Gume

Preko firme koja ima u imovini poljoprivrednu mehanizaciju.
 
Drugari,kakve su prognoze za ubacivanje unutrasnje gume u tubelesku 15.3?imam ih na djubretari imaju 40 godina valjda,i sad jedna pusta malo na gaznom sloju.da li vredi pokusati ubaciti unutrasnju ili mora nova?
 
Ljudi ubacuju unutrašnju u tubelesku na autu, što ne bi na prikolici đubretari ?
Kupio sam na prošlom Rumskom Vašaru 2 tubeless Lassa 195/80R15 i namontirao ih na felne od Dubrava prikolice 1.5t , naravno, sa unutrašnjim gumama...
 
Drugari,kakve su prognoze za ubacivanje unutrasnje gume u tubelesku 15.3?imam ih na djubretari imaju 40 godina valjda,i sad jedna pusta malo na gaznom sloju.da li vredi pokusati ubaciti unutrasnju ili mora nova?

Udaš obe gume i felne.... Svakako su zrele za menjanje... Uzmeš prepravljene felene sa gumama 17,5 i miran si dok je prikolice otprilike.
 
Od guma nema nista,za felne ne znam koliko se moze izvuci.pomirio sam se negde da uzmem nove.Nasao sam za 12 600 din.BKT sa 14 platana.Da li ljudima pucaju te balonke pod teretom ili se zbog cene zale na njih?
 
Bkt Jako mekano nose u toj dimenziji. To im je mana. Na njima piše max 2,5bara.
Ja ih duvam na 3,5bara ali i dalje su jako mekane, po betonu šaraju stalno. Najgore gume koje sam kupio od svih u toj dimenziji 15,3... Jedino mislim da kada su počele da dolaze su imale 16 platana...
Kamionska guma i felna je oko 120e...
Ove dve felne 100e + šta izvučeš za gume. Ako su sa 5 rupa vrede i više od 100e
 
To kod ovih ljudi u Pecincima da pogledam?to je ona mengele 3.2 t nosivosti,ove stare su bile kontinental isle su dobro i u njivi i na asfaltu al dotrajale.na njima su uglavnom 10 75 15.3 ali je prethodni vlasnik stavio ove 11.5 80.
 
Ja sam to radio ali na 10/80 -12 balonci na vucnom atomizeru. Stalno je pustala po malo, i kad ne gledam malo duze vreme ispusti skroz i odlepi se od felne pa je zezanje vratiti je. Ubacio unutrasnju i nije mrdnula evo vec ima 3-4 godine, mozda i vise ne secam se. Ali atomizer je dosta laksi, nije vise od 750kg po gumi opterecenje
 
Na njima piše max 2,5bara.
Pogledaj i sliku pored te oznake 2,5 bara. Pa to ti se odnosi na vulkanizere! Pritisak ne sme preći 2,5bara a da guma ne naskoči na rub felne. A radni pritisak za tu gumu je 3,5-4bara. Btw imam takve gume i na đubretari i na dve petotonke, i sve imaju unutrašnju. Ako nema oštećenja iznutra, stavljaj unutrašnju, šta joj smeta....
 
Ako guma ispušta po malo zbog poroznosti gazećeg sloja, onda kupiš sprej za popravku gume, ubrizgaš unutra i napumpaš. Voziš pola sata da se rasporedi svuda i to je to.
 
Trebalo bi da menjam zadnje gume na 539. Na njemu su Rekord gume 11.2-28, koje su i dalje cele, ali su kramponi izlizani zbog vuče prikolice po asfaltu.
Imam mogućnost da uzmem Trajalove sa dobrim popustom, ali bih da ih izbegnem.
Rekord i dalje ima u nabavci, imaju 10 platna, ali se takođe proizvode u Trajalu.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Koje bi gume preporučili u mjeri 12.4-28 i 16.9-38? Planiram do proljeća staviti sve 4 nove gume na Landinija, ove su baš stare i mnogo ispucale. Neću ići na radijalne, preskupe su. Jel koristio neko Alliance gume? U mojoj okolini izbor 16.9-38" je baš slab, ima samo Seha i Alliance. Razmišljao sam da mu stavim šire gume jer je razlika u cijeni jako mala, kod Alliance 2x 13.6-28" i 2x 18.4-38" izadju 3170KM a 2x 12.4-28" i 2x 16.9-38" izadju oko 2900KM. Seha jedna 16.9-38" izadje 1050KM a 18.4-38" je 1200KM.

Inače 13.6-28" i 18.4-38" mogu da se stave umjesto 12.4-28" i 16.9-38" na moj traktor.
 
Sve si rekao ovim: ,,neću ići na radijalne".
Za 10% veću cenu dobijaš 3x bolju gumu.
Ja dalje nemam komentar.
Da je samo 10%. ne bih se ni razmišljao.

Nazalost, cijene radijalnih guma su ovdje jako visoke. 16.9-38 radijalna tj. 420/85R38 kod mene košta od 1400KM (Ozka), 1700KM (Alliance) pa do 2750KM (Continental).
Dijagonalna 16.9-38" marke Alliance košta 973KM a Seha 1050KM. U odnosu na najjeftiniju Ozka gumu košta 1400-973=427KM razlike, tj. oko 220 evra tj. gotovo 44%. (427 je otprilike 44% od 973). Znam i ja šta je dobro ali mi se stvarno ne isplati toliko ulaganje u traktor koji radi nekih 200 sati godišnje.
 
Nema ih niko u ponudi, trazio sam i njih. Generalni zastupnik Belarusa ovdje u RS nema, njih sam bukvalno prve pitao jer znam da MTZ traktori koriste 38" felgu ali nemaju 16.9-38, sam 15.5 i 18.4 a i njih moraš da naručiš i čeka se par mjeseci najmanje, hoće pare unaprijed a ne vjerujem im baš toliko.
 
На белорусима нису 16.9, је ли сигуран тај продавац? Једино ако нису r-34, ако су 38-ице требало би да има на тракторима.
 
Nazad
Vrh