IMR - Rakovica

Кад је извоз у египат био актуелан, један продао р-65, додао 1500 € и купио ursuz 902. Лудило...
 
Ja ne volim one njene prednje tockove, toliko mi ruzno da bih morao prepraviti odmah.
Na R47 su fabricki napred gume 6-00-16, felne se skidaju sa glavcina kao na Imt-u, mnogo lepse izgleda traktor a i jednostavije za skinuti.

@Kremator drugar jedan isti stav ima kao ti, mada je nikad nije vozio ali ipak mu se ne svidja, nece da je pogleda.
Slicnog misljenja sam i sam bio dok je nisam probao


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima kocnicu i okretna je, menjac je tvrd, hidraulika jaca nego na imt-u, ali nema tu preciznost... i pre bih rekao da je imt zilaviji, njeni odlivci-otkovic su krci i teze se vare nego imt, poluge napred recimo za spone, jednom ugradjivao hidr. volan na r60, pa po tome bih rekao...
 
Ugradi se prednja vuca i rese se losi prednji tockovi😀
Sto se preciznosti hidraulike tice tu vecina traktora zaostaje za IMT, tako da to i nije neka mana.
Zavarivao sam podizna ramena, izuzetno se lako zavaruju, a za drugo ne znam.
 
Ja sam zavarivao one poluge na koje se šrafe spone. Lomila se i leva i desna, i ona nazubljena šipka koja nosi cilindar volana ali zavario sam ih odlično električnim aparatom. Takođe sam zavarivao i poteznicu, ona ploča što leže na traktor i što se šrafi bila počela da puca. Sve to drži bez problema već jako dugo.
 
A vidis zanimljiva stvar da je ovom sto aka 65-icu po sumi pucala ruda od prikolice, a ta ploca nije. Na 577 mu pucala poteznica vise puta i spone. Znaci tacno im je kvalitet drasticno varirao tokom godina.
 
Ne bih rekao Aco da je kvalitet varirao.
I ovde je jednom pukla ruda na Fak prikolici a poteznica nije.
Poteznica je dosta dugacka od trupa traktora pa tako nije cudo i ako pukne.
Ta ramena na prednjem trapu retko kome nisu pucala pa je vrv samo pitanje vremena jer su stvarno mrsava.
Imt donja poteznica takodje nema kome nije pucala u mom kraju, isto dosta mrsava...
E sad spone na 577, to nisam vidjao da je neko lomio ali u sumi je pravilo da i nemoguce postaje moguce.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 

Pukla ko pecenka.
Zadnji put mu pukne kuciste diferencija gde je ulezisteno kardansko vratilo i onaj deo sto je nakacen na kuciste diferencijala i vise nije teo da ga krpi proda ga tako.
Tu sam se uverio da je istina sto kazu da je rakula izuzetno zilava.
 
Nazad
Vrh