IMR - Rakovica

Кад је извоз у египат био актуелан, један продао р-65, додао 1500 € и купио ursuz 902. Лудило...
 
Ja ne volim one njene prednje tockove, toliko mi ruzno da bih morao prepraviti odmah.
Na R47 su fabricki napred gume 6-00-16, felne se skidaju sa glavcina kao na Imt-u, mnogo lepse izgleda traktor a i jednostavije za skinuti.

@Kremator drugar jedan isti stav ima kao ti, mada je nikad nije vozio ali ipak mu se ne svidja, nece da je pogleda.
Slicnog misljenja sam i sam bio dok je nisam probao


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima kocnicu i okretna je, menjac je tvrd, hidraulika jaca nego na imt-u, ali nema tu preciznost... i pre bih rekao da je imt zilaviji, njeni odlivci-otkovic su krci i teze se vare nego imt, poluge napred recimo za spone, jednom ugradjivao hidr. volan na r60, pa po tome bih rekao...
 
Ugradi se prednja vuca i rese se losi prednji tockovi😀
Sto se preciznosti hidraulike tice tu vecina traktora zaostaje za IMT, tako da to i nije neka mana.
Zavarivao sam podizna ramena, izuzetno se lako zavaruju, a za drugo ne znam.
 
Ja sam zavarivao one poluge na koje se šrafe spone. Lomila se i leva i desna, i ona nazubljena šipka koja nosi cilindar volana ali zavario sam ih odlično električnim aparatom. Takođe sam zavarivao i poteznicu, ona ploča što leže na traktor i što se šrafi bila počela da puca. Sve to drži bez problema već jako dugo.
 
A vidis zanimljiva stvar da je ovom sto aka 65-icu po sumi pucala ruda od prikolice, a ta ploca nije. Na 577 mu pucala poteznica vise puta i spone. Znaci tacno im je kvalitet drasticno varirao tokom godina.
 
Ne bih rekao Aco da je kvalitet varirao.
I ovde je jednom pukla ruda na Fak prikolici a poteznica nije.
Poteznica je dosta dugacka od trupa traktora pa tako nije cudo i ako pukne.
Ta ramena na prednjem trapu retko kome nisu pucala pa je vrv samo pitanje vremena jer su stvarno mrsava.
Imt donja poteznica takodje nema kome nije pucala u mom kraju, isto dosta mrsava...
E sad spone na 577, to nisam vidjao da je neko lomio ali u sumi je pravilo da i nemoguce postaje moguce.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 

Pukla ko pecenka.
Zadnji put mu pukne kuciste diferencija gde je ulezisteno kardansko vratilo i onaj deo sto je nakacen na kuciste diferencijala i vise nije teo da ga krpi proda ga tako.
Tu sam se uverio da je istina sto kazu da je rakula izuzetno zilava.
 
Drugari jel ima neko ideju kako povezati pomocne cilindre hidrulike na rakovicu 60?Ideja je da klipovi rade standardno preko hidraulika,dakle kad hidraulik podize poluge da klipovi takodje podizu.Planiram preko zime da to odradim,pa danas s majstorom naglabamo kako to izvesti?
 
Ne poznajem R60 pa da ti kazem konkretno gde, ali u sustini moras da nadjes vod koji vodi do glavnog podiznog cilindra, i tu spojis spoljne cilindre, tako da oni vide isti pritisak kao unutrasnji i to je cela mudrost
 
Најпростије на прикључак од кипе их спојити. Ми смо тако спојили били на малог урсуза није могао сејачицу да дигне мало му фалило. Додали један хидраулични клип и црево укопчавали у извод од кипе кад носи сејачицу.
 
Na r60 mislim da nemoze tako jer vod za kipu nije pod stalnim pritiskom.Da bi radila kipa, mora ventil da se okrene da preusmeri ulje a onda poluge miruju ne rade.Majstor je razmisljao o dodatnoj pumpi samo za spoljne cilindre medutim neznam dal je uopse moguce uskladiti oba pritiska.Da istovremeno podizem iz rucice poteznice a i cilindri da dobijaju ravnomerno ulje sa dodatne pumpe.Mislim da je najjednostavnije kako je kolega Petar97 gore objasnio.
 
Ne moze tako na Rakovici.
Na preklopnom ventilu biras da li ulje ide preko razvodnika ili direktno u cilindar.
Mislim da je to tesko izvodljivo sa vanjskim cilindrima a da funkcionise kao sa fabrickim cilindrom.
Najjednostavnije bi bilo preko razvodnika da se koriste spoljni cilindri.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh