Herbicidi u strnim žitima

Spremio sam Sekator za tri ha,pa čekam da prođe hladni talas i da se prosuši pa da istretiram dali da ubacim insekticid ili da uradim zajedno sa Falconom pred pojavu lista zastavičara?
 
Jedan zaštitar je radio oglede i potvrdio da je upotreba(cena) Secatora apsolutno ne opravdana ukoliko na njivi nema galijuma.Čak šta više gorušicu u cvetanju je herbicid Meteor(mezzo,Laren) daleko bolje i brže skinuo.Tako da treba ipak pogledati njive jer je to daleko jeftinije nego kupovina herbicida na "slepo".
 
Sekator je selektivni herbicid,zaustavi pa ga susi,cena je ok oko 9000din,sa bocom oprskas 10h(100mil/h sasvim dovoljno),znaci 900din po hektaru,druga stvar je sto se moze uci kasnije i prskati,tjs do pojave zastavicara,moze i kad je izasao,nema brige,sto ce ove godine biti problem,posto su zita silna,a vreme nedozvoljava prskanje....
 
Jeste i to je gornja granica,kod pojave zastavicara ne bi preporucio punu dozu,veruj mi da sa 100mil/h rusi sve.
 
Sekator 150ml/h + Falcon0,6l/h + Decis i to najverovatnije sve u jednom prohodu ove godine , s obzirom na vremenske prilike neće moći da se uđe u parcele još dugo vremena a i potrebna temperatura je oko 15 stepeni minimalno da bi preparat delovao.Drugi prohod Prosaro 0,75l/h + Decis kada krene da cveta 15%-20% klasa i priča je kompletna .Toliko o ovoj temi.
 
Da li ima neka poljoprivredna apoteka kod vas koja salje proizvode brzom postom,hteo bi da narucim regulator rasta neki jer kod mene to nigde ne mogu da nadjem danas sam ceo grad obiso,posto sejem sve domace sorte koje su mnogo sklone poleganju,a i djubrim ih azotom posteno:osmeh:
 
Колико знам, те брзе поште нису хтеле да возе хемију.
 
Da li ima neka poljoprivredna apoteka kod vas koja salje proizvode brzom postom,hteo bi da narucim regulator rasta neki jer kod mene to nigde ne mogu da nadjem danas sam ceo grad obiso,posto sejem sve domace sorte koje su mnogo sklone poleganju,a i djubrim ih azotom posteno:osmeh:

Hemoslavija, Novi Sad, telefon: 021/67-90-633
Meni je juče od njih stigao regulator rasta Cycocel. Cena je nešto malo ispod 600din/l.
 
Hoćemo li stići da isprskamo Cycocelom?On ima efekta ako se primeni samo pre pojave drugog kolenca.Inače ispod 2l/ha nemojte ići.
 
@diklofen

Negde sam pročitao da je pojava drugog kolenca kada je zito visoko oko 25cm a to će biti za 10-tak dana. Kakva su tvoja iskustva sa Cycocelom?
 
Hemoslavija, Novi Sad, telefon: 021/67-90-633
Meni je juče od njih stigao regulator rasta Cycocel. Cena je nešto malo ispod 600din/l.

Hvala vam drustvo,zvacu ovih dana da narucim. nego jer mogu regulatori rasta da se mesaju herbicidom,npr.mustangom,da ujedno ispricam i korove?
 
Ovih par hladnih dana koji su u najavi zaustaviće ili bar usporiti i rast pšenice.Cycocel je jedno vrlo jeftino ,a veoma dobro sredstvo.Prosto da se ne poveruje da to može.Jedino mu je eto malo zeznuto vreme tretiranja ali tako je i logično.Mnogi ozbiljni proizvođači rade sa njim kao i par velikih firmi koje znam.Svi su zadovoljni.Efekta ima pogotovo ako se radi sa 2l/ha.Znam da je pola njive prskano sa 1l/ha ,a druga sa 2l/ha.Tu gde je išlo 2L/ha je bilo znatno niže i deblja stabla.Nije poleglo ni jedno ni drugo parče ,a đubreno je sa preko 160kg/ha čistog azota.Sa tom količinom azota kod mene obično polegne.
 
Nazad
Vrh