Herbicidi u strnim žitima

ja kupio sekator i duett ultra i uz to kristalon.Kad bi valjalo špricati,javljaju za vikend hladnije za 10 stepeni i kišu.Dal da to obavim do vikenda ili da sačekam i ovo zahlađenje da prođe??
 
Ja sam obavio zastitu od korova sa Meteor+Cebit 300ec fungicid+Frend okvasivac i50kg ureje sve na 3,5ha jedna prskalica
Ko nije jos radio nista oko psenice, iznenadice se kada bude prskao...
 
Danas prvi dan prskanja psenice.. Uspeo dam da isprskam samo 2 hektara i poceli neki oblaci da se skupljaju ja manuo prskanje jer sam pretpostavljao da ce kisa i rekoh idem da spremam za setvu to ence da mari kad posle 2-3 sata od prskanja pljusak... Sta mislite jer ce da uspe to prskanje ili ne??? Prskao sam Sekatorom...
 
Proslo je siguran sam jer sam na vreme manuo... Jedne godine prica mi jedan u selu pala kisa cim je izasao iz njive sa prskalicom i opet mu je uspelo prskanje... Isto sa Sekatorem prskao... Ako sutra moze da se udje u njivu nastavljam ali cisto sumnjam padale je kisa i idalje je oblacno kao da ce da pada opet... :kisa:
 
d4e26f249053136.jpg
[/URL] [/IMG]

Evo mog danasnjeg problema, dok sam obilazio zita video sam da su listovi uzuteli , molim za savet.
Unapred zahvalan.
 
Ma poludela ova kisa nemozemo da mrdnemo iz dvorista-garaze... Nemam vise sta da radim ljudi po dvoristu... Dvoriste,radionica i traktori nikad bolje nisu izgledali... :haha: Ali da ne idemo u :off_topic: danas sam poceo da prskam sa Sekatorom+ urea i prekinu me kisa... :kisa:
 
d4e26f249053136.jpg
[/URL] [/IMG]
Evo mog danasnjeg problema, dok sam obilazio zita video sam da su listovi uzuteli , molim za savet.
Unapred zahvalan.


Malo je slika zamucena, ne vidi se bas jasno list, medjutim ovako kako izgleda podseca na pegavost lista (Septoria)... Najbolje sacekajte da se javi jos neko sa iskustvom da kaze svoje misljenje .
 
@Francuz uvecao sam, al opet je blago zamucena :) Zaista me podseca na Septoriu, evo bas upravo poredim sa slikom u Atlasu bolesti ratarskih biljaka... Evo slika pa pogledaj i sam ;)

yimg1095953104101196819.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh