IMT

Nisu dzabe ti traktori jeftini. Informisao se o skoro svakom IMT modelu, jer mi se 5xxx ucinio kao jeftino resenje za 3 brazde. Medjutim to je strasno lose konstruisano. Samo ta felna na njemu je cudo koliko je sve tesko. Zamena tocka bi bila akrobacija. Ne razumem zasto je to tako sklepano. Pretezak je za svoju snagu, sam sebi je tezak. 577 jeste najpogodjeniji IMT, ali zbog te titule i ima ludacke cene u oglasima.
 
Ma ne cepa ga u patos drzi ga u prvoj oko 1400-1700 obrtaja a motor mu je inače katastrofa.
Pritisak ulja ima samo 0,5 bara kada upali hladan i kada se ugreje padne na nulu i na leru i maltene u punom gasu ako malo za 1mm podigne kazaljku.
A u aksijalnim na radilici ima lufta jako puno.
Ali mu je brzi menjač i sad pošto još nije zamenio zupčanik jer nije završio oranje razmišlja se da ga uspori tj. da ga vrati kakav treba fabrički da bude.
I motor da uradi komplet generalnu.
A inače oko tih 5136 nisam toliko obraćao pažnju ni oko menjača ni oko samih traktora jer nisam imao potrebe za tim.
Ali za oranje mislim da taj ubrzani menjač nije dobar naročito u teškoj zemlji.
 
Curi li curi iz pumpe... koji mu je sada. I to nije mala kolicina. Vidim da mi fali ulja u katreru...postoji li na pumpi semering pa da je popustio i svo ulje da prolazi kroz pvp i izlazi napolje?





 
Nisu dzabe ti traktori jeftini. Informisao se o skoro svakom IMT modelu, jer mi se 5xxx ucinio kao jeftino resenje za 3 brazde. Medjutim to je strasno lose konstruisano. Samo ta felna na njemu je cudo koliko je sve tesko. Zamena tocka bi bila akrobacija. Ne razumem zasto je to tako sklepano. Pretezak je za svoju snagu, sam sebi je tezak. 577 jeste najpogodjeniji IMT, ali zbog te titule i ima ludacke cene u oglasima.
Na gotovo svim traktorima starije generacije su takvi i slični točkovi
Pa pazi služi brena,nije sad to neki bauk,moja je kod mene napravila oko 400 sati,a pre toga ko zna koliko kod prethodnih vlasnika i nije se ni jednom pokvarila, nije da nije bilo ulaganja ali nikad nije stala
A ima X slučajeva gde su ljudima na manje sati crkavali menjači, motori itd. na stranim i daleko boljim traktorima....
 
Cemu tolika rasprava SASIJA NEMA VEZE sa 5170 zbog motora jer je ovde perkins 136 a kod 170 mercedes v6 ostalo sve kao 5170 cak je i prednja vuca od 170 ovo ne pisem bez veze imao sam i 5106 i 5170 tako da mislim da nema potrebe raspravljati ovo je 5170 sa perkins 136

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

Preturao po kuci knjizicu od imt-a i nasao je na netu. http://poljoinfo.com/downloads/IMT_1988_katalog traktora.pdf

Imam nekoliko pitanja posto dosta toga mi je nejasno:

kazete 5016 i 5135 i 5170 samo se motori razlikuju.

Prvo sila dizanja 5136 je 3500daN a 5170 je 5000daN

Prednje gume razlicite a zadnje iste, prednje 24 cola za 5136 i 28 cola za 5170 a zadnje na oba 38 cola. Kako je isto , poderace gume odmah;)

Tezina im se razlikuje 2170kg , taj mercedes V6 nije tezi od perkinsa za 2170kg , ima tu jos razlika:)

Brzine za 5136 su 10 +2 i za 5170 je 16 + 4 SINHRONIZIRAN , mjenjaci totalno razliciti, cudno kako niste primjetili razliku u mjenjacu.
 
Preturao po kuci knjizicu od imt-a i nasao je na netu. http://poljoinfo.com/downloads/IMT_1988_katalog traktora.pdf

Imam nekoliko pitanja posto dosta toga mi je nejasno:

kazete 5016 i 5135 i 5170 samo se motori razlikuju.

Prvo sila dizanja 5136 je 3500daN a 5170 je 5000daN

Prednje gume razlicite a zadnje iste, prednje 24 cola za 5136 i 28 cola za 5170 a zadnje na oba 38 cola. Kako je isto , poderace gume odmah;)

Tezina im se razlikuje 2170kg , taj mercedes V6 nije tezi od perkinsa za 2170kg , ima tu jos razlika:)

Brzine za 5136 su 10 +2 i za 5170 je 16 + 4 SINHRONIZIRAN , mjenjaci totalno razliciti, cudno kako niste primjetili razliku u mjenjacu.
Nisamo pricali o 5106/5136 ova dva se razlikuju po svemu od 5170 pisali smo o imt 5140 iz oglasa da je fakticki 5170 sa motorom od 136..

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
pozz ljudi ! Imam IMT 560 , klizi kvačilo, ima slobodan hod pedale i nije masna je korpa, sta nije u redu ? hvala
 
Da li je neko sa 577 vukao 3x35? Kojim brzinom moze da ide?
Ja sam probao, ali je bilo suvo tada, pa sam batalio.
 
Bobo, ispada onda da je imt 577 DV daleko bolja opcija od brene????

bio jedan u oglasniku, kod nas, prije možda 2mj, za 4000€, dobro je izgledao, al je otišao jedan klip, bila je valjda slagana generalka, i da je prolupao na klipnjači ili na klipu, tako nekako, radi se o 5136, nekako sam tada se i malo zagrijao za njega, al kakva je to generalka kad je ubrzo prolupao

Sjecam se tog traktora, dizna mu je pukla i uletila u cilindar jako kratko nakon pune generalke motora. Gledaj, Brene turbo su obicno isle po kombinatima, tamo su ti traktori terani i terani do zla boga, odrzavanje nikakvo svi samo ganjali. Ima izuzetaka da su durali ali vecinom se to kvarilo malo-malo. 5106 u kombinatima nije imao svrhu osim vuce prikolica jer je osjetno tromiji traktor od turbaka. nose isti mjenjac kojeg turbak jos nekako i moze izgurati bez nekih prepravki ali 135ks traktor i 3x14" nikako ne idu ruku pod ruku pa je tu potrosnja po jedinici povrsine opet velika... Za poslove koje ja radim na 70 jutara zemlje meni bi sjeo 577DV samo tako, linija kao tvoj 560 ili jos bolje onaj noviji ali ih nije bilo ni za lijek na oglasima pa je odluka pala na brenu i ja koji znam koliko je trom i (uvjetno receno) mekan traktor znam s njim polako i ne siim ga i vjerujem da ce me sluziti dugo godina.

Nisu dzabe ti traktori jeftini. Informisao se o skoro svakom IMT modelu, jer mi se 5xxx ucinio kao jeftino resenje za 3 brazde. Medjutim to je strasno lose konstruisano. Samo ta felna na njemu je cudo koliko je sve tesko. Zamena tocka bi bila akrobacija. Ne razumem zasto je to tako sklepano. Pretezak je za svoju snagu, sam sebi je tezak. 577 jeste najpogodjeniji IMT, ali zbog te titule i ima ludacke cene u oglasima.

Na breni novi ili stari tip felge se skida samo obruc a srce ostaje na traktoru. Tocak sam skinem za manje od pola sata ako sam na tvrdom terenu a ako mi ima tko pomoci, ide samo tako. Vracanje tocka takodjer jednostavno ide. Ako ti je to jedina mana na ovom tipu traktora, svaka cast ;)

Na gotovo svim traktorima starije generacije su takvi i slični točkovi
Pa pazi služi brena,nije sad to neki bauk,moja je kod mene napravila oko 400 sati,a pre toga ko zna koliko kod prethodnih vlasnika i nije se ni jednom pokvarila, nije da nije bilo ulaganja ali nikad nije stala
A ima X slučajeva gde su ljudima na manje sati crkavali menjači, motori itd. na stranim i daleko boljim traktorima....

Moja je kod mene odradila 200 samo prve godine, s rotodrljacom nabija sate kao lud a ima fala bogu i oranja i tajnuranja koliko hoces. Za sad se ni kod mene nista vitalno nije pokidalo, jedino sam radio remont koljevke jer ju je prednji utovarivac pojeo katastrofa jedna, malo se igrali oko struje, podesio hidraulik da podize normalno i mjenjao sam orbitrol... Sve sitnice s kojima je traktor bio savrseno funkcionalan.

Preturao po kuci knjizicu od imt-a i nasao je na netu. http://poljoinfo.com/downloads/IMT_1988_katalog traktora.pdf

Imam nekoliko pitanja posto dosta toga mi je nejasno:

kazete 5016 i 5135 i 5170 samo se motori razlikuju.

Prvo sila dizanja 5136 je 3500daN a 5170 je 5000daN

Prednje gume razlicite a zadnje iste, prednje 24 cola za 5136 i 28 cola za 5170 a zadnje na oba 38 cola. Kako je isto , poderace gume odmah;)

Tezina im se razlikuje 2170kg , taj mercedes V6 nije tezi od perkinsa za 2170kg , ima tu jos razlika:)

Brzine za 5136 su 10 +2 i za 5170 je 16 + 4 SINHRONIZIRAN , mjenjaci totalno razliciti, cudno kako niste primjetili razliku u mjenjacu.

Kolega, opet ne citas sta ti pisem... 5140 s oglasa NEMA DODIRNIH TOCAKA s obicnim 5106 ili 5136... NISTA im ni slicno nije i zato MONTOYA i ja slinimo nad njim ;) Traktor velicine obicne brene a sastavljen od komponenti koje nikad otkazati nece, jos je u standardu nosio radijalne gume... kud ces bolje.

Trazi podatke za 5140 pa citaj koji motor i mjenjac nose i koje su dimenzije guma. Sa mnom si se oko IMT-a nasao preterivat ;)

I da se jos razumijemo, 5136 i 5135 TOTALNO razliciti traktori, samo iz vana slicno izgledaju ali 5135 nosi noviju generaciju perkins motora i 12+12 sinhro mjenjac. Dosta mjesas oznake ovih traktora ;)

Samo opusteno.
 


Kolega... Pobogu. Pa cijela ova rasprava se i vodi oko ovog traktora s oglasa. Ne pratis temu uopce...

Kako ovo nakaradno izgleda...

Nekome nakaradno, nekome prelijepo... Ja bih recimo za ovakav traktor prije dao pare nego za nekog zapadnjaka... Za mene je trenutno IMT alfa i omega a za vecinu forumasa nije i tu se razlikujemo ;)
 
Pratim temu ali vi puno pišete.
A temu pratim i na telefonu i računaru pa ponešto i ne vidim.
Nisam video da je 5 strana iza izbačen isti link.
Pa ga zato i ja izbacio.
Inače ovaj 5140 nikada uživo nisam video a vidim da je mrcina.

:mobilizator:
 
Pa to je plug za njega. Nego me zanima kako se ponasa sa 3x35. Ustvari da li I moze raditi sa 25cm u nekoj laksoj zemlji?
 
Nazad
Vrh