Herbicidi u soji

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.570
Prskao sam i ja totalom jendek, oko bandera, nuz progon, i uz lenije gde ima zubače i poponca. 0.25l na 10l ručnu prskalicu, prskano u sredu, još uvek se ništa ne vidi na korovu. Možda je do totala...

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.932
Узео сам глифосав ајд као он је проверен...којим си ти шприцо?

savosi

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2008
Poruka
310
Večeras prskao soju ,Galbenon 1,5L+Rampa 0,22L+Tiffany 8g sve po Kj uz dodatak Inex 0,1%,u zadnjoj turi zaboravim da dodam Inex::lose::,imaću ogled ovaj put::jako_besan::

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.460
Tu gde si zaboravio soja ce lakse pregurati hemiju, a gde nisi nek joj je Bog u pomoci.
Kad se radi sa klomazonima okvasivac ne ide, a pogotovo sto je doza i bentazona velika. Pride jos sto si i tifanija stavio duplo. Ima sojka da pozuti kao limun sa finim ozegotinama.

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
3.216
Moja je pozutela posle druge doze bentazona 1 l/ha+ imazamoksa 0,4 l/ha+ oksasulfurona 40 g/ha+4g harmonija po ha.

savosi

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2008
Poruka
310
I prošle godine je išla ista doza,malo je promenila boju ali ništa strašno,po pitanju prinosa u vršidbi nisam primetio raziku u odnosu na druge,odnosno nije ga nigde ni bilo bar u mom selu (prosek 1000 kg po jutru) ja sam imao 1185 kg bez ikakvog đubriva...
Kako je krenulo kilavo ni ova godina ne obećava ::lose:: ,nadamo se da će pasti preko potrebna kiša::pomoc:;

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.570
Ja sam juče uradio drugi split, identičan kao i prvi: 1.07 l/ha Bentazon + 25 gr/ha Oxon + 5gr/ha Harmony + 0.2 l/ha Imazomaks (Soyasan) + Inex okvašivač 0.05% . Prvi split je bio pre 8 dana, trebao sam još čekati ali soja već ima treću trolisku (dve pune i treća mala), a najavljena je kiša i vetar posle... Najveći deo korova je spaljen posle prvog splita, neki veći se još koprcaju ali mislim da neće preživeti, e sad da li će takvi uopšte usvojiti nešto iz drugog splita - sumnjam (bar po izgledu), uostalom sad ću videti i to - do sad nisam imao iskustva sa split prskanjem. Novog ponika ima, nema mnogo ali ipak ima da opravda drugi split. Taj novi ponik je baš, baš mali i mislim da bi za njega bila dovoljna i manja koncentracija hemije od upotrebljene, ali - prvi put radim prskanje u splitu pa da ne rizikujem...

sale ratar

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2012
Poruka
4.838
Сви правимо грешке ,човек је грешне пале природе, али треба признати и рећи да си погрешио ту се мери величина човекова ;) Узгред 10-и дан од тотала 3,5лит/кј а грашковина стоји као да није прскана ,каква ли је то жила од корова
Taj grašak ima u zemlji rizom od veličine graška pa do veličine oraha (oblik i boja kao kivi) i tu treba baš dobra doza totala, dikamba ga u kukuruzu izgleda bolje uništava.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
13.769
Danas uradio 2ha Rampa 0.25 + Bentazon 1.5 + Pulsar 0.5 + Magis 0.075%. Isti tretman je radjen i pre dve nedelje. Ucinak jako dobar.

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.932
Колико стављате имазамокса са 1лит бентазона и 5 гр тифанија по кј?

Vrh