IMT

Ma nema toga za što bi ja dao imt iz dvorišta mogu samo još koji dovest.
Jeftin lako ga popraviš a za bolje se nećeimat barem 20 godina a možda ni tada.
 
Ma dobri su i jedni i drugi svaki ide dok je nov ja sam sa imt presao na ruseve i to iz razloga sto imt nije bilo vise novih vece snage a i delovi se pocelo tesko nalaziti imao sam 2 kom 5106 i jedan 5170 dobri su to traktori uz redovno odrzavanje i strucno rukovanje nema problema i mogu da kazem da du udobniji od rusa zbog tezine ali kako su starili poceli su kvarovi i mora se obnoviti uzeo sam rusa 1221.3 umesto 5170 sve iste masine vuce i ovaj od 136 konja bez problema a umesto 5106 820 ravan most namerno nisam hteo neki drugi 1025 ili 892 jer ovi 820 su neunistivi i za sad idu bez i jednog kvara sem zamena filtera i ulja...A da umalo da zaboravim negde gore neko je pomenuo da 1025 ide po blatu sa punim prikolicama repe a 5106 ne moze sam seve da povuce veruj mi on jeste da je tezak i nece tako brzo ici u setvospremiranju kao 1025 ali u vuci ne moze da se stavi ni 1221 sa njim to je mrcina sta god da mu zakacis on povuce kod mene je brdovit kraj jer su u mojoj okolini pre sve bili vinogradi imam jedno veliko brdo gde traktori kao sto je rus 1025 skace sa jednom zmajevkom jedva izvlaci ja sa 106 sam izvukao 2 nabile se gume do felni nema da skace samo kida u svemu moze da se uporesi 1025 sa 5106 ali u vuci nikad

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Taj traktor 5106 je poluproizvod i tacka. Poredjenja radi MTZ 1025 je azdaja spram tog traktora. Tu jedno da se ugradi neki ZF menjac ili nesto slicno sto NE MOZE da slomi. Ovo sve ostalo nije resenje. Kad radim traktorom necu da razmisljam sta ce puci ili ne. Motor mora biti najslabija karika da padaju obrtaji kad je tesko i da moras u manju brzinu.
Bojčetiću, na prethodim stranama smo pisali šta je mana brene ali nemoj misliti da se to baš tako lako kvari...
Daleko je to od savršenog traktora ali da je drugačije ne bi bila ni ta cena, sve u svemu za tih 5-6 k eura brena pruži dosta
Udobnija je od svih manjih domaćih traktora iz tog doba
Što se tiče kidanja, motor prvi oseti kad joj je teško i svaki normalan će šaltati za brzinu niže
Što se tiče poređenja s rusom Josif ti je lepo objasnio
A verujem kad bi ti kupio solidnu brenu da bi te služila prilično dobro goodinama
 
1_tmb_289903746_Fotografija3047.jpg


- - - - - - - - - -

Ako je moguce da neuporedjujete te poluproizvode sa ovim i njegovov vecom bracom, u napred zahvalan. Pozdrav.
 
Sam sam ga menjao. Nista specijalno. Samo pazis na kajlu, podlosku i maticu da ne upadnu u motor i stvar resena.
 
Ja sam dve kupio preko kupinda od nekog lika iz Indjije za neke smešne pare.
Ali je neobrađena pa sam je brusilicom oblikovao i napravio je knap.
(Mislio sam na gumu za bananu)
 
IMT pa sve ostalo. Imam dva 539, kupicu opet IMT.
Sam sam popravio hidraulik na 539 (razvodni ventil i dihtunzi 1500 dinara), na drugim traktorima ne bi se ni usudio da rasturam.

Nego kad smo kod hidraulika, prilikom vracanja gornjeg onog poklopca, ostetio sam ona dva srafa na koja se kaci sediste...

Jel moguce da se oni zamene, ili da ih skinem i usrafim sediste direktno? Hvala
 
Znam ja da skinem pumpu , nego jel si sam rassturao pumpu pvp da menjas semering

I to sam sam. Nema rasturanja pumpe nego se samo skine poklopac sa cela pumpe prema razvodu na kome stoji semering i lezaj. Drze ga cetiri srafica, samo pazi da se osovina pumpe ne okrene sa ne bi izgubio fazu. semering se rukom izgura i rukom vrati. Cena 100 din.
Nego da jos nesto pitam. Kad sam skinuo pumpu mahinalno sam je potresao i culo se tupo kuckanje-zveketanje unutar pumpe kao da nesto ima veliki luft! Jel to normalno?
 
Citam ove prepirke i zakljucujem da ste pristrasni jako vi ljubitelji imt-a pa sta vi mislite da ja volim rusa?Gledam samo sta je manje zlo a vi bas volite imt-a i mislim da ce te ih voziti dokle god budete mogli da radite.Nisam neko ko ne zna oko tih traktora cak sam na jednoj 7ci dw nov tip menja konusno tanjirasti itd itd.Cinjenica je da je mtz naj povoljniji traktor na nasem trzistu naj jeftiniji,dostupnost svih delova 100%,dostupnost pri radu dignes haubu i uradis gen na njivi,poluososvinu menjas u brazdi,i nastavis posao nastavis POSAO bez nekih velikih novcanih ulaganja i cekanja delova 10ak dana itd itd budi te realni i pisite realno!
 
Znam ja da skinem pumpu , nego jel si sam rassturao pumpu pvp da menjas semering

I to sam sam. Nema rasturanja pumpe nego se samo skine poklopac sa cela pumpe prema razvodu na kome stoji semering i lezaj. Drze ga cetiri srafica, samo pazi da se osovina pumpe ne okrene sa ne bi izgubio fazu. semering se rukom izgura i rukom vrati. Cena 100 din.
 
nije mtz najpovoljniji nego imt je najpovoljniji .
U mom kraju ima samo jedan
I ovdje u Hrvatskoj u mom kraju mtz je ljudima sprdnja .
Ili imaju manje imt ili zetor i to je to.
 
Citam ove prepirke i zakljucujem da ste pristrasni jako vi ljubitelji imt-a pa sta vi mislite da ja volim rusa?Gledam samo sta je manje zlo a vi bas volite imt-a i mislim da ce te ih voziti dokle god budete mogli da radite.Nisam neko ko ne zna oko tih traktora cak sam na jednoj 7ci dw nov tip menja konusno tanjirasti itd itd.Cinjenica je da je mtz naj povoljniji traktor na nasem trzistu naj jeftiniji,dostupnost svih delova 100%,dostupnost pri radu dignes haubu i uradis gen na njivi,poluososvinu menjas u brazdi,i nastavis posao nastavis POSAO bez nekih velikih novcanih ulaganja i cekanja delova 10ak dana itd itd budi te realni i pisite realno!
a bas za imt nije tako? bas su dijelovi za njeg skupi? bas je skup za kupovinu? sve sto si naveo je prednost imt!

- - - - - - - - - -

Sta vam je to "guma banane"????
banana je crveno guma dodje na bananu na mjesto gdje oznaceno zelenom bojom.
2DKKXPY.jpg
 
Nazad
Vrh