Herbicidi u suncokretu

Da li je koristio neko max 51 ili pledge u suncokretu?
Max je registrovan za soju pspn.
A Pledge može i na kukuruz i suncokret.
Imam 8 kj koji nisu prskani jel su nikli a nisu ni ekspres ni CL.
 
Da li je koristio neko max 51 ili pledge u suncokretu?
Max je registrovan za soju pspn.
A Pledge može i na kukuruz i suncokret.
Imam 8 kj koji nisu prskani jel su nikli a nisu ni ekspres ni CL.
Ja sam koristio Pledge, ako to rešiš ne idi jedno dve nedelje na njivu jer ti bolnica ne gine ako vidiš kako to izgleda. Mislim da dosta ošteti biljku i smanji rod, ko mora neka prska, kod mene više nikad...
 
Cuo sam za herbicid Vibala da izlazi kod nas sledece godine ali nisam lepo skapirao jel to stvarno herbicid za prskanje svih suncokreta ?
 
Jeste,Raca se malo hvalio na fb ,pokušao sam ga nabaviti ali bezuspešno,Adamoviću probaću sigurno na jednoj parceli samo mi je da ubodem vreme.
Danas sam rastopio jedan max u flašu od 2 l,ukrao 2 deci i ubacio u leđni špric,,dodao malo lepka i napravio test na skoro niknuton suncokret,na malo starijem,na korovima u voćnjakau,malo i po nekoj grani na jabukama da vidim da li šteti,i na kukuruzu 3-4 list.Posle dodao u ostatak totala pa prskao neke korove od mladih do tvrdih.
 
Da li prskati danas ili sacekati da prodje ovaj hladan period pa za vikend? Bojim se da ne prerastu korovi....Celaris ce biti inace
 
Da li je neko koristio sirakcid ?Proizvodi zupa.Izgleda najjeftiniji generik fuzilejda na trzistu
 
[mention]Darko Dren [/mention] Dobro je u splitu, u drugom ces potuci novoiznikle korove, puna doza je 1,3l/ha, ako je veca populacija korova prvi odradis 0,8l/ha drugi 0,5l/ha, visa doza ti je dobra najvise zbog palamide, cicka, poponca, a opalice i divlji sirak...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde ste nabavljali Listego Plus ili Pulsar Plus? Nisam mislio da će biti problem da se to nabavi.. Ima li negde u okolini Subotice ili Novog Sada?

Sme li se CLP suncokret prskati CL herbicidima?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li gardoprim deluje na korove koji su nikli nakon prskanja? Prskao sam 9 aprila sa 3.5 l po ha i sa 350 l vode po ha... Posle 4 dana pala kisa... Odem juce vidim ima korova, uglavnom ambrozije, koja je nikla pre par dana... Da li ce se osusiti nakon ovih dodatnih kisa ili da spartam?
 
Da li gardoprim deluje na korove koji su nikli nakon prskanja? Prskao sam 9 aprila sa 3.5 l po ha i sa 350 l vode po ha... Posle 4 dana pala kisa... Odem juce vidim ima korova, uglavnom ambrozije, koja je nikla pre par dana... Da li ce se osusiti nakon ovih dodatnih kisa ili da spartam?
Pa za to i služi...
 
Ljudi radio bih kopijom expresa (Detektor se zove čini mi se) u splitu. Suncokret je sada u fazi 2 para listova. Da li je previše 2x20 g? Drugi tretman bih radio za 7-10 dana ako bude potrebe.
 
Nazad
Vrh