Herbicidi u strnim žitima

Ja sam obisao 100 polj apoteka i zvao i u Bayer i rekli mi da prskam sa Sekatorom i da ne mislim tako cu i da uradim nemogu da znam dok ne probam pa sta bude bice... samo se nadam da cu moci uopste u njivu da prskam posto tesko da se moze uci u njivu... ::jako_besan::
 
ja vec par godina prskam sa matonom,i sve sirokolisne korove unisti,mada dosta su mi ciste zemlje pa nema nesto puno korova.doza 0.6l/kj.
 
@Ciro, a sta si mislio da ce ti preporuciti kad si ih zvao. Njima je u interesu da prodaju sto vise skupe hemije. Ti ako nemas prilepacu to su ti bacene pare. Najbolje je obici parcele, ustanoviti koji korovi se nalaze na parcelama a onda pitati nekog zastitara sa cime raditi tretman. Nekad se moze uraditi i za manje para dobra zastita. Promoteri ce ti uvek gledati uvaliti najskuplje varijante.
 
Danas prskao žito Sekator 0,15l/ha + Falcon 0,6l/ha + Ekobooster 2 1l/ha nadam se da će proći sve kako treba za sada nema kiše u najavi .
 
@Zlatko....hoces i u sledecem prskanju ubaciti Ekobooster ili ides samo jednom sa njim? Posto sam cuo da ne sme sa njim kada izadje zastavicar...
 
kombinacija za pšenicu : Metmark 10g/ha + Falcon 0,6 l/ha+ urea 10 kg /ha + Okvašivač Magis 0,1%
za ječam : Falcon 0,6 l/ha + Cycocel 2 l/ha + okvašivač 0,1%


Pisao sam redosledom mešanja u prskalici!
 
Samo četiri posta gore i ima cena....jel to toliko teško.
Evo moje kombinacije za prvo prskanje:Bumper 25ec 0,5l/ha+Acurate 10gr/ha+Cycocel 1,5l/ha+Yara 24:8:16 5kg/ha.Samo da se ustale temperature i da se krene.
 
Samo četiri posta gore i ima cena....jel to toliko teško.
Evo moje kombinacije za prvo prskanje:Bumper 25ec 0,5l/ha+Acurate 10gr/ha+Cycocel 1,5l/ha+Yara 24:8:16 5kg/ha.Samo da se ustale temperature i da se krene.

Kolika je kod tebe pšenica kad još nisi odustao o Cycocela?
Kod mene izašlo drugo kolence (na 5-6cm od prvog) tako da ne znam da li smem da prskam regulatorom rasta. Mada se u njivu ni ne moze ući do daljnjeg.
 
Danas kupljen Presing (2800 din) i meteor (164 din), ako bude sve u redu u petak prihrana sa SANom, potom u subotu prskanje :osmeh:
 
Čim se dovoljno prosuši krećem u prskanje pšenice.Zemlja je pozelenela pa se plašim ako temperatura krene naglo da raste da će pšenica da se potpari.
 
Nazad
Vrh