Herbicidi u kukuruzu

Mala je doza,ja sam sad isao 1 lit po ha a prosle 1,5 lit

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nisam nikada išao preko te doze i uvek je bilo dobro e sad ovako ludo vreme nije skoro bilo da pada po par litara kiše bez sunca i toplote.
 
Išao sam 0,25l/ha mezotriona i 0,5l/ha terbutilazina.Dobio je abutilon ali mislim da će nešto ostati.Zato pitam hoće li ga odneti laudis?
 
Evo kod mene kako je prosao poponac posle 0,25 lit skauta I litar terbisa
215d69c7de2c16756e6703997ab0f349.jpg
55bddb8f7934eb1b0c5a15aa10677c96.jpg
35b4d3f218d24df5588d0befca97cdd6.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja generalno nisam zadovoljan ove godine kako je delovala hemija u odnosu na prošlu. Išao sam split aplikaciju u 8 dana razlike. Prvo prkanje je bilo sa 0,8l/ha Talismana+0,7l/ha Plamena, adrugo sa 0,8 l/ha Talismana+0,2l/ha Metto. Boca, poponac, sitna muhar je pobelela, pocrvenela i požutela, ali zato neka trava (kod mene je zovu mišijakinja-koja se vreža po zemlji i baš je velika sa dosta malih okruglih listova) ništa. Ma kao da nisam dejstvovao sa ovolikom hemijom. Od drugog prskanja je prošlo 12 dana. Nikako mi nije jasno zašto. Prošle godine sam radio punu dozu Talismana i Plamena i sve je očišćeno kao pista. Jedino što mogu da mislim da nije dobro dejstvo je da nisu neke velike temperature i zato što u drugom tretmanu nisam dodao okvašivač (mada mi neko kaže da uz korišćenje Talismana on i nije potreban). Stvarno mi ništa nije jasno.
 
Mene ove godine muči poponac. Prskao sam Nicoganom i Banvelom i oni su dobro odradili korove ali je posle 10 dana iznikao novi poponac. Sad je kukuruz u 6-7 listu i više nemam čime da prskam protiv poponca.
 
Kolicnian aktivne materije u oba kod skauta imas 4,8 puta vise, zato treba skoro 5 puta manje doze!
 
Mene ove godine muči poponac. Prskao sam Nicoganom i Banvelom i oni su dobro odradili korove ali je posle 10 dana iznikao novi poponac. Sad je kukuruz u 6-7 listu i više nemam čime da prskam protiv poponca.
Imaš Peak do 10-og lista. Kačio ja link stranu dve unazad. A pogledaj i uputstvo za Monsun, mislim da i on skida.
 
Ja sam išao sa terbisom 1l i mezotrionom 0,25l. Nema ništa od širokolisnatih. Nikosulfuron se nije proslavio, bar na jednoj njivi.
 
jel neko radio kukuruz 9 list mezotrionom?jel kasno?prvi put radio plamen 0.33l/lanac i rezon 0.6l/l,preziveo veci suncokret,i abutilon
 
Nazad
Vrh