IMT 5100-5136 diskusija, dorade-prepravke

Zasto ti je problem automatsko ukljucivanje prednje vuce?Ja sam kod mene namerno ugradio automatsku prednju vucu i nikada nisam imao problema sa njom.
 
Matiću, dobra ti je ideja, baš imam šipku od 4mm koja će biti idealna......

Neznam u kakvom je stanju originalna ukopčalica, pa nebi htio da se ukopčava kako ona hoće ili da uopće neukopča....
 
Tako ti je najlakše.Ja sam nosio stalno i sada imam žicu u 577 jer mi cev nije nalegala kako treba i non stop probijale o- ring gumice.Od kada sam uzeo novu cev na meru kod majstor Pere nema više problema.
 
Ma prije godinu dana sam stavio polovne gumice, koje sam imao, jer na jednoj strani i nije bilo gumice, kad sam rastavio, i držalo je do sada sa polovnim, samo kad se ugrije, onda padaju poluge, dok je hladan drži normalno.....
 
Zasto ti je problem automatsko ukljucivanje prednje vuce?Ja sam kod mene namerno ugradio automatsku prednju vucu i nikada nisam imao problema sa njom.

Ima na traktoru niže zadnje gume od standardnih i s automatskom ukapčalicom bi prednja vuča bila stalno opterećena. Nagovaram ga da proda te gume nekome i da nađe u pravoj dimenziji ali ne sluša...
 
Nije opterećena samo prednja vuča, nego ceo tok transmisije..
Tako se generiše najviše parazitske snage, sve je opterećeno od radilice do točkova i prednjih i zadnjih..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Jednom sam racunao prenosni odnos prednji-zadnji most na 5106 i to se nije bas sjajno uklapalo za direktno ukljucen pogon prednje vuce
cini mi se da bi trebale napred vece gume ili nazad manje...
moram naci papir sa podatcima ako je neko voljan da preracuna, mozda sam se u necemu zeznuo
 
Imaš u jednačini prednji i zadnji KT par, bočne reduktore i prenos na prednji kardan.
Dobijeni odnos bi trebao odgovarati odnosu točkova napred i nazad.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ovi zglobovi na prednjoj vuči kao kod Ivana na 5106... Je l tako isto i na manjim traktorima IMT? Samo manjih dimenzija?
 
549/560(5)/577 je za broj manje isti sistem
Ima još i poluvratilo sa običnim krstovima kod 539.
Ima raznih varijanti kod manjih IMTa

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ima na traktoru niže zadnje gume od standardnih i s automatskom ukapčalicom bi prednja vuča bila stalno opterećena. Nagovaram ga da proda te gume nekome i da nađe u pravoj dimenziji ali ne sluša...

Biti će to dobro....

Kad rješim ukopčalicu, ide na klocne, i okrećem točkove, pa ću vidjeti koliko koji napravi metara, onda će biti puno jasnije.....
 
Što je ostalo od gumice na usponskoj cijevi.....



I nova



Do kada će raditi samo, prošla je izdržala godinu dana.....
 
Kraća ti je cev nego što treba, čim kida često gumice. Možda je samo 1 mm u pitanju ali i to je dovoljno za za*e*anciju...
 
Skinuo sam bočni poklopac, i probao jel ide gore, dolje.... To je ok..... Kad sam mjenjao, nisam imao nove gumice, stavio polovne, pa su držale godinu dana, sad su nove, pa ću vidjeti koliko će izdržati......
 
Nisam vidio kako izgleda originalna, ova ima na svakoj strani po jednu gumicu..... Probao sam, i kad se ugrije isto diže kao i hladan, sada je ok.....
 
Gdje se može nabaviti kardansko vratilo, samo nastavak za 1000 obrtaja za imt 5106?
 
Nazad
Vrh