IMT

Sipate li aditive u dizel? Neki za preporuku? Ili je dovoljno Ultradizel gorivo sa NISa? Hvala

a ovaj 5140, je nesto najlepse sto sam video od traktora! steta sto su idioti unistili IMT :(
 
joj mogu zamislit sta ova grdosija od sume radi, da mi je jedno 7 dana uz ovo radit. milina
 
Pa to je plug za njega. Nego me zanima kako se ponasa sa 3x35. Ustvari da li I moze raditi sa 25cm u nekoj laksoj zemlji?

Mani se 577 i trobraznog pluga... Ako je teza zemlja 2x14" ako je laksa 2x16". Oranje sedmicom i 3 glave moze proci u ekstremno lakoj zemlji i samo po ravnici. Ako je kukuruziste i malo ugazeno (brano po mokrom) neces s tom kombinacijom orati nista. Mora se potrefiti savrseno vrijeme da to radi kako treba.
 
Bobo a od kud naziv "Brena" za 5106 nigde nisam čuo da te traktore tako neko zove?
 
Kod nas je u svakom vecem kombinatu bilo bar 10 ovakvih traktora ;)

Pricao mi covjek da je isao iz IMT-a vlakom pratio isporuku od 50 komada 5136 u neki kombinat u Osjeku. On je dok je u servisu radio bio zaduzen za odrzavanje 5100 i vecih traktora i stalno je bio na terenu. Kaze da se na 5100-5136 nasarafao svega i svacega a 5170-5210 da su imali najvise problema s vodnim pumpama na mercedesima. Nisu mogli pumpi nasmagati.
 
Kod mene u selu prosle godine 5136 stao u oranju i zablokirao...ni napred ni nazad...onda je dosao dzon dir od 200 i kusur konja i izvuko ga iz njive...gazda cim ga popravio odmah ga prodao(i prodao jos jednu 136 posle 2 nedelje) i kupio nekog zapadnjaka mislim da je MF...A najveca fora sto dosli neki beogradski majstori da odklone kvar i nisu mogli da ga pronadju...na kraju cim ga skarabudzijo da nekako radi odmah ga uvalio neko preprodavcu a ovaj siroma ga je na kraju prodao u delove...
 
Vjerujte ako hocete ali NIJE do traktora... Do ljudi je, do odrzavanja...

Koliko god poznam vlasnika 5106 ili 5136 NI JEDAN ne podmazuje zglobove u prednjoj vuci. A to je samo jedan primjer neodrzavanja i nemarnosti. Ulje u mjenjacu i hidrauliku takodjer na IMT-u nitko nikad ne mjenja...

5136 je traktor star 30 godina koji je cjeli svoj vjek najvjerovatnije radio najteze poslove na zemlji. Mislim da je taj traktor davnih dana presao svoj radni vjek i da je odavno trebao biti u mirovini ali krpanje i malo po malo dogurao je i on do 30 godina vjeka. Ne zaboravite da pricamo o IMT-u koji nije imao odakle da ulaze u bolje materijale u razvoj tehnologije i kakav je izasao iz fabrike prvi takav je izasao i zadnji. Nije mu za zamjeriti nista.
 
Da su ostali IMT ili Torpedo bez razmišljanja bih uzeo novog 577 ili TD 75. Za jedno omanje gazdinstvo u tom rangu nema boljih i jeftinijih traktora.
 
Moj prijatelj iz sela ima 2 komada 5106 i 5136 radi sa njima oko 100ha zemlje. Oba je kupio nova jedan 80-tih drugi 90-tih. I koliko je menji poznato nikad im do sada nije otvarao ni menjac ni diferencijal. Ali se striktno pridrzava zameni ulja na odredjenom broju radnih sati i ostalih servisa koji su propisani. Traktori kao da su izasli pre 5 godina iz fabrike ne mozes naci nesto da ne radi ili negde da curi. Pritom vozi ih osecajno,kako kaze ne pokusava sa njima nista na silu.
 
Ajooj... Skines haubu da ti ne smeta, skines kompresor ako imas, odvojis dovod i odvod goriva iz pumpe, odvojis sve 3 visokotlacne cjevi, skines dekl s prednje strane motora da dodjes do pogonskog zupcanike pumpe i tamo odvrdes saraf koji drze zupcanik i pumpu skupa i JAKO PAZIS da ti ne upadne unutra matica, podlozna plocica. Okreces motor velikim kljucem na radilici dok ne dobijes da kajla u osovini pumpe gleda prema gore. Odvrnes 3 sarafa sto drze pumpu za kuciste razvoda i polako izvlacis pumpu iz zupcanika i iz lezista i pri tome pazis da ti ne ispadne kajla iz osovine pumpe.

Montaza je malo zajebanija posto treba kajlu nisaniti u zupcanik i paziti da kajla ne ispadne.
 
Nazad
Vrh