IMT

Nema veze, kakvo pitanje takav odgovor. Jbg, ne gledam u pasulj šta je ko mislio.
Precizno pitanje dovodi do preciznog odgovora.

Aj pokušaću još jednom.
Napisao si članu Bećarina da te ne pita kako si ispao glup i naseo kod prodavca filtera vazduha.
Ja te posle tog pitam kako si ispao glup i naseo (manje više svi smo jedared tako prošli) jer me interesuje kakvu priču ti je prodavac plasirao i (ili) kakav filter ti je uvalio pa si zbog toga fasovao generalku na traktoretu?
Da li je filter bio pocepan, lošeg kvaliteta ili nešto treće? Ne pada mi na glavu šta bi još moglo da bude.....
Vrni se i pročitaj još jedared i videćeš da sam te precizno kratko i jasno pitao.
 
Aj pokušaću još jednom.
Napisao si članu Bećarina da te ne pita kako si ispao glup i naseo kod prodavca filtera vazduha.
Ja te posle tog pitam kako si ispao glup i naseo (manje više svi smo jedared tako prošli) jer me interesuje kakvu priču ti je prodavac plasirao i (ili) kakav filter ti je uvalio pa si zbog toga fasovao generalku na traktoretu?
Da li je filter bio pocepan, lošeg kvaliteta ili nešto treće? Ne pada mi na glavu šta bi još moglo da bude.....
Vrni se i pročitaj još jedared i videćeš da sam te precizno kratko i jasno pitao.
Ubedio me je da kupim ,,fini" filter koji ide pre redovnog filtera. Naravno ja kupim za dva tratora jer nijada nisam štedeo, a i video sam da neki traktori to imaju. Namo tiram i vidim da redovan ne leži kao ranije ali nisam video da ,,fini" nije lego kako treba (jer ne može da legne zbog nisača fitera), nedostajalo je oko 5mm da guma redovnog filtera legne gde treba. Naravno da je vukao tuda prašinu.
565 je ,,pun dizel" (nema pretkomore za sagorevanje, nego rupu u klipu), zbog toga lakše pali, oštriji je, manje troši od 560 koji ima pretkomore. Ali zato 565 kraće traju motori jer je jači udar na klipnjaču i brže strada mala pesnica. Dok na 560 motori duže traju.
577 je isto ,,pun dizel" ali kod njega ne strada mala pesnica.
 
Nisi bio dovoljno precizan sa pitanjem.Možda d'uzmeš mikrometar pa uz njegovu pomoć da nekako preformulišeš pitanje.
S obzirom da sam tokar po struci, možda sam i mogao! :)
Ubedio me je da kupim ,,fini" filter koji ide pre redovnog filtera.
Eeee jbg... Koliko se sećam taj fini filter ide samo na 549 a na ostale ne može da se namontira bez prepravke onog lima u sredini... Uf, uf, skupa škola.
 
Pa ko je sad kupio on ili pokojni otac i dal ga je zajebao ili nije

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Jbg, skupa škola.
Zato sam pisao da drugi ne nasednu.
Na žalist ima mnogo onih koji se raduju tuđoj nesreći, sitne duše.
Sve si nam napisao (i fala ti na tome) oko filtera, al nisi šta je radio kad je tolke sate pravio tokom godine. Da sam na tvom mjestu ni ja ne bi napisao. 😉

Šala mala, oko radnih sati.

Svi mi smo dosta puta nasjeli na neke banalne stvari koje su nas ponekad jaaaaako puno koštale, ali malo ko to oće i reć. Jedna od (naj) glupljih banalnih stvari na koje sam nasjeo je onaj nastavak na kraju crijeva mazalice koji se sam drži za mazalicu na stroju. Kao ne moraš držat nastavak dok podmazuješ, nema curenja masti... Kupio (onda bilo cca 20-30 eura), došo kući, namontiro, probo na para mazalica, skinio i zafitiljio u ćošak furde. Naravno da moraš držat i naravno da curi na nekim mazalicama.
 
Kupio sam ga i ja, ostao sam duzan u nekoj temi da odgovorim jer sam ga namontirao tek pred vrsu. I desava se da na nekim mazalicama curi, ali to su one sa buvljaka. Kada uhvati mazalicu povucem je nazad, bolje drzi. Na kombajnu ni na jednoj nije procurelo. Cak ona mazalica na zglobu lule sam jedva rukama stisao dekalamit, ali je probila. Ko zna kad je poslednji put primila mast. Mana je jedino sto je bas velika, ne moze svuda da pridje. Mozda bi one sa dva pipka prisle na vise mesta, ova sa 6 kuglica je bas velika.
d178ac4cbf8f621b31a9432f790d651e.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Uzeo sam i ja sličnu stvarčice samo sa dva rukohvata kao štipaljka i dobra je stvar, neke mazalice koje ranije nisu htele sad prime mast.
 
Jedna od (naj) glupljih banalnih stvari na koje sam nasjeo je onaj nastavak na kraju crijeva mazalice koji se sam drži za mazalicu na stroju. Kao ne moraš držat nastavak dok podmazuješ, nema curenja masti... Kupio (onda bilo cca 20-30 eura), došo kući, namontiro, probo na para mazalica, skinio i zafitiljio u ćošak furde. Naravno da moraš držat i naravno da curi na nekim mazalicama.
Sreća da nisi imao štete osim cene.
Takvih promašenih investicija imam bezbroj.
 
Nazad
Vrh