Gume

Trenutno su mi na jednom traktoru prednje gume 11.2-24. Hteo bih da stavim neke šire, ali je bitno da obim gume ostane isti zbog prednje vuče. Koja dimenzija bi mogla da se stavi ?

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
kolege na velikom traktoru gume 20.8.38 su pri kraju, malo gledam po netu ima raznih cena i upitnog kvaliteta, kakva su vam iskustva sa ozka ,sta bi mi preporucili kao neki best buy ?
 
Ово је година гуме. Крпио на приколицама (2 гуме) 4 пута, задња на беларусу (15.5 38), на житној сејалици. Сад друга 15.5 38 и на другом трактору 12.4 28. У међувремену је било и гума на колицима. Купио сам нове за приколице, 15.5 38 унутрашњу. Ове 12.4 28 су трајал и веома лоше су се показале. Пукну а не потроше се крампони.
Сад за 12.4 28 нека гума само не трајал. Култор имам напред (6.00 16) али су јако мекане, као да су увек издувне а и кад их надуван траје неко време па опет.
Шта би било добро да узмем? Које марке су ту негде што се тиче цене?
 
Meni trebaju 14.9 28 šta kupiti? a da kažem da pare nisu problem. BKT imaju 8 godina garancije, Koltur, Ozka,. samo da je kvalitet
 
Bkt je 2 klase iznad. Na velikom rusu kad je pukla Belshina sam uzeo Bkt i prezadovoljan sam.
Na Armatraku imam Petlas siroke i Ozka uzane. Ozka su radijalne a petlas dijagonalne. Ozka je isto 2 klase iznad po udobnosti a uzana guma.
 
BKT ima uzi kalup od recimo MRL gume. Gume na sejalici istih dimenzija a vizuelno se vidi razlika. Mitas iz Rume mi je na jednoj gumi pokazao naprsnuca na sastavu gazeceg sloja i bocnih strana. Mislim da nije nista ozbiljno ali malo bode oci kad pogledas.
 
Nazad
Vrh