Herbicidi u strnim žitima

Kod mene trave na pretek,psenica prosto vapi za herbicidima,ali ovo vreme bas zabole za to.
 
Drugari znate li neko prodajno mesto,zadruga gde ima cycocel da salju brzom postom.Kod mene ne mogu nikako da nadjem,u hemoslaviji nema,ne treba mi mnogo oko 10 litara pa ako ima neko da proda voljan sam da kupim.:ppozdrav:
 
Uzeo sam Trend 90 okvasivac danas, za psenicu, pa mi u apoteci rekli da ide 100ml na he, ali na njemu pise doza zavisi od herbicida, pa mi nije jasno sad koja je doza...? Je l se on koristi i za kukuruz, za bolje hvatanje na lisce?
 
Okvašivač Trend sam koristio kad god sam prskao kukuruze Tarot-om, Tarot Plus-om i Cordusom (ovo su sve vododisperzivne granule), a količina primene je bila 100ml/100l vode.
 
Poz. Kupio sam fungicid presing ima Li neko iskustva.

- - - - - - - - - -

Poz. Kupio sam fungicid presing ima Li neko iskustva.prskacu psenicu.
 
Danas u obilasku psenice hocu sutra da prskam protiv korova,kad ono po koja matora lema verovatno polaze jaja,garant za koji dan je nece biti,stavicu sutra i insekticid da ne rizikujem sta mislite?
 
Pitanje za nekog sa iskustvom:prskao bih psenicom sa sekatorom ali temperatura nocu se krece oko 3 stepeni preko dana oko 17 stepeni,da li ce uspeti prskanje ili ne?
 
Dali je neko od forumasa tretirao psenicu sa Tezis -om, i kakva su vam iskustva?
 
Cuo sam da ga hvale, unistava svu sirokolisnu, ne unistava uskolisnu i palamidu.
 
Laren,Mezzo,Meteor,Acurate,Tezis.....sve je to isto i potpuno isto skida.Neki su jeftiniji jel im je ime "manje" a efekti potpuno isti.
 
Ja nikada nisam prskao zita ali prosle godine sam imao umanjen prinos i zrno mi je bilo nekako kao svako naceto i crno :sta: nemam pojma priznajem da li je to od neke stetocine ili od neke bolesti pa ako neko moze da mi pomogne bilo bi lepo
 
Cuo sam da ga hvale, unistava svu sirokolisnu, ne unistava uskolisnu i palamidu.
Kolega,metsulfuron metil aktivna materija u tezisu,unistava i palamidu sa okvasivacem.Ja koristim vec par godina, dosta sporo deluje ali sigurno.Prosle godine palamida procvetala ,i cak u tom uzrastu ju je unistila, do zetve se povukla.
 
Nazad
Vrh