Herbicidi u soji

Da, Tezis.
Nisam orao, samo tanjiranje i to baš plitko.
 
Ranije sam išao sa Komersantom 0,25-0,3l/kj i tek šestostruka doza je ostavila traga na raži, komplikovano da objašnjavam kako je došlo do toga.
 
Cime da ubijem ovo u soji? Imam spreman flex i tonal, da li treba jos nesto da ubacim? To je njiva do kanala, ima ga samo na sredini njive, ali gusto je.
IMG-20240610-182544140.jpg
 
Kakve veze ima kisela bazna zemlja ?
Kod vas su zemlje uglavnom sve kisele i bez analize, kako što su kod nas uglavnom slabo bazne, čast izuzetcima.
Ima veze da li je vlažna ili ne ! E, to je problem da neko shvati, a nije teško.
 
Bio sam ubedjen da je biljka Konica (lat. Galinsoga parviflora) indikator kiselog zemljista, nakon sto sam uradio kalcifikaciju, ponovo se pojavljuje....Paprat je inace 100% indikator kiselog zemljista.
 
Kakve veze ima kisela bazna zemlja ?
Kod vas su zemlje uglavnom sve kisele i bez analize, kako što su kod nas uglavnom slabo bazne, čast izuzetcima.
Ima veze da li je vlažna ili ne ! E, to je problem da neko shvati, a nije teško.
Necu tvrditi da sam u pravu , kod nas je tako bilo skoro na svim parcelama sa preslicom (kalcifikacija i za godinu dvije vise je nema )
Radimo analize radi potpora za uporabu stajskoga gnojiva . Obavezni smo raditi .(prošle godine 210€/ha) . Naše vlastite zemlje po analizi cca 60% je takve (još da je otac radio kalcifikaciju prije bilo bi to dosta bolje) Cca 85-90 rali . Zemlje koje su u zakupu tu je druga priča . Zemlje koje se redovite gnoje stajskim , gnojovkom . Naši urodi su uvijek dosta dobri . Pogotovo na zemljama gdje je dosta visok humus i pH donekle .A gnojidba nam 20-30 kubika gnojovke i prosijek neki 600 umjetnog po hektaru .
8ebe10fa2ea0bee81c5df793c30bbaae.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tvoja Preslica i sa fotografije Cinkrot spadaju u porodicu Rasavića ali nisu iste biljke. Pogledaj na netu. Svim Rastavićima je zajedničko vlažno stanište i nigde nisam pronašao da se spominje kiselo zemljište, što ne znači da nema veze.
Suština priče je da po mom mišljenju na objavljenoj fotografiji je Cinkrot i onaj latinski naziv koji sam napisao, a ne Preslica i latinski naziv koji nisi napisao.
Da li smo razjasnili ili treba da se nastavljamo ?
 
Tvoja Preslica i sa fotografije Cinkrot spadaju u porodicu Rasavića ali nisu iste biljke. Pogledaj na netu. Svim Rastavićima je zajedničko vlažno stanište i nigde nisam pronašao da se spominje kiselo zemljište, što ne znači da nema veze.
Suština priče je da po mom mišljenju na objavljenoj fotografiji je Cinkrot i onaj latinski naziv koji sam napisao, a ne Preslica i latinski naziv koji nisi napisao.
Da li smo razjasnili ili treba da se nastavljamo ?

68b406caa2d78d24ccf8471fdf611b03.jpg

Vjerovatno druga biljka , a prislična izgledom . Sve razjašnjeno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh