• U toku je akcija za naručivanje radnih pantalona koje će imati logo poljoinfo foruma. Akcija traje do do 24.maja 2020. Za dodatne informacije pogledajte sledeći LINK.

Herbicidi u suncokretu

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
8.209
Vidim da na Milovanom kometaru kako ambroziju nije unistio niste vise napisali komentare, pa pitao bi jel unisti ambroziju taj cerealis ili expres? I do koje velicine ako je uopste unisti?

Rasa91

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2013
Poruka
1.961
Ja sam isao 20 grama po jutru cerealisa sa okvasivacem, bio sam pre par dana na njivi posle 7 dana je bila pozutela. Sutra je dve nedelje kako sam prskao pa cu videti pravi efekat. Prosle godine nisam imao problema gde sam radio sa expresom sto se tice ambrozije.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

lucky.serbia

Član
Učlanjen(a)
20 Mar 2013
Poruka
553
Prskao sam do sad uvek stockstarom u dozi od 30gr/ha, nisam imao problema sa ambrozijom do sad uvek je unistavao. Ove godine sam nabavio Gringo I nisam bas zadovoljan dejstvom na ambroziju na jednoj parceli u zakupu, sve ostalo je oborilo lisce osim nje koja se samo zuti. Mislim da ima do toga sto sam koristio agromarketov trend kao okvasivac, ne deluje mi bas dovoljno kvalitetan, previse peni. Imam od prosle godine Inex-a pa cu uraditi jos jedan tretman. Vidim da neki idu do 50gr /ha, koliko ste maksimalno radili?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

obradmiki

Član
Učlanjen(a)
26 Maj 2018
Poruka
509
Ja sam prosle godine isto radio stocstarom i bilo je odlicno ,ove godine gringo ni blizu ,sto kaze kolega Lacky sve otislo samo se ambrozija zuti,stocstarom sam tukao i vecu ambroziji prosle godine u istoj kolicini od 30 g ha i to bez lepka a ove godine uz gringo sam dodavao i lepak i nema takav ucinak

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
2.920
Da li ce biti mnogo 45gr/ha Cerealisa odjednom ili da smanjim malo ? Uklopilo bi mi se da idem tako na tu parcelu da mi ne ostaje malo manje od pola kesice da se vuce, kasno sam kupio tu parcelu maltene prolecno oranje polovina februara. Pre toga 2 godine nije radjena dok nisu resili naslednici oko zaostavstine i da li ce da prodaju, od korova svasta ali ne preterane oaze.

ivkes

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Jul 2016
Poruka
8
Za kletox extra preporuka od dipl.ing. iz psss-a da se nedodaje okvasivac zbog suncokreta. Inace sam prosle godine radio kletox (obican) 1.8-2 L po hektaru sa inex okvasivacom 0.1%. bez problema po suncokretu.

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
3.203
Obisao sam danas suncokret tretiran pre 7 dana sa Galenikinim tribenuron metilom od 750 g po kg. Radio sam 25 g po ha a efekat nikakav. Malo veci poponoc se zeleni kao da sam ga prihranio, a ostali korovi u fazi kotiledona vidi se da su zaustavljeni, ali imam utisak kao da ce zivnuti opet. Da li treba jos koji dan sacekati da bi bio bolji efekat? Inace, dobice ogrtanje za nedelju dana, ne planiram vise da ga picanim. A u buduce, samo oridjinale expres.

Vrh