Herbicidi u soji

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.998
Ja sam pratio jednu parcelu i znam da je vlasnik radi sa rampom(verovatno još nešto),sve je spržo (i soju malo) ali danas kada sam prošao novi ponik ko tepih.Bio sam ubežen da rampa radi i zemljišno ali sam se izgleda zeznuo.

obradmiki

Član
Učlanjen(a)
26 Maj 2018
Poruka
521
Ma velika trava bila da se radi u splitu,zato sam radio sve od jednom,slikacu sutra. Ma nema kise kad treba,sve nesto bez veze ,usev ne nice jednako,trava isto tako kako dobije malo kise izlazi nova i vec vidim da ce to biti jebada cele godine

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.932
Радио сам са 0.3лит/кј само рампе због амброзије и ту пржи и соју само тако,зато сам питао

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
13.769
Ponovi jos jedan split, sem ako ne mislis kopati/cupati. Doze moras sam smisliti jer je luda godina ne znam ni sam cime prskati.

obradmiki

Član
Učlanjen(a)
26 Maj 2018
Poruka
521
Cupazon ne dolazi u obzir,zvacu zastitara sutra .Mozda ici jos 0.2 l rampe po hektaru i 1.5 l savazona? Videcu sta struka kaze,a i pomoc od vas je uvek dobro dosla. Rece mi kolega malo pre ,dinox i pulsar ili nesto slicno ,ponoviti se mora

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.932
Само једном сам ишао дозом рампе од 0.3 лит/кј и то због прерасле амброзије и не би никог саветовао да иде у тој дози одједном

Učlanjen(a)
25 Feb 2016
Poruka
305
Cupazon ne dolazi u obzir,zvacu zastitara sutra .Mozda ici jos 0.2 l rampe po hektaru i 1.5 l savazona? Videcu sta struka kaze,a i pomoc od vas je uvek dobro dosla. Rece mi kolega malo pre ,dinox i pulsar ili nesto slicno ,ponoviti se mora
Pulsar je jako ostar bas pozuti soja, ove godine radim 0,5 corum ,40g dinoks i 5g sinfony das sve po 1kj, soja 2 troliska 3 dan prskanja sve je svenulo cekamo 3 trolisku opet iste doze jer ima i suncokreta ...

Darko Dren

Član
Učlanjen(a)
3 Maj 2011
Poruka
1.864
Na nekim parcelama imam čička. Soja je prva troliska. Ambrozije nema ni jedne. Senkor plus je odlično odradio posao.

Šta dodati uz Corum da bi bolje suzbio čičak?

obradmiki

Član
Učlanjen(a)
26 Maj 2018
Poruka
521
Razgovarao sam sa zastitarom savetuje mi da idem sa 0.6 l/ha pulsara ,40 g dinox i 1 l savazona,soja je sada prvi trolist i dobila je onaj prvi tretman.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
13.769
Koristi. Oxon sam odnese cicak, Corum samo izuzetno mali a cim je malo veci prezivi. Ja ga stavljam 20-30g/ha kao zacin C i dosta bolje bude.

Vrh