IMT

To cak ni 558 nebi izdrao a kamoli ti, Dajte coveku zuti majicu I da predjemo na sledecu temu
Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ово је случај из површинског копа колубара, где су приватне радне машине радиле 25 сати дневно... И све документовано и плаћено. И тако ко зна колико дуго.
 
Ubedio me je da kupim ,,fini" filter koji ide pre redovnog filtera. Naravno ja kupim za dva tratora jer nijada nisam štedeo, a i video sam da neki traktori to imaju. Namo tiram i vidim da redovan ne leži kao ranije ali nisam video da ,,fini" nije lego kako treba (jer ne može da legne zbog nisača fitera), nedostajalo je oko 5mm da guma redovnog filtera legne gde treba. Naravno da je vukao tuda prašinu.
Jel ti stvarno prodavac kriv sto ti nisi video da nije legao kako treba ?
 
Pisao sam ranije u temama,nas zadrugar -landin ima 24-25 hiljada radnih sati.Traktor je 1966 godiste.Bio je aktivan do pre par godina,sad stoji pod supom zao caletu da ga proda.Na motoru radjene 3 pune generalne i jednom zamenjena radilica.Glava blok original njegovi.Menjac jednom zamenjeni komplet lezajevi i tad su uradjeni i bocni reduktori.Sitne popravke potrosnih delova ne racunam za tolke godine bilo ih je svakako.Zadnji put kad smo otvarali menjac,videlo se da ima tragova potrosnje na zupcanicima al bi sigurno izdrzali jos blizu 7-8 h/rs a mozda i vise.
 
Jel ti stvarno prodavac kriv sto ti nisi video da nije legao kako treba ?
Jedno je kada ti od nekoga tražiš da kupiš što tebi ne odgovara (u Mikronu neće ni da ti prodaju bez obzira što tražiš da kupiš ako nisu 100% sigurni da odgovara), a jedno je kada te prodavac ubeđuje da tebi to treba i da paše, a radi samo filtere.
Svaki dan se danas susrećem sa tajvim situacijama da neko heće da mi uvi ili da ,,majstori" (serviseri) nemaju pojma ali onda je to bila retkost (pre 20-30 godina).
Tvrdim da bi velika većina članova na forumu starosti 30-40 godina isto nasela.
Opet dolazimo do onog ,,sit gladnom ne veruje".
Nedao ti Bog da budeš u nekoj sličnoj situaciji i da te neko isto to pita što si ti pitao mene.
 
Zanimljivo a meni se jednom desilo da sam otišao u lokalnu prodavnicu delova i tražio od radnika vazdušni filter za 577.On se izbečio, gleda u mene i kaže ti si prvi koji mi traži taj filter još od otvaranja prodavnice! 😱 Imam ga, stoji na polici i skuplja prašinu već godinama a niko ni da pita.
 
Zanimljivo a meni se jednom desilo da sam otišao u lokalnu prodavnicu delova i tražio od radnika vazdušni filter za 577.On se izbečio, gleda u mene i kaže ti si prvi koji mi traži taj filter još od otvaranja prodavnice! Imam ga, stoji na polici i skuplja prašinu već godinama a niko ni da pita.
И ја сам имао исту ситуацију, жена у радњи се зачудила, ,,то је још мој пок. муж набавио на знам ни цену", купио сам га сад скупља прашину код мене, мислим да имам и онај мали од MF-а не одговара за ИМТ за пар милиметара.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh