Gume

Taurus je zapravo Tigar, jel da?
Ja sa Tigar gumama nikad nisam imao problema. Imam na nekim prikolicama Tigar iz 2006. i te gume nemaju naprsline uopšte.
 
Ja sam za svoj traktor (Goldoni Star 3050, gume 320/70-24 i 240/70-16) pronašao više uputa, Na jednim uputama piše 1,6, a na drugima 2,0. Odlučio sam se za sredinu, 1,8 bar.
 


Prema proizvođaču, moja stražnja guma na 0.8 bar nosi preko 2t pri brzini od 30km/h.
Traktor ima malo preko 4t s rasporedom težine 50-50, tako da je to tona po gumi, i još tona po gumi ostane za priključak. Čim je brzina manja, tim nosivost još raste.
Tako pumpam sve radijalne gume koje imam, prema tablici, i nikad problema. A vožnja ko na oblaku.
Naravno da ni pištolj za pumpanje ne smije lagati.
 
Aaaa, pa nije to kada okačiš na poluge mašinu od tone da je + tona operećenja na gumama, opterećenje je mnogo veće zbog poluge.
 
Gogo,
uzimaš li u obzir vožnju po većem bočnom nagibu kad je veći dio težine samo na lijevim ili na desnim kotačima? Ako imaš samo ravnicu uz zanemarive bočne nagibe, vjerojatno je ok.
 
@Boderlica istina, ali meni je najteže što nosim rotodrljača od 1100kg, tako da i uz udaljenost od traktora još ima lufta.

@iwanho naravno, velim, ima tu još nosivosti koja nije iskorištena.
 
Trenutno su mi na traktoru prednje gume 11.2-24. Hteo sam da ih menjam, pa me interesuje koja dimenzija gume odgovara obimu ovih starih, ali da su šire? Bitan mi je odnos zbog prednje vuče.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh