Herbicidi u soji

Bentazon je bezopasan, to je moje mišljenje.
 
Oprskao. Na 1.5kj otislo 3l savazona+1l flex+0,4rampe+okvasivac. Malo ce bolovati al bar znam da se ambrozija nece povampiriti
 
A sta mislis, hoce li unistiti ambroziju?
Bojim se retrovegetacije jer ambrozija koliko vidim, biva sprzena ali stabljika ostane zelena i krece u retrovegetaciju
 
Večeras oprskao soju na 1,5ha:0,4l rampe+5l savazona+1okvir +lepak.Nema ambrozije samo mali ponik abutilona i još nešto sitno širokolisnih.
 
Imam stira probio na par mjesta u soji. Mislim da znam zasto , preskoceno u prvom prskanju , al nebitno. Soja do koljena. Mislio sam ici bentazon 3 L po ha , uvece , to sam vec radio , ne plasim se . Dali da dodam nesto flexa ili da ne rizikujem? Ili mozda da nediram nista.
 
Ja takođe imam u bašti da je štir probio soju na ogumke. Kolika je šteta po soju ako bih prskao bentazonom?
 
A gledaj ovo. Prskano prije neki dan ,isto pobjegla ali ambrozija ,visoka skoro metar . Soja velika. Bentazon 3zl i flex 1.2L po ha . Slikano danas . Sta ce biti dalje neznam . Razlog sto ima tih klinova ,promasaja je sto je sijano rasipacem ,a prskano bez navigacije pa se desi promasaj. Nego zanimljivo , na zadnjoj slici je ista njiva , ali radjeno sa pola te doze .
t1TRLcm.jpeg
Oh308pn.jpeg
8CDGL4I.jpeg
 
Meni deluje da ce se povratiti. I moja kombinacija sa prethodne stranice isto tako odradila posao ali je ambrozija manja i mislim da ce povratiti jer iz sredine kao da krece mlado lisce
 
Ne može ni manja a ne tolika ambrozija da se ubija na mrtvo u soji možeš izručiti šta oćeš na nju
 
A gledaj ovo. Prskano prije neki dan ,isto pobjegla ali ambrozija ,visoka skoro metar . Soja velika. Bentazon 3zl i flex 1.2L po ha . Slikano danas . Sta ce biti dalje neznam . Razlog sto ima tih klinova ,promasaja je sto je sijano rasipacem ,a prskano bez navigacije pa se desi promasaj. Nego zanimljivo , na zadnjoj slici je ista njiva , ali radjeno sa pola te doze .
t1TRLcm.jpeg
Oh308pn.jpeg
8CDGL4I.jpeg
Kod ovako velike soje u punom cvetanju ako se rade uskolisni (sirak) što je bolje za soju jel FUSILADE ili Kletox? Što će lakše podneti
 
Prakao sa svim mogucim u cvetanju. Po meni ici kad je cvet zatvoren tj po mraku. Najagresivniji je Agil. Kletox, Fusade ili Fokus ultra je sve slicno. Kazu da Fusilade najmanje steti. Ja koristio sva tri i sve to meni isto. Ako i steti to je nesto u 1-2% sto ne mogu da detektujem kod vrsaja.
 
Select super je orignal ali nisam ga koristio 10 godina sigurno. Iskljucivo kineske kopije gde je sigurna retrovegetacija ako je rizom i prska se rano ali toliko i kosta 1500din/ha. Probao sa 3l/ha kletodim 120g/l isti efekat sam imao.
 
Nazad
Vrh