Gume

Nema ih niko u ponudi, trazio sam i njih. Generalni zastupnik Belarusa ovdje u RS nema, njih sam bukvalno prve pitao jer znam da MTZ traktori koriste 38" felgu ali nemaju 16.9-38, sam 15.5 i 18.4 a i njih moraš da naručiš i čeka se par mjeseci najmanje, hoće pare unaprijed a ne vjerujem im baš toliko.
Tvrdim da su kod mog komšije original 16,9R38 na Belorusu. Kod mene su završile te original za duple točkove, a on je uzeo nove. Mislim da je model 820, ravan most.
 
На белорусима нису 16.9, је ли сигуран тај продавац? Једино ако нису r-34, ако су 38-ице требало би да има на тракторима.


Moj MTZ-892 u orginalu ima zadnje gume 16,9-38 i prednje 360/70R-20 (može ići i 13,6-20). Zadnje su bile Danubiana, dijagonalne i bile su živo zlo od gume. Iduće smo stavili radijalne Barum, a prednje ponovno stavili radijalne Taurus (on je bio i u tvorničkoj ugradnji). Kad smo stavili te zadnje Barum radijalne gume traktor se preporodio, kako na njivi tako i na asflatu. Sad su na njemu sve četiri radijalne gume Alliance i dosta sam zadovoljan sa njima. Radijalna je skuplja, al vrijedi puno više.
 
И на првим 892 су 16.9 гуме и широке фелне напред и назад. Мада има модела са r-34 фелнама али пуно шира гума и на старијим белорусима. Вероватно продавац погрешио
 
Sta vi radite sa tim traktorima kad se preporode sa radijalnim gumama,dal vozite formule

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Трпе мањи притисак а да не попуцају кад су мекане па је и удобније труцкање. Код новијих трактора са ваздушним огибљењем кабине и није тако изражена разлика.
 
Moj MTZ-892 u orginalu ima zadnje gume 16,9-38 i prednje 360/70R-20 (može ići i 13,6-20). Zadnje su bile Danubiana, dijagonalne i bile su živo zlo od gume. Iduće smo stavili radijalne Barum, a prednje ponovno stavili radijalne Taurus (on je bio i u tvorničkoj ugradnji). Kad smo stavili te zadnje Barum radijalne gume traktor se preporodio, kako na njivi tako i na asflatu. Sad su na njemu sve četiri radijalne gume Alliance i dosta sam zadovoljan sa njima. Radijalna je skuplja, al vrijedi puno više.
Ja sam bio mušterija za 1025 (grbavi most) sa Belshina 16.9-38 gumama nazad i 13.6-20 naprijed (ko zna jel to originalna kombinacija) srećom pa sam ga detaljno provozao pa sam odustao od kupovine. Zbog toga mi je bilo jako čudno da generalni zastupnik nema ruske 16.9-38" gume. Na sajmu u BN sam nedavno gledao 1025 ima ima 18.4-34" gume (za ravni most), nije ga bilo u ponudi sa grbavim.

EDIT

Zaboravih da spomenem, čuo sam jako pozitivno iskustvo za Alliance radijalne gume. Sinoć mi je dolazio susjed kojem sam popravljao plug sa Same Laser 100 i on je prije 3 godine kupio sve 4 radijalne Alliance. Nazad su 540/65R34 a prednje nisam vidio koja je veličina ali su jako široke. Koštale ga sve 4 nešto malo ispod 2500 Evra ali je baš jako zadovoljan sa njima. On mnogo radi, po njegovim riječima oko 1000 sati godišnje (velika farma i mnogo usluge) i ripna ne poukazuje uopšte bitne znake habanja, nema pukotina, mekane su i udobne jako. Dalje, isto sam juče saznao da Case 5150 od drugog susjeda (možete ga vidjei na temi CAse na snimku kako razgrće neki beton) isto naprijed ima Alliance oko godinu dana i kaže da nema zamjerke na kvalitet. Eto, ako nekome može da pomogne imam iz prve ruke dobra iskustva za te gume.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh