Herbicidi u kukuruzu

Pre dve nedelje prskao sa Plamenom u skoro punoj dozi (ispalo mi nekih 0.67lit/ha) i Talismanom u pojačanoj prvoj split dozi (0.6lit/ha) iiiii... nisam zadovoljan sa Plamenom. Hebo konju mater nije ni dotako kereće grožđe a ostale travke se vide da su dobile, ali kanda ne misle uvenuti... Čak ni tamo gde sam preklopio nije najbajnije.
Prve rokove prskanja sam već ponovio tj idem sa ostatkom Talismana (0.7-0.8lit/ha) + Kornisto (mezotrion) 0.25lit/ha i Rezon 0.7lit/ha.
Pričam sa kolegom i on se žali na dikambu tj on je uzeo Agrodimark pa je hteo da ponovi opet dikambom, ali sam mu ja rekao da ne može dva puta nego da uzme mezotrion jer će shebati kukuruze. Nisam ga zahebo po pitanju dikambe x 2, zar ne?
Jel još neko ima primedbe na dikambu ili sam ja nešto zahebo? Mada nzm šta bih mogao.... Bilo je par hladnih dana nakon prskanja, da li je to uzrok slabog dejstva?
 
A s'obzirom da sad T ide gore, hoće li početi delovati dikamba ili će korov da se otrgne (mislim ako tako ostavim) ? Ili da ja to sve lepo ponovim sa Hirošimom?
Drugara je savetovao neki agronom čini mi se, ( još ću proveriti ko je ) i kaže može dikamba opet jer prvi put nisi išao punu dozu. WTF? Kanda mi može platiti piće, inače bi otišlo 30kj u k.
 
Jako slabo ce delovati,a i opali drugi put dok ne preraste kuruz,i kazi drugaru tako,ako je presao 5 ti list nikako dikambu,pogotovo ako je isao punu dozu.
 
Tako sam i ja mislio.... Kad nije za dve nedelje odradio plamen neće nikad. Svakako idem sa ostatkom Talismana pa ću onda nastaviti kako sam već i radio. Dodaću mezotrion + terbutilazin. Hvala!
 
Prskanje kukuruza Pioneer 9911
Rimsulfuronom Rimex 32gr/ha
Nikosulfuron Talisman 1L/ha
Dikanba Banvel 0,5L/ha
Uz 270L po hektaru
Slikano posle 24h
Kukuruz ima oštećenja u donjim delovima gornjih pera u vidu bledila i blago je zakrivljen.
Šta mislite?
89318712dba57ef22e745b2e85a11c02.jpg
f140848d97c584ed8b316cd2f8c351fd.jpg
f3f4f553a02adef649de2dd0eab3fe56.jpg
e11a31f5f8ac25a072cddd41587eeeff.jpg


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Gledam malopre na instagram iz Adame izbacile slike dejstvo herbicida Sulkotrek. Akt.mat-sulkotrion+terbutilazin. Gledam pise da skida i sirokolisne i uskolisne korove, cak i sirak iz rizoma. Jel to neko probao, video?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Prskanje kukuruza Pioneer 9911
Rimsulfuronom Rimex 32gr/ha
Nikosulfuron Talisman 1L/ha
Dikanba Banvel 0,5L/ha
Uz 270L po hektaru
Slikano posle 24h
Kukuruz ima oštećenja u donjim delovima gornjih pera u vidu bledila i blago je zakrivljen.
Šta mislite?
89318712dba57ef22e745b2e85a11c02.jpg
f140848d97c584ed8b316cd2f8c351fd.jpg
f3f4f553a02adef649de2dd0eab3fe56.jpg
e11a31f5f8ac25a072cddd41587eeeff.jpg


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
I meni se to desilo. Ja sam koristio sve što i ti, plus Skaut 0.15l/ha.
 
Kada? I kakav je kasnije. Čitam da je vetar u pitanju ili što je bilo jutro.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Ja sam prskao 07 maja. Juče sam ga ošpartao. Oporavlja se polako, ali i dalje čudno izgleda. Još ima mali tih pega, ali mi se čini da je isterao još dva lista a nije otišao u visinu koliko bi trebalo. I ja sam prskao po vetru ali nije bilo jutro, niti kasno veče.
 
U proleće su mi ponudili jednu njivu (8,5kj) da uzmem u zakup. Na njoj je bila još strnjika od žita sa svim osušenim korovima Božje bašte. Sledila prolećna priprema i zasejan kukuruz. Kada je nikao kukuruz zajedno sa korovima, skoro me je strefio srčko. Ne možete ni zamisliti kako je njiva izgledala. No dikamba je uradila svoje, ali nikosulfuron (talisman) nije baš. Divlji sirak izgleda da će se regenerisati. Čime biste Vi tretirali sirak i sa kojom dozom. Kukuruz ima max 7 listova, tako da nema puno vremena za razmišljanje. Razmišljam o motivellu, ali mislim da ima aktivnu materiju kao talisman. ?????
Euqvip resava tvoje muke
 
Nazad
Vrh