Herbicidi u kukuruzu

Vlasnik Zupe je Eucom iz Rumunije. Distributer im je Savacoop i cene su dobre.
Nesto proizvode a nesto pakuju iz Kine. Ovo je meni receno u jednoj gigantskoj trgovackoj kuci.
 
Јел ради радњу та хемија ,дајте и неке цене па да упоредимо ,ако је то нешто пуно јефтино онда би је радо заобишо
 
Јел ради радњу та хемија ,дајте и неке цене па да упоредимо ,ако је то нешто пуно јефтино онда би је радо заобишо
Pitao sam druga koji radi u tom delu gde sepravi hlor oni prave i neku kiselinu za rudnike i firma se zoveBIn komerc,drugi deo fabrike drzi neka firma iz BGa i zovu seEUKOM proizvode plavi kamen i oni pakuju robu pod imenom Zupa a dali je tu pro izvode to neznam.
 
Ja sam radio sa zupinim sisteminom-insekticid u lucerki posle prvog otkosa. Takodje sa njihovim mezakorom-mezotrion radjeno pre 5 dana pa je rano za sud.
Cujem da je ta njihova kopija fuzileda mogla da se nadje po 1300rsd/l a ja sam naj jeftiniju kopiju galenikinu nasao po 1800, tako da je razlika ogromna.
 
Kaze singentin zastitar nikako u tom uzrastu, do 6lista je bezbedno posle toga nece proci bez posledica. Ja sam predpostavljao da to ne moze proci za nas region jer je razlika u klimi ogromna.
Koincidencije. Danas mi rođak priča kako je jednom imao slučaj da je otišao špartati njivu, i kad on tamo a ono samonikli suncokret skoro ko tepih. Kukuruz, po njegovom pokazivanju rukom je bio bar 30-40cm (evo i ja pokazujem koliki je bio :) ), znači preko 8-9 lista sigurno, i pofajtao je njivu sa Pikom bez ikakvih posledica po kukuruz.
A što se tiče klime kod Engleza i nas, ne vidim u čemu je to bitno.... Kukuruz u 6-om ili 10-om listu je i u Engleskoj i kod nas u istoj fazi uzrasta i ako mu neka hemija škodi, onda mu škodi svakako pa da je gde.
 
I ja sam nekada isao sa dikambom pa me koliko puta hvatao 7list pa mu "nista" nije falilo.
Aj objasni u cemu je problem da ga stave i ovde do 10lista, valjda je to interes vise bi se prodavao.
Da @zlato nije spomenuo pik za peetovo resenje nebi ga pomenuo ovde niko vec par godina :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh