IMR - Rakovica

Cene:

 
Vozio pre neki dan novog Solisa 60 sa prednjom vucom, utisak nije los.
Vidi se po nekim detaljima da kvalitet nije neki ali se nadam da je bolji na vitalnim sklopovima.
Nov traktor sa klimom, reverzerom i prednjom vucom za 22000e stvarno nije puno.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
И "Махиндра" је сличне цене, ту је и YTO, верујем и "брат по мотору" тог "Солиса" - "Арма".

Просто бираш ко има већи магацин резервних делова.
 
Na konto cega planiraju da prodaju po tim ludackim cenama,zaista bih voleo da znam.Cisto sumnjam da ce neko i dole po Africi da placa ovakve cene.Jbt R76 u DV izvedbi s kabinom 28 somica.Pa za te pare moze mnoogo ozbiljnija masina da se kupi.Nesto slicno i Majevica pokusava.Realna cena bi bila oko 20k eura za R76 DV sa sve kabinom.Tu bi vec moglo da se racuna na neku solidnu prodaju.Umesto da im glavna prednost bude cena kad s nicim drugim nemogu da pariraju konkurenciji u istoj klasi,oni nabili neke sumanute cifre...
 
Ne verujem da ce to ikoga zanimati.
Ja za Imr nov ne bih dao ni 20.000, suludo je kupiti nov traktor koji nije u koraku sa vremenom.
Ne mislim na neke dugmice, ludila, dovoljno bi bila klima, reverzer, dve brzine vratila, kuplung vratila, nesto najosnovnije...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Интересантна је ова од 90кс е сада како ће то издржати трансмисије од 76 је упитно. Али опет цена са пдв премашује 33000е,а за те паре може да се узме трактор са климом и реверзером.
 
Erkunt 854 je ako se ne varam 36.000 (i to je preterano jer je njegova cena krenula od 26-7...)
Po mom misljenju ovaj traktor je svetlosnu godinu ispred Rakovice, gledajuci po tome turcin dodje jos kao povoljan.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Cini ti se Deks,kupovalo bi se dosta,samo da je normalnija cena.Ima starijih generacija od nas kojima to nije bitno a i nisu probali nista modernije pa im rajka i imt pasuju savrseno.Vode se ljudi mislju,domace je ima delova,jeftin za odrzavanje i svaki iole priucen majstor ume da ih opravi.Sto kod zapadnih polovnih i nije slucaj.Poznajem dosta ljudi u okolini koji su uglavnom kupili ruseve 82-ke kad su prestali da se proizvode nasi domaci traktori i ni dan danas nisu navikli na njih i iz price vidim da bi se vratili na nase traktore tipa R76 ili imt 577 da su mogli da ih kupe onda nove.Jbg navika je cudo.Drale ako ne fusere s kvalitetom materijala izdrzace bez problema.Ima jedna rajka tu kod mene u okolini,ubacen joj S46 pre 20-ak godina,trci i dan danas a uglavnom sluzi za teske poslove.
 
Kad polovne 65-ice duplakinje idu vrlo lagano preko 10000 evra i to u upitnom stanju, isle bi i nove za oko 20000 evra sigurno. Medjutim, za ove navedene cene vec nisam siguran. Imaju one neke prednosti, recimo od par ljudi sam cuo kazu: "zilava ko kuce" za rakovicu. Kinezi su nezniji, ali nalickaniji.
 
Баш пратим цене домаћих трактора и стварно ми се чини да су цене пренадуване. Е сад и мени као и другима је до одржавања, јефтини и прости већину ствари човек може сам да одради на лицу места. Још једна ставка квалитет на завидном нивоу.
 
Sve je poskupelo, ne bi bilo realno da su cene traktora i mehanizacije ostale.
Ali jos na to, nasi traktori su uvek prodajni.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kvalitet nekad i sad kod domaćih traktora nije uporediv. Moja R47 je 2003. i bolje da ne nabrajam šta smo joj sve radili još dok je bila nova kako bi sredili dečje bolesti. Mnoge su ostale i do danas.
Ja posle ovog iskustva ne bih više nikad kupio Rakovicu. A tek za ove cene...
Da ne spominjem udobnost i ergonomiju. To kod Rakovice ne postoji.
 
Eno ima covek 65-icu s kraja 80-ih godina dusu joj vadi, sva je ofucana, ali ne posustaje. Jedino mu pucaju zabice na prednjim felnama posto radi sumu s njom. Kad je trazio duplaka bile mu skupe,a cuo 577 da je bolji pa kupio njega. Nije sastavio dve pune sezone i prodade 577, kaze izgubio mu volju, ne izdrzava sto izdrzava 65-ica. Ono jeste ergonomija nikakva, udobnost nikakva,ali mnogima to nije bitno.
 
Moja je 2012, bilo je nekih sitnica za resiti ali nista preterano.
Kupili smo je polovnu sa malo rh.

Ovde jedan ima onu narandzastu 65-icu, msm da je oko '88 godista, od prvog dana teran kao firmin, covek je bas ne stedi, za ne poverovati, nigde kapi nikakve tecnosti nema, nikad nikakav kvar...
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh