Herbicidi u suncokretu

lucky.serbia

Član
Učlanjen(a)
20 Mar 2013
Poruka
571
Mozda postoji resenje za ambroziju koju nismo unistili express tehnologijom ovaj preparat je navodno suzbija u svim sistemima gajenja cak I kad je prerasla. Da li ga je neko koristio?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.500
Mozda postoji resenje za ambroziju koju nismo unistili express tehnologijom ovaj preparat je navodno suzbija u svim sistemima gajenja cak I kad je prerasla. Da li ga je neko koristio?

Da, u ogledima kida ambroziju, čičak, abutilon,pepeljugu ... Biće prava priča

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka

Rasa91

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2013
Poruka
2.008
Ove godine mi kopije expresa slabo uradile travu. Koristio sam cerealis 20gr/kj +okvasivac. Da li je zbog vremena ili neki drugi andrak ne znam, ali prosle godine ni malo veca ambrozija mi nije ostalo.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

lucky.serbia

Član
Učlanjen(a)
20 Mar 2013
Poruka
571
Ove godine mi kopije expresa slabo uradile travu. Koristio sam cerealis 20gr/kj +okvasivac. Da li je zbog vremena ili neki drugi andrak ne znam, ali prosle godine ni malo veca ambrozija mi nije ostalo.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Pisao je neko gore, isto je I sa orginalom bilo, da ne pomislis da je to razlog.

milos uljma

Član
Učlanjen(a)
8 Apr 2016
Poruka
260
Prskao sam malopre sa fokus ultra sirak u suncokretu i posle pola sata pala dobra kisa. Da li ce da deluje herbicid ili ga je isprala kisa?

lucky.serbia

Član
Učlanjen(a)
20 Mar 2013
Poruka
571
Ovde se vodila diskusija o ambroziji koja je prezivela express tehnologiju prskanja, spomenuo sam preparat Viballa (Corteva), koji moze da se koristi za korekciju kako u clearfield tako u express sistemima gajenja suncokreta I evo jedne fotografije napravljene posle 4 dana od tretmana Viballa herbicidom u oglednom polju u Sremu.

Milos88_

Član
Učlanjen(a)
7 Feb 2013
Poruka
1.171
Po kom to principu radi ta am kad mu je sve jedno da li je express, clearfiled ili bilo koji drugi suncokret :oops: Ako ovo moze da se uzme kod nasod sl godine, Syngentini Listego i ostale zaebancije mogu da zatvore :bravo:Jbt prskam punom dozom Listega, trava mala nema je ni 5cm jedva da je pipnuo...uzas

Vrh