Herbicidi u strnim žitima

Kakva su vam iskustva sa Ekobooster-om 2? Cujem da preporucu dva tretmana prskanja od po 1l po he....da li to moze da se primeni i mesa sa herbicidima i fungicidima?
 
Kakva su vam iskustva sa Ekobooster-om 2? Cujem da preporucu dva tretmana prskanja od po 1l po he....da li to moze da se primeni i mesa sa herbicidima i fungicidima?
Ne znam za psenicu ali kolega prsako suncokret prosle godine i dobro se pokazao kada je vecina u okolini zr imala 16-20 m po kj kolega imao 22.Hibrid je bio barolo
 
Ja sam to isto cuo od drgara koji je prskao soju i to pola a pola nije bas da vidi razliku, kaze da je bila skoro duplo veca soja prskana ekoboosterom...probacu i ja ove god, kazu da i nije skupo, litra je valjda oko 1000din za 1He
 
Koji mi herbicid preporucujete za prskanje psenice? Mi smo godinama koristili monosan, ali sam cuo za njega da je najkancerogenije od svih sredstava. Vidim da se ovde dosta hvali Sekator, a posto smo do sad prskali samo herbicidima recite mi i koji fungicid je dobar u kombinaciji sa Sekatorom ili neki drugim herbicidom?
 
Poslednja izmena:
Da li doza sekatora OD od 150 ml po hektaru mora da ide na 200 l vode ili moze i sa 400? Prosle godine sam prskao sa 400 l po ha i bilo je u redu,a danas cujem da mora sa 200.:sta:
Mislim da to nije tacno,ali da pitam iskusnije
 
kad je najpovoljnije u kom vremenskom roku prskati psenicu od trave ili to zavisi od vremenskih uslova
koji je zadnji rok za prskanje psenice ?
 
@brankovic
Pise na preparatu od 200 do 400lit/h potrosnja vode,a ti kako hoces,ja prskam 120lit/kj,i nikad nisam imao problem,nebitno dal je herbicid,fungicid,insekticid...

@milan ku
Gledas da nocna temperatura ne pada ispod 5c,prska se cim krene vegetacija,al sad je to trenutno nemoguce,jbg visa sila....zadnji ti je rok do pojave zastavicara(moze i kad izbaci zastavicar 100mil/h),Sekator...
 
Def cu ici Sekatorom ove god, sto kaze Nikola ako se ide doza od 120mil/he....to mu dodje oko 800din po jutru, posto je kod nas Sekator litarski oko 11.000din :(( ali ako je toliko dobar, isplati se!
 
Imam veliki problem pa molim za pomoc... Danas sam kupio Sekator za celu povrsinu pod zitom,ali me sad brine najvise sto nepise da Sekator unistava Kukolj sa kojim ja imam najvise problema u njivama,njive su uzete u zakup i bile pune kukolja pa je sad ponovo krenuo... Sad sam cuo za Mural ali neznam kako da isprskam psenicu i Sekatorom i Muralom ,dal da sve pomesam u prskalicu ili kako vec??? Neznam sta da radim jer nece da bude previse psenici jedna doza Sekatora po 1h i jedna doza tog Murala po 1h??? Molim za pomoc.....
 
Mnogo je to hemije za zito,pogotovo ovo koje je dobilo po tamburi od mraza,ako nemas Galiuma(prilepacu),mozes samo sa Muralom...Lancelot 450WG sve to resava,33g/h.
 
Znaci da prskam samo sa Mural???? Kako se on prodaje u kesicama vidim po 20 grama koliko tih kesica na 1h ili na 300l vode sa kojom ja isprskam jedan hektar????
 
Mural resava sve osim Galiuma,tako da ti Sekator ne treba,za kukolj i palamidu treba 25g/h.

@prnjavor3
Jeste dobar preparat,ali ne unistava kukolj,a covek ima sa njim problema,tako da on pada u vodu...
 
Koji mi herbicid preporucujete za prskanje psenice? Mi smo godinama koristili monosan, ali sam cuo za njega da je najkancerogenije od svih sredstava. Vidim da se ovde dosta hvali Sekator, a posto smo do sad prskali samo herbicidima recite mi i koji fungicid je dobar u kombinaciji sa Sekatorom ili neki drugim herbicidom?

od iskustva drugih ljudi kazu da kad su isli monosanom da nebude problema sa lemom posle jer smrdi........jel imao ko slicna iskustva
 
Ciro ostaje ti Lancelot ili Mural kako Nikola kaze... Sad ti samo ostaje da se bacis u potragu, i cekas da stane kisa :osmeh:
 
Ma ja samo da malo šale ubacim , nikako se ne sprdam , moguće je da je to i tačno . Nebi ni pisao to da sam znao da si tako opasan (danger).
 
Nazad
Vrh