Herbicidi u suncokretu

Malo je 25g po ha. Pisalo se da ljudi rade sa daleko vecim dozama, ali niste poslusali. Treba ici bar sa 35g po ga plus okvasivac.
 
Ambrozija ako vam prezivi po meni je samo do okvasivaca. Meni je jedne godine total u vocnjaku prezivela pepeljuga (chenopodium album), od tada Magis 0.5-1l/1000l vode i nema problema. Ambrozija sam slicno primetio da prezivi kada je ljepila malo.
 
Malo je 25g po ha. Pisalo se da ljudi rade sa daleko vecim dozama, ali niste poslusali. Treba ici bar sa 35g po ga plus okvasivac.
Okvašivač sam koristio, a tih 25 g sa 750 g po kg am je isto kao 37 g sa 500 g po kg. Inače, na listovima suncokreta se vide ožegotine od herbicida, tako da sa jačom dozom bi dobio još više po tamburi.
 
Pre nedelju dana odrađen tretman sa Listego Pro 1lit/ha, danas prošao pored parcela i dosta se primećuje da je fasovao, izražena svetlo zelena boja. Prošle godine sam prvi put radio CLP, isto Bacardi, znači bez ikakvog vidljivog efekta fitotoksije- ali je herbicid bio Listego Plus. Ovaj je sad Listego Pro. Jel zna neko zbog čega je ubačen Listego Pro, a sa tržišta povučen Listego Plus? Bežao sam ranijih godina od CLP tehnologije baš zbog tog delovanja imazamoksa na suncokret, sad baš moje njive svetle u mraku...
 
I ja sam prskao neke parcele u full dozi sa listego pro, isto Bakardi, I pozuteo je. Ver što je hladno, pa ne pregura suncokret tako lako. Listego plus ima samo manje aktivne materije od ovog listega pro.
 
Obisao sam danas suncokret tretiran pre 7 dana sa Galenikinim tribenuron metilom od 750 g po kg. Radio sam 25 g po ha a efekat nikakav. Malo veci poponoc se zeleni kao da sam ga prihranio, a ostali korovi u fazi kotiledona vidi se da su zaustavljeni, ali imam utisak kao da ce zivnuti opet. Da li treba jos koji dan sacekati da bi bio bolji efekat? Inace, dobice ogrtanje za nedelju dana, ne planiram vise da ga picanim. A u buduce, samo oridjinale expres.
Po meni si malo aktivne materije dao, ako je preporuka za expres 44,5 gr/Ha koji ima 500 gr/kg aktivne materije onda si ti malo sredstva upotrebio
 
Ispada da mi je falilo par grama da ispunim tu dozu iz ekspresa.
Treba da radis sa 30gr/ha preparata sa 750gr/kg aktivne materije da bi imao istu kolicinu akt.mat.kao preparat sa 500 gr/kg akt.materije u dozi od 45gr/ha sto je preporuka za Express. Cilj je 22.5gr aktivne materije po hektaru pa vi sad racunajte.
 
Vidim da na Milovanom kometaru kako ambroziju nije unistio niste vise napisali komentare, pa pitao bi jel unisti ambroziju taj cerealis ili expres? I do koje velicine ako je uopste unisti?

Ove godine u ranim rokovima ni original expres nije odradio nista. Koji misle da je zato sto nisu radili originalima.

Ovo su sad moje pretpostavke koje ne moraju biti ispravne

pocetkom aprila je bila susa , ambrozija je polupustinjska biljka koja ima dobar obrambeni mehanizam na nedostatak vode , zemljisni herbicidi nisu uspjeli sto se tice ambrozije , a zbog suse i (pretpostavke ) da ima obrambeni mehanizam , a zbog same male povrsine listova ako je prskano ofrlje nista joj nije bilo.

Ako je odradjeno sa vecom ili velikom dozom napravljeno sa dobrim diznama i okvasivacem ,i ako je okupana maglom , kapitulirala je .
Ako se radilo ofrlje , 0 bodova. Ovdje se vide nijanse ako je neka dizna prskala u obliku lastinog repa vodi se na suncu pod odredjenim kutem (ima lepezu) ostecena dizna , i imate nasumicno prezivelu ambroziju je se provukla kroz te rupe od dizni , dobila nezadovoljavajucu dozu.

Poslije one kise je ovdje stvar malo drugacija ,toplije vrijeme , vlaga u zemlji i prskanje je efikasnije i za one koji su radili ofrlje, bilo original bilo generici.

A ono da je suncokret dobio ozegotine samo kaze da dizne nisu dobre a i velike su za herbicide.

Postoji jos "ono" da je i suncokret korovcina i treba mu jako malo prednosti nad konkurencijom da zatvori redove.
 
Max doza expresa je 60g po hektaru , to je bilo kad je tek izasao , sto mu dodje 30g aktivne materija .
 
Ipak necu raditi drugi tretman. Suncokret uveliko gura peti par listova. Spartanje za nedelju dana, bice to dobro. Verujem da ce sklopiti redove za 10ak dana. Danas sam flekovao sirak sa Panterom, 2 dl na 10 l vode.
 
Ako je toliki suncokret bolje nemoj.Na Expressu stoji do 4.para listova a iz Syngente sam dobio preporuku da se suncokret tretira do punog 3.para listova jer se sa 4.parom vec formira i glavica pa da ne bi bilo uticaja na sve dalje što sledi.
 
Danasnji posao,levo Subaro-desno Sumiko.
2c44a4a5bf2bf5983bdf4422dc404aaf.jpg
 
Vidim nisam jedini danas prskao,sta mislite kakvo ce delovanje imati hemija,danas od zadnjeg prskanja je bilo par sati sunca,sutra vec od jutra navodno kisa,i zahladjenje narednih par dana,uz moguce padavine,kao...Nzm koliko ce to uticati na dejstvo hemije,znamo da kletodim za delovanje na sirak voli toplo i suvo,a ovo narednih par dana sto najavljuju je sve kontra tome,plasim se da ne podbaci skroz.
 
Danas oprskao suncokret Cerealisom. Posle koliko vremena mogu da prskam Flupisorom? Koliku muhar može da suzbije Flupisor ako ide u dozi 1.3 l/ha?
 
Nazad
Vrh