IMT

Nemam pojma koja je tezina tog traktora. Ako je standardna brena 6 tona a rogonja je oko 8 ovaj bi mogao biti oko 7...

Ja mislim da nije bio sto menjac. Posto ovom crkava stalno menjac.

Ako si mislio napisati da nije isti mjenjac kao na 5170, ja ti kazem da je. Pogledaj malo po slikama iz onog oglasa, vidi se rucka s desne strane s prekidacem za biranje grupa...
 
Nemam pojma koja je tezina tog traktora. Ako je standardna brena 6 tona a rogonja je oko 8 ovaj bi mogao biti oko 7...



Ako si mislio napisati da nije isti mjenjac kao na 5170, ja ti kazem da je. Pogledaj malo po slikama iz onog oglasa, vidi se rucka s desne strane s prekidacem za biranje grupa...

Ja ti kazem da je suh bez tegova i bez goriva i to na vagi a ne na prospektu.

Pogledaj malo slike pa usporedi velicine sa oglasa:haha:

Sasija traktora veze neme jedna sa drugom a i ostalo.

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-5170-oglas-9375575

- - - - - - - - - -

Nemam pojma koja je tezina tog traktora. Ako je standardna brena 6 tona a rogonja je oko 8 ovaj bi mogao biti oko 7...



Ako si mislio napisati da nije isti mjenjac kao na 5170, ja ti kazem da je. Pogledaj malo po slikama iz onog oglasa, vidi se rucka s desne strane s prekidacem za biranje grupa...

Pitacu kolegu , ali po sjecanju je mislim rekao da stane 150l ulja u mjenjac i diferencijal. Moguce da im je ta nazovimo "pred" mjenjac od ZF isti ali 5170 ima i poslije njega jos reduktor/mjenjac koji je problem a ne taj ZF.
 
Kolega, pogledaj sto sam pisao prije i pise u navodnicima i onda u zagradi objasnjavam sto pod time mislim. Na ovom 5140 je zadnji most, hidraulik, mjenjac, prednja vuca ISTA kao na 5170 i 5210.

Ne razumijem kakve veze ima tezina traktora kad na 5170 imas motorcinu koja je tri puta veca od rednog sestaka i na 5170 postoje dvije grede na koje se motor sarafi jer tamo motor nije nosivi nego ima sasiju koja spaja mjenjac i prednji kraj sto kod 5140 nema posto je motor nosivi dio.
 
Cemu tolika rasprava SASIJA NEMA VEZE sa 5170 zbog motora jer je ovde perkins 136 a kod 170 mercedes v6 ostalo sve kao 5170 cak je i prednja vuca od 170 ovo ne pisem bez veze imao sam i 5106 i 5170 tako da mislim da nema potrebe raspravljati ovo je 5170 sa perkins 136

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Nemojte slučajno da nekom padne na pamet na IMT 5106-5136 stavljati uljne filtere sa ventilom, mene je ova glupost koštala rastavljanja traktora.
Uzo sam mu MAN_ove filtere sa nepovratnim ventilom koji otvaraju na 2,5 bara, još mi čovjek veli da na IMT_a može a zna da imam i Masseya od 135 konja i veli da na njega to ne stavljam jer za njega trebaju filteri koji propustaju ulje već na 0,7 bara. Natocili smo novo ulje, zavrnuli filtere, palimo a kazaljka pritiska ulja ode do max (10bara) i pade na 0. Više ni kapi ulja ne šalje ni na lajtung (crevo) ni u filtere ni nikud. Majstor kaže ili je sigornosni ventil crko ili je pukla cijev sto diže ulje do filtera. Juče krenuli sa rastavljanjem pa ćemo viditi.
Mislio sam mu staviti nešto bolje a u stvari se zaje..!
 
Cemu tolika rasprava SASIJA NEMA VEZE sa 5170 zbog motora jer je ovde perkins 136 a kod 170 mercedes v6 ostalo sve kao 5170 cak je i prednja vuca od 170 ovo ne pisem bez veze imao sam i 5106 i 5170 tako da mislim da nema potrebe raspravljati ovo je 5170 sa perkins 136

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

Da li si imao na ovom od 170ks problema sa prednjom vucom (spojnicom slobodnog hoda) , konusno tanjirastim u diferencijalu ili kvarove na mjenjacu/reduktoru?
 
Nikakve kvarove nisam imao sem sa konusno tanjirastim menjao sam ga jesno 2-3 puta ne pamtim to je mana kod njih jak motor pa hoce da lomi

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Filter zna da napravi problem samo tako. Ja sam imao problema sa filterom na fiat stilu, fabrički filter nije bio dobar, ventil je trokirao, i auto je uvek prijavljivao nizak pritisak ulja, zezali se, skidali karter, gledali uljnu pumpu, gledaj senzore. Na kraju jedino je rešenje bilo drugi filter staviti i sve je bilo ok posle.
 
Koliko 5136 ide prvom brzom. Danas jedan kolaga orao sa 4x35. Bas isao brzo.

To je malo problem... ako je standardan mjenjac, ide kao i 5106 oko 11km/h. Mnogi mecu na 5136 konusno tanjurasti od 577 pa onda na istom gasu ide oko 10km/h a ako je mjenjac usporavan, ko ce ga znati kako i koliko ide. Previse je preradjivanih traktora da bi se sigurno moglo reci koliko brzo ide. GPS i mjeri brzinu, drugog nacina nema ;)

Problem je kod 5136 sto on nema da stane, ubacis ga u bilo koju brzinu i motor je toliko jak i zilav da nema gusenja, ali bas zbog toga im diferencijali i mjenjaci stradavaju...
 
Ma znas sta je isao. Leteo covece. I to cetvorobraznim, dobro kod njih je bas laka zemlja. Ali opet. Ne znam koliko je orao, nisam gledao dubinu.
 
UBRZANA?!?!?

Ajde razmisli sta si napisao pa se ispravi...


Manjevicu, znam sto znaci na breni 1. i "dobar gas"... ;)
Nisam ja to konstatovao nego kada je on pre 2 meseca tražio nov zupčanik prve jer je u oranju slomio jedan zub na prvoj.
U neznam kojoj prodavnici u Bg-u kada je tražio i rekao koji je broj zuba rekli su mu da je to ubrzan menjač i da je prva brza nego što je fabrički.
E sad šta i kako nemam pojma nisam ulazio u to.
A ja sam se mozda malo loše izrazio jer sam telefonom pisao da je samo prva ubrzana.

Inače i moj stric ima 5136 i njegov je sporiji od komšijinog u prvoj e sada za koliko nisam merio gps-om.
Ali je vidno brzi tj. čovek leti po njivi.
 
Pisano je o mjenjacima na tim traktorima bezbroj puta na forumu. Da postoji brzi od fabrickog prvi glas... A to sto covjek leti po njivi je i do covjeka. Ovdje je covjek terao svoj 5136 skoro pa uvijek pun gas. U oranju ako je manji gas krene traktor usporavati i grijati se a na punom gasu ide li ga ide. Nije zdravo ali ide i tako je teran.

Ja moj na vecem gasu od 1700 1800 vozim samo po cesti. U radu nikad preko 1800.


Prnjavor: Pisano je i o 5106 dosta puta i samo cu ti reci da niej ni bilzu onog sto ocekujes od takvog traktora. Lijen na gasu, trom, mekan na mjenjacu, ako zapadnes negdje pa krenes skakati po kvacilu i "na trzaje" ga izvuci, nesto ces slomiti u mjenjacu, neokretni, stariji modeli imaju gadnih problema s kardanom i ako nije prepradjeno, prednja vuca radi samo naprijed...

Ako ne znas sta kupujes, izbjegavaj da si zivce sacuvas ;)
 
Bobo, ispada onda da je imt 577 DV daleko bolja opcija od brene????

bio jedan u oglasniku, kod nas, prije možda 2mj, za 4000€, dobro je izgledao, al je otišao jedan klip, bila je valjda slagana generalka, i da je prolupao na klipnjači ili na klipu, tako nekako, radi se o 5136, nekako sam tada se i malo zagrijao za njega, al kakva je to generalka kad je ubrzo prolupao
 
Nazad
Vrh