IMT

Da kolega zbog kabine i svega ostalog....

Jel se moze znati zbog cega ostalog? Zbog pistanja u drugoj brzoj? Ili? Ljudi imao sam 577, imam 6011.
Da se dvoumim izmedju dva, uzeo bi 577. A nisam ljubitelj Imt-a. Pa da uzmem njega zbog toga. Kao sto su Montoya I Bobo. Ja vise volim Deutz-a.
Ali jednostavno 577 je bolji traktor ako ga neko koristi za sve poslove. U oranju je bolji, za spremanje je bolji, za berac su tu. Ako se na 577, odvoji kabina. Zetor ima jednu prednost, a to je okretnost, nista drugo. Ajde kazite mi jedan posao u ratarstvu da je Zetor 7011, bolji od 577. Garantujem da ce u setvi i prskanju, Zetor potrositi vise goriva.
Mozda ja ne znam. Pa neka mi neko objasni.
 
Jel se moze znati zbog cega ostalog? Zbog pistanja u drugoj brzoj? Ili? Ljudi imao sam 577, imam 6011.
Da se dvoumim izmedju dva, uzeo bi 577. A nisam ljubitelj Imt-a. Pa da uzmem njega zbog toga. Kao sto su Montoya I Bobo. Ja vise volim Deutz-a.
Ali jednostavno 577 je bolji traktor ako ga neko koristi za sve poslove. U oranju je bolji, za spremanje je bolji, za berac su tu. Ako se na 577, odvoji kabina. Zetor ima jednu prednost, a to je okretnost, nista drugo. Ajde kazite mi jedan posao u ratarstvu da je Zetor 7011, bolji od 577. Garantujem da ce u setvi i prskanju, Zetor potrositi vise goriva.
Mozda ja ne znam. Pa neka mi neko objasni.
Cuo sam da se zale da trosi vise zetor, ali ne moze da potrosi litru vise nafte u setvi od 577, pa ne znam koliko vise da trosi.Po lancu sam mislio, ako ces za to da ga koristis.577 ne znam da moze da vuce 3x30, a da nije dw, dve su mu taman kao i zetoru 7211, 2x35.
 
jel se moze znati zbog cega ostalog? Zbog pistanja u drugoj brzoj? Ili? Ljudi imao sam 577, imam 6011.
Da se dvoumim izmedju dva, uzeo bi 577. A nisam ljubitelj imt-a. Pa da uzmem njega zbog toga. Kao sto su montoya i bobo. Ja vise volim deutz-a.
Ali jednostavno 577 je bolji traktor ako ga neko koristi za sve poslove. U oranju je bolji, za spremanje je bolji, za berac su tu. Ako se na 577, odvoji kabina. Zetor ima jednu prednost, a to je okretnost, nista drugo. Ajde kazite mi jedan posao u ratarstvu da je zetor 7011, bolji od 577. Garantujem da ce u setvi i prskanju, zetor potrositi vise goriva.
mozda ja ne znam. Pa neka mi neko objasni.


Slobodane, neznaš pa ti neko mora objasniti. Sa Zetorom nisi nikada ni sejao ni prskao ni spremao. Uporedi dva traktora približnog godišta, približne snage i
stanja, zapiši potrošnju, održavanje, udobnost i cenu koštanja pa onda imaš pravo nešto kuditi, a ne ovako paušalno okarakterisati traktor od 35 godina koji si kupio ispod cene.
Zakači za Zetora prskalicu od 600 litara ili setvospremač od 3 metra sa 30 "S" opruga i potroši 5 rezervara goriva pa onda možeš dati svoje mišljenje o Zetoru, a dotle je to sve prazna priča.

Pozdrav od Mirka iz Kule
:cao:.

PS: Možda odgovor nije u odgovarajućoj temi, pa ako urednici smatraju da je treba prebaciti u neku drugu neka to urade.
 
Ubijate prepucavanjem.
533 danas radio prvi posao.
CiMCksb.jpg
 
IMT 5136 nakon zamjene ulja nema pritiska,ne povlači ulje.Ulje filteri novi.Šta bi moglo da bude?

Kolega, Kico je clan ovog foruma, ne moras pitati u njegovo ime ;) Nije mi nista javio al vidim na fecebooku da je problem bio u filterima ulja...


GDJE ME NADJEEEEE. vidjao sam slike ovog traktora jos davno prije, pricalo se da ima nesto malo radnih sati a gume prednje na njemu bile neke celave, da je imao tako malo sati u transportu, bile bi gume u boljem stanju. Sve u svemu, ja bih ga i zaribanog kupio ;)

Dobar traktor.Moj je 2010. god. ,kod mene radi dosta vrsta poslova i zadovoljan sam.Jedino sto nije bas okretan zbog prednje vuce.

Ne znam od kad je ovaj upit za 549DV i zasto sad na njega odgovarate ali cu vam reci da na 90% 549 DV puca koljevka i da se mora ili preventivno pojacati a ako nije pregledajte ju dobro jer postoji jako dobra sansa da je napukla. 549 je imao dvije vrste koljevke, stari tipovi su imali slicnu (ili istu) kao 540, dok su noviji 549 i s prednjom vucom imali ovakvu koljevku koja je za obican prednji most valjala od prvog dana ali ju prednja vuca mota i suce (pogotovo u rikverc pod nekim teretom) i onda dolazi do napuknuca koljevke i cjelog niza problema.

Sto se posla tice, radili smo skoro 50 jutara po dosta brdovitem terenu s njim i s 539 koji je radio lakse poslove. 549 je orao 80% povrsina, sve je tanjurao, sve je pripremao sjetvospremacem 2.2m, svo je zrno odvezao na silos i mogu vam reci da je to jako dobro zamisljen traktor za mala gospodarstva onako do 30 jutara zemlje da se opusteno radi. Da je neokretan uopce se ne slazem s tom tvrdnjom jer sam 4 godine s njim brao kukuruz i SIP tornado 40 beracem koji je bas dugacak i neokretan naspram ostalih jednorednih beraca i u 8 redova sam se okretao bez ikakvih problema. Kod nas postoje njive od 150 KVADRATA gdje ljudi siju kukuruze i takve sam brao i nikad problema s okretnoscu. Istina da niej kao 539 i da ga se zbog prednje vuce ne moze okretati na kocnici al okretan je sasvim dovoljno.
 
Jako dobri ti 5177, 5106 , ja koje znam :haha:, a i ovaj 5140 mi lici na te modele :haha:. Zadnji put ka je kraj mene prosao ovaj 5106 mislio da cu morati kod specijaliste za sluh , koliko je mljeo u mjenjacu i diferencijalu:haha:.
 
5177. daj se skoncentriraj...

Nek on zuji van koliko hoce al ne zuji unutra sto je naj bitnije. Ovaj 5140 ti je u biti "sasija" (diferencijal, mjenjac, hidraulik, prednja vuca i sva popratna oprema) od traktora 170-200ks ali s motorom 135ks. Na ovom se ne bi trebalo nista lomiti ni pucati jer je sad motor naj slabija karika u cjelom nizu. Ovo s oglasa je naspram nekog 5136 kao bmw...
 
5177. daj se skoncentriraj...

Nek on zuji van koliko hoce al ne zuji unutra sto je naj bitnije. Ovaj 5140 ti je u biti "sasija" (diferencijal, mjenjac, hidraulik, prednja vuca i sva popratna oprema) od traktora 170-200ks ali s motorom 135ks. Na ovom se ne bi trebalo nista lomiti ni pucati jer je sad motor naj slabija karika u cjelom nizu. Ovo s oglasa je naspram nekog 5136 kao bmw...

Sa 5170 sigurno nije , tamo je sve vece, pogledaj da ima kanal iza traktora:ideja:.
Nisam vise u prilici da ti poslikam da vidis da je ovo vise 5106 nego 5170:)
 
I nije sa 5177 jer 5177 NE POSTOJI ;) Zato sam i napisao da se skoncentriras ;)

Zadnji kraj na 5140 je identican 5170-5210 traktorima (170 i 220ks). I prednja vuca je s takvog traktora kao i kabina, samo je motor slabiji stavljen.
 
I nije sa 5177 jer 5177 NE POSTOJI ;) Zato sam i napisao da se skoncentriras ;)

Zadnji kraj na 5140 je identican 5170-5210 traktorima (170 i 220ks). I prednja vuca je s takvog traktora kao i kabina, samo je motor slabiji stavljen.

Fali mu 2 stepenice i malo gusa:)

Uostalom daj tezinu tog 5140, 5170 suh ti je preko 8 tona na vagi.
 
Nazad
Vrh