Herbicidi u soji

Evo isečka iz jednog članka u naučnom casopisu:

...Биљке индикатори које успевају на киселим земљиштима сиромашним кречом папрат, вресак, раставић и др....

I da dodam, kod nas rastavić raste isključivo na vlažnom kiselom zemljištu.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Kod nas na slabo baznom i vlažnom. I šta ćemo sada ?
Ima mnogo vrsta Rastavića !
 
Kod nas je ova biljka prisutna u Ritu i lokalizam je "vitajela"... Pojavljuje se u ogumcima , i da, gde je ima, soja je top...
 
Kod mene je u najnizem dijelu jedne moje njive , aluvijalni nanos . Zemlja je propusna iako je nisko. Eto zanimljivo ovde je vecina zemlje blago kisela ,a tu gdje je rastavic je neutralna do blago alkalna. I da , soja bude ekstra tu pored toga sto je gusi rastavic . Osim njega tu ima divlje jagode dosta ,isto kazu da je u kiseloj zemlji a nije , i cicak.
 
Kod mene je u najnizem dijelu jedne moje njive , aluvijalni nanos . Zemlja je propusna iako je nisko. Eto zanimljivo ovde je vecina zemlje blago kisela ,a tu gdje je rastavic je neutralna do blago alkalna. I da , soja bude ekstra tu pored toga sto je gusi rastavic . Osim njega tu ima divlje jagode dosta ,isto kazu da je u kiseloj zemlji a nije , i cicak.
On ne guši ni jedan usev, samo je gadno za videti i zeza u špartanju. Ali ne smeta ni jednom usevu....

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Da li smem da oprskam ovu problematičnu njivu kletoksom sada? Ima cveta.
20708f846d7b99b820cdda6add447b33.jpg


Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Sutra treba drugi put da idem soju protiv sirokog korova pa se razmisljam da li u kolicinu 3l savazona + 0,8flex + okvasivac dodam i 0,3l rampe sto mi ostalo od pre dve godine. Soja je u trecoj trolisci ali ambrozija se povampirila. Ima je ali nije veca od 10cm
 
Da nece biti malo jaka doza?
3 l po jutru savazona?
0,3 l Rampe?
Ovo da ides po Ha pa uredu, al po jutru i jos flexa 0,8 😲
 
Nazad
Vrh