Ne mogu da verujemo koliko malo je potrosio,nije prava duzt a siroko je,bilo je i dosta da se podorava. Sa 560 istu njivu nisam mogao uzorati bez 150l nikako :D
 
Drustvo moze jedno pitanje za vas??? Cinim usligu prijatelju koji hoce da proda traktor IMT 542 sa sve prikolicom (jedno osovinkom IMT).. I traktor i prikolica u izvanrednom stanju... Prrfektni da ne kazem,sve regularno i registrovano on vlasnik... Nzna koliko da ceni u kompletu... Jel mnogo 5500 evra???? :sta: Neznam sta da mu kazem.. Sta vi mislite.. Hvala unapred...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh